Gdy jest ci smutno, przytul swego misia.
Miś jest przyjacielem dzieci nie od dzisiaj
Ma mądre, okrągłe oczka i nosek malutki.
Na pewno przegoni wszystkie twoje smutki.
Wtulisz się w jego futerko i będzie lepiej ci.
Miś najlepszym przyjacielem na wszystkie smutne dni.

W piątek 23 listopada, Jabłuszka wspólnie z grupami I, II, i IV oraz grupą żłobkową uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Impreza odbyła się w holu przedszkola, podczas której, wszystkie przedszkolaki wspólnie się bawiły.
Hasłem przewodnim imprezy była krótka rymowanka: „Nawet misio, choć pluszowy nosi odblask cytrynowy”. Podczas zabawy obecny był pan Policjant, który przypomniał dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwracając szczególną uwagę na koniczność noszenia odblasków, zwłaszcza o tej porze roku. Oprócz spotkania z policjantem, dla dzieci w tym dniu przygotowanych było wiele innych atrakcji: zabawy muzyczno-ruchowe, zagadki i konkursy.
A po zabawie na wszystkie dzieci czekało małe co nieco ufundowane prze Radę Rodziców – dziękujemy 😊

To był fajny misiowy dzień!

M.Ś.