• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Co piszczy w trawie – zajęcia przyrodnicze.

  • -

Co piszczy w trawie – zajęcia przyrodnicze.

„My mieszkamy w blokach, wieżowcach lub domkach, a gdzie mieszka motyl, żabka i biedronka? Sypiają na kwiatkach, albo pod listkami, bawią się pomiędzy trawą i drzewami, albo wygrzewają się w promieniach słonka. Czy już wiesz, dlaczego? Bo ich dom to łąka!”

3 czerwca starszaki z grup Jagody i Brzoskwinie obserwowali przyrodę na pobliskiej łące. Wyprawa pod hasłem – co w trawie piszczy była udana. Dzieci miały możliwość zbadania przyrody za pomocą lupy. Obserwowały biedronki, mrówki, pająki, motyle, pszczoły oraz inne mniej znane robaczki, a także rosnące na łące rośliny: przeróżne trawy, stokrotki, mlecze, chabry, maki, koniczynę. Wyprawa nie mogła się obejść bez pikniku na trawie 😊 Wszystkie dzieci zrobiły sobie krótką przerwę na małe co nieco przygotowane przez rodziców.

Celem zajęć na łonie natury było poszerzanie wiedzy przyrodniczej, w szczególności w zakresie rozpoznawania wybranych gatunków roślin i zwierząt żyjących na łące, zwrócenie uwagi na tryb życia, zwyczaje oraz cechy charakterystyczne i różnorodność gatunków zwierząt zamieszkujących to środowisko przyrodnicze.