• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Propozycje zabaw dla Poziomek – 20.03.2020r

  • -

Propozycje zabaw dla Poziomek – 20.03.2020r

Dzisiaj, zgodnie z planem witamy Wiosnę! Oto kilka zagadek tematycznych:

I. Wiosną na drzewie się zieleni, ale opada na jesieni.

II. Wiosną słyszysz jej kukanie. Je gąsienice na śniadanie.

III. Gdy śnieg zginie, kwiaty rosną, a tę porę zwiemy … .

IV. Jak się nazywa ta pora roku, gdy się zielenić zaczyna wokół?

Skowronek nad polem śpiewa, kwiaty forsycji kwitną na drzewach.

V. Młody juhas w górach, chwycił się za głowę,

gdy zobaczył w śniegu, kwiaty fioletowe.

 

Wiosnę witamy z piosenką na ustach! https://youtu.be/yNLqW1kp9Pw

A to przepis na piękne, kolorowe kwiaty z bibuły! https://youtu.be/rv692vIoCsU

Pani Wiosno, czekamy na Ciebie!

Praca Techniczna – ,,Malowanie Solą”

Malowanie solą można wykorzystać do dekoracji lub do tworzenia pięknych barwnych obrazków. To bardzo atrakcyjna zabawa plastyczna  dla młodszych dzieci. Jest to proste i efektowne, a radość dzieci i doznania sensoryczne będą dodatkową atrakcją.

 Tworzenie ilustracji z zabarwionej soli,  to bardzo ciekawa i atrakcyjna technika plastyczna, która dostarcza dziecku wielu bodźców dotykowych oddziałując niezwykle na wyobraźnię. Starsze dzieci mogą samodzielne narysować ilustracje, którą udekorują wielobarwną solą, a dla młodszych szkrabów proponuję wydrukować gotowy rysunek na przykład naszego motyla. Poszczególne części skrzydeł motyla smarujemy klejem typu wikol lub magic i posypujemy wybranym kolorem soli ewentualnie zabarwionego piasku.

Poprzez tworzenie prac plastycznych uwrażliwiamy dziecko na kontakt ze sztuką, wzbogacamy doznania sensoryczne, a także wyobraźnię dziecka.