• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 915065800 Przedszkole

Wizyta w bibliotece

  • -

Wizyta w bibliotece

We wtorek 18. września odwiedziliśmy bibliotekę. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w tak niezwykłym miejscu. Pani Ewa – bibliotekarka opowiedziała nam o rodzajach książek dla dzieci, czym się różnią i dla jakiego wieku są przeznaczone. Dowiedzieliśmy się także w jaki sposób można zapisać się do biblioteki i jak z niej korzystać. Wysłuchaliśmy opowiadania Sama McBartney’a o dwóch brązowych zającach „Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham kiedy jest jesień”.
Wędrując pociągiem między półkami pani bibliotekarka opowiedziała o tym, jak należy zachować się w bibliotece. Następnie mogliśmy wybrać sobie książeczki, które na miejscu – czyli w czytelni – samodzielnie „przeczytaliśmy”  

W prezencie dostaliśmy kolorowanki z zającem, bohaterem opowiadania – dziękujemy 🙂

M.Ś.