• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Obchody 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

  • -

Obchody 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

W naszym przedszkolu przez cały tydzień przedszkolaki rozpoczęły działania dotyczące obchodów 100 – lecia Odzyskania Niepodległości Polski. Przedszkolaki poprzez udział wydarzeniach kulturalnych, wycieczkach, konkursach, warsztatach plastycznych, zajęciach edukacyjnych miały okazję poznać polską historię. W poniedziałek Malinki zwiedziły wystawy „ Polska dawniej i dziś” oraz wystawę „Wojsko Polskie”. 6 listopada dzieci brały udział w przedstawieniu „ Polska Moja Ojczyzna”. W repertuarze znalazły się wiersze patriotyczne, tańce ludowe, pieśni oraz na zakończenie wszyscy odśpiewali hymn. W środę wyruszyliśmy na spacer po naszej „Małej ojczyźnie”. 8 listopada odbyły się zajęcia „Polska – moja Ojczyzna”, gdzie dzieci zostały wprowadzone w tematykę symboli narodowych oraz informacji dotyczących obchodów Święta Niepodległości. Malinki mogły także poznać wyposażenie żołnierza zawodowego (saperka, hełm kaflarowy, hełm stalowy, maska przeciwgazowa MP – 5, mundur polowy, mundur galowy, beret, rogatywka, koszulo – bluza i kamizelka taktyczna. W ostatnim dniu dzieci wzięły udział w „Quizie patriotyczny” gdzie mogły wykazać się wiedzą o Polsce.

N.P.