• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Wycieczka do Straży Pożarnej i Straży Gminnej – Malinki

  • -

Wycieczka do Straży Pożarnej i Straży Gminnej – Malinki

27 września Malinki wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej i Straży Gminnej w Kołbaskowie. Dzieci dowiedziały się o pracy zawodowej strażaka, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru, burzy oraz wypadku. Przy okazji utrwaliły sobie numery telefonów alarmowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać, podziwiać wyposażenie oraz miały możliwość posiedzieć w łodzi ratunkowej.

Następnie Malinki przeszły do świetlicy gdzie już czekała na nas Pani ze Straży Gminnej. Dzieci przypomniały sobie jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, poznały znaki drogowe. Na zakończenie spotkania Pani obdarowała Malinki opaskami odblaskowymi, obiecały, że będą je zawsze nosić.

N.P.