• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Propozycje zabaw dla Jagódek – 27.03.2020r

  • -

Propozycje zabaw dla Jagódek – 27.03.2020r

  1. Ćwiczenia motoryki dużej – ćwiczenia mogą być wykonywane przez dzieci dwa razy dziennie

– toczenie oraz chwytanie piłki

-chodzenie po wyznaczonym torze

– pajacyki

  1. Ćwiczenia motoryki małej

Ugniatanie kul z papieru i rzucanie ich do celu np. miski

  1. Zapoznanie ze zjawiskiem krążenia wody w przyrodzie poprzez słuchanie opowiadania D. Kossakowskiej „Jak wędrują krople wody”

Krople wody spokojnie pływają w oceanach, morzach, rzekach i jeziorach. Kiedy robi się ciepło, krople rozpoczynają swoją wędrówkę. Mocno grzejące promienie słoneczne powodują, e woda przemienia się w parę wodną i przedostaje się do atmosfery. Wysoko, połączona para wodna tworzy chmury, na tych chmurach skraplająca się para wodna wędruje nad ziemią. Jest to czas, kiedy krople wodne rosną i stają się coraz cięższe. Aż przychodzi taki moment, gdy krople spadają na ziemię w postaci deszczu. Kiedy jest mróz krople zmieniają się w płatki śniegu. Mogą też zmienić się w grad. Krople wody, które spadają na ziemię, wsiąkają w nią. Przeciskają się różnymi szczelinami. Jeżeli wody jest dużo, mogą utworzyć się strumienie, które wypłyną na powierzchnię ziemi w postaci źródeł. Spływające z gór strumienie tworzą rzekę, która wpada do morza. A kiedy przygrzeje słońce, znowu rozpoczną swoją wędrówkę.

  1. Niech dzieci wypowiedzą się na temat „Krążenia wody w przyrodzie” na podstawie opowiadania