• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Propozycje zabaw dla Jeżynek 24.03.2020r

  • -

Propozycje zabaw dla Jeżynek 24.03.2020r

Zadanie na dziś…

Prosimy wdrażać dziecko do mycia zębów przy zakręconym kranie i wytłumaczyć, dlaczego lepiej brać prysznic, niż wylegiwać się w wannie. Taka oszczędność jest konieczna – pamiętaj, że aż 1,1 miliarda ludzi na świecie nie ma dostępu do pitnej wody.

Zapraszamy do wykonania eksperymentu „Wędrująca woda”

Eksperyment ten to ciekawe doświadczenie, które wymaga od dziecka nieco cierpliwości. Do zabawy należy przygotować 6 szklanek podobnej wysokości. Do co drugiej wlewamy wodę, a następnie dodajemy barwnik. Jeśli nie macie barwników, wodę można łatwo zabarwić wkładając do szklanki z ciepłą wodą kolorową bibułę.

Do przygotowanych szklanek wkładamy złożone w paski papierowe ręczniki. Eksperyment  trwa kilka godzin, choć pierwsze reakcje czyli barwienie się i zwilżenie papierowych ręczników zauważymy dosyć szybko.

Całe doświadczenie w przyśpieszonym tempie możecie Państwo zobaczyć na filmie, na poniższej stronie internetowej:

 https://www.youtube.com/watch?v=CjqoJpTWK44