Otwarte zajęcia muzyczne

Otwarte zajęcia muzyczne

Zajęcia otwarte dla rodziców to jedna z form współpracy przedszkola z rodzicami, w czasie których rodzice mają możliwość zapoznania się ze sposobami pracy nauczyciela z dziećmi oraz obserwowania funkcjonowania dziecka w grupie. I tak 16 maja zaprosiliśmy rodziców na zajęcia z edukacji muzycznej.

Jabłuszka bardzo lubą muzykę, co było można zaobserwować podczas zajęć. Wpływa ona korzystnie na ich rozwój – w tym rozwój mózgu. Poprzez zabawy muzyczne i piosenki połączone z ruchem, u dzieci kształtowane są: wrażliwość muzyczna, słuch, poczucie rytmu i sprawność fizyczna, uczą się one także wielu słów i zwrotów. Warto zachęcać maluchy do śpiewania, razem z nim tańczyć czy po prostu słuchać muzyki. W zależności od rodzaju, słuchane utwory mogą między innymi inspirować do tańca czy zachęcać do relaksu, uspokojenia się po zabawie. Dzięki temu maluch będzie ćwiczył wyobraźnię, wrażliwość muzyczną i poczucie rytmu.

Dziękuję Rodzicom za udział w zajęciach i wspaniałą wspólną zabawę.

M.Ś.