Propozycje zabaw dla Brzoskwinek – 31.03.2020r

Propozycje zabaw dla Brzoskwinek – 31.03.2020r

WITAMY WIOSNĘ

Zagadki słowno-obrazkowe

• Kiedy wiosna w wonnych kwiatów płaszcz na drzewa kładzie, one znoszą kwietny pyłek do swych domków w sadzie. (pszczoła)
  • Złośliwa panienka w pasie bardzo cienka. Leci ,brzęczy z daleka , każda od niej ucieka.(osa)
  • Nosi błoto, glinę. Mozolnie pracuje, bo maleńkie gniazdko pod dachem buduje.(jaskółka)
  • Gdy wiosną powiesisz budkę na jabłoni, jaki ptak przyleci uwić gniazdko do niej?(szpak)
  • Wiosną radzi kuma kumie , ledwo zbudzą się ze snu. -Nad jezioro, rzekę , strumień śpieszymy kumy, ile tchu!(żaba )
  • Tu cytrynek, tam paź królowej , wszędzie pięknie, kolorowe. Lekko unoszą się nad łąką, gdy tylko zaświeci słonko.(motyle)

Zabawa ruchowa

Jestem kwiatem”język ciała- ćwiczenie dużych grup mięśniowych- dziecko kuca, głowa schowana, powoli podnosi się , rozprostowując ręce, nogi, tułów, wyciągając ramiona w górę, przechodzi kilka kroków i ponownie wraca do kucania. Powtarza ta czynność kilka razy😊

Wiosenna łąka-praca plastyczna

Przy pomocy farb, widelca i palca namaluj wiosenną łąkę. (nie używając pędzla 😊)