• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 915065800 Przedszkole

Zadanie 29.03.2021 – Jabłuszka

  • -

Zadanie 29.03.2021 – Jabłuszka

Witajcie moi Kochani!

Bardzo się cieszę, że będę mogła Wam towarzyszyć przez najbliższe dni ❤️

Sytuacja, w której się obecnie znajdujemy nie jest łatwa, dlatego chciałabym w pewien sposób Was wesprzeć.
Chciałabym, aby były to zajęcia aktywizujące Was rodziców i dzieciaczki, aby ten czas, który Wy musicie poświecić na opiekę nad nimi, na pracę zdalną był dla Was i dzieciaczków łatwy i przyjemny.

W tym tygodniu przygotowujemy się do Wielkanocy, zanim jednak rozpoczniemy mam do Was ogromną prośbę Mamo i Tato: usiądźcie naprzeciwko Waszej pociechy, szeroko się do niej uśmiechnijcie i mocno przytulcie 😉.
Zacznijmy ciepłym gestem💛.
1. Kochane dzieciaczki, z pewnością nie możecie się już doczekać wizyty Króliczka. Być może Wasi rodzice rozpoczęli już przygotowania do tych dni. Okna zrobiły się lśniące, odświeżona została garderoba, na stole w kuchni powoli widać wielkanocne dekoracje. A jak wyglądają Wasze pokoje? Czy żaden klocek nie leży na ziemi? Czy wszystkie kredki są w pudełeczku? Drodzy Rodzice, to idealny czas, aby zachęcić Wasze przedszkolaki do drobnej pomocy i kogą to zrobić w rytm piosenki „Mała Orkiestra Dni Naszych – Piosenka o sprzątaniu domu”. https://youtu.be/imoS6Wkr04w
2. Kiedy już w pokoju porządek zapraszam Was do wspólnych zabaw. Potrzebne Wam będą kolorowe kartki i nożyczki. Ćwiczymy dzisiaj nasze rączki. W załączonych zdjęciach znajdziecie szablony jajek do druku. Zróbcie to na kolorowych kartkach. Za pomocą nożyczek wytnijcie je po śladzie, następnie młodsze dzieci mogą łączyć je w pary, starsze natomiast wg poniższego wzoru. Rodzicu proszę, abyś narysował dziecku liczby lub litery alfabetu według poniższego wzoru.
3. Codziennie z Edusiakami będziemy uczyć się rysować symboli Wielkanocy krok po kroku. Przygotujcie kartkę, ołówek i kolorowe kredki 😉. Dzisiaj rozpoczniemy od pisanki. Instrukcję znajdziecie tutaj: https://youtu.be/KhHkq52nraU
4. Pogoda powoli robi się wiosenna. Podczas  spacerku możecie odnaleźć już pierwsze jej symbole 🌼🌸.
Przygotowałam dla Was zadanie detektywistyczne 🔍. W załączonych zdjęciach pod postem znajdziecie listę oznak wiosny (wersja dla chłopców i dziewczynek).  Wydrukujcie ją, dajcie dziecku i wybierzcie się na wspólny spacer w ich poszukiwaniu. Ciekawa jestem ile uda Wam się odnaleźć 😉
5. Dziękuje Wam serdecznie za dziś! Na jutro będą Wam potrzebne: mazaki, torebka strunowa, kolorowe guziki lub pomponiki 😉

Proszę pobrać plik z zadaniami na dzisiejszy dzień.

Propozycja zadań Jabłuszka 29.03.

Załączniki do skorzystania w zadaniu: