• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Propozycje zabaw dla Jeżynek – 02.04.2020r

  • -

Propozycje zabaw dla Jeżynek – 02.04.2020r

Czy wraz z pojawieniem się wiosny przeleciał już nad Waszym domem bocian?

To on będzie dziś tematem naszej zabawy i nauki…

Na początek zachęcamy do obejrzenia filmu edukacyjnego Domowe przedszkole „Przyleciały bociany”. Rodzicu, do filmu zaopatrz dziecko w dwa drewniane klocki, by mogło ono pomuzykować i poruszać się wraz z wirtualnymi dziećmi.

https://vod.tvp.pl/video/domowe-przedszkole,przylecialy-bociany,39687

Czary-mary garnek stary, niech się spełnią moje czary…zamieniamy dziecko w bociana…

Rodzicu, ułóż na podłodze drogę dla bociana, którą może być: skakanka, sznurek, włóczka. Zadaniem dziecka będzie przejść po drodze, unosząc jednocześnie przy tym wysoko nogi. Spróbujcie następnie stanąć raz na jednej, raz na drugiej nodze bez podpierania. Ćwiczenie to ma na celu rozwijać równowagę dziecka, oraz jego koncentrację i uwagę.

Na koniec zadanie manualne. Wykonajcie bociana z kół.

Rodzicu przygotuj dziecku białe, czarne i czerwone koła różnej wielkości. Utrwalcie przy tym pojęcie koła, oraz poklasyfikujcie koła ze względu na wielkość i kolor. Instruktarz do wykonania pracy zawierał film, który wcześniej obejrzeliście. Poniżej przedstawiamy dodatkowo inny pomysł i obraz poglądowy. Prosimy aby dzieci same próbowały składać koła.. Więcej pracy dziecka, mniej rodzica.