• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Jabłuszka słuchają „Czerwonego Kapturka”

  • -

Jabłuszka słuchają „Czerwonego Kapturka”

Książka jest nieocenioną pomocą w rozwoju dzieci. Wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną, wyobraźnię i aktywność intelektualną. Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze. Dlatego, aby jeszcze bardziej zainteresować dzieci książkami, przez cały tydzień czytaliśmy, omawialiśmy i zachęcaliśmy do samodzielnej aktywności poznawczej.

W środę w ramach akcji CPCD, gościliśmy mamę Szymka, która przeniosła Jabłuszka w świat bajki „Czerwony Kapturek”. Dzieci poznały losy dziewczynki w czerwonym kubraczku, która wybrała się do chorej babci z koszyczkiem pełnym smakołyków. Mamy nadzieję, iż wszyscy zgodnie z morałem bajki będą pamiętać, że należy słuchać przestróg i wskazówek dorosłych oraz nie rozmawiać z nieznajomymi.

Bardzo serdecznie dziękujemy mamie Szymona za poświęcony nam czas.