• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 915065800 Przedszkole

Jagódki w kinie sferycznym

  • -

Jagódki w kinie sferycznym

13 października Jagódki były w niecodziennym kinie – sferycznym.
W sali Truskawek stanął wielki namiot, w którym w pozycji horyzontalnej przedszkolaki oglądały film „Kaluokahina – zaczarowana rafa”.

Film opowiada historię zanikającej rafy i jej mieszkańców. Przybliża widzom, jak bardzo nasze życie może być zależne od tego, co dzieje się dookoła nas. Ogromny ocean kryje w sobie cudowne tajemnice.
Nie jest to zwyczajna rafa. Jej mieszkańcy wiodą spokojny tryb życia, do momentu wybuchu podwodnego wulkanu, który niszczy czary obronne rafy. Nasi bohaterowie: ryba piła o imieniu Jake oraz rybka o imieniu Mały, próbują dowiedzieć się w jaki sposób można uratować zaczarowaną rafę. Pomóc im może jedynie starożytna legenda o dotknięciu Księżyca. Tylko jak mieszkańcy oceanu mogą dotknąć Księżyca? Jest to jedna z intrygujących tajemnic, którą dzieci wspólnie z bohaterami filmu musieli odkryć.

Kino sferyczne to niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju kino, w którym obraz powstaje zupełnie inaczej niż w kinach tradycyjnych. Jest on wyświetlany z projektorów jednocześnie we wszystkich kierunkach, dając efekt 360 stopni. Jest to na dzień dzisiejszy najefektywniej działająca, wirtualnie uwiarygodniona rzeczywistość.  Wewnątrz namiotu znajduje się multimedialny projektor ze specjalnym układem optycznym, składającym się ze zwierciadła płaskiego oraz sferycznego, pozwalający na wyświetlanie obrazów w kopule. Wrażenia z oglądania – NIEZAPOMNIANE.
Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie wspaniałej atrakcji dla przedszkolaków.