• 915065800 Przedszkole

Jesienne spacery – Jabłuszka

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i wspaniałych widoków. W pogodne dni korzystamy ze spacerów i zabaw na świeżym powietrzu. Przedszkolaki chętnie podziwiają zmiany zachodzące w przyrodzie. Bawią się w kolorowych liściach i wykonują z nich piękne prace plastyczne.

Dzień Postaci z Bajek – Jabłuszka

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Z racji tego, że w tym roku dzień ten przypadł w sobotę, świętowaliśmy go dzień wcześniej – 4 listopada.

Jest to święto wszystkich bajkowych postaci, dlatego dzieci uczciły ten dzień przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych.

Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym źródłem wyobraźni.
W tym wyjątkowym dniu bajkowo było w naszym przedszkolu. Jabłuszka przebrane za różne bajkowe postacie jak Elsa, Śnieżka, Czerwony Kapturek, Myszka Miki, Mini, Spiderman, Marshall, Strażak Sam i wiele innych ruszyły w świat pełen zabaw, niespodzianek i podróży po bajkowej krainie.

W tym dniu wesołym zabawom, tańcom, zagadkom nie było końca. Nie zabrakło też piosenki pt. „Witajcie w naszej bajce”. Radosna atmosfera, piękne stroje przygotowane przez kochanych rodziców  naszych przedszkolaków, to wszystko zagwarantowało niezapomniane chwile  wszystkim uczestnikom zabawy.

A za rok znów powitamy naszych bajkowych gości 😊

To był naprawdę bajkowy dzień !!!

Piszemy listy Jabłuszka

Realizując krąg tematyczny: Jak przekazujemy informacje – 3 listopada Jabłuszka napisały listy do …

pani dyrektor.
Listy włożyliśmy do koperty i poszliśmy na pocztę kupić znaczek. Zaadresowaną kopertę wrzuciliśmy do skrzynki.

Teraz czekamy na listonosza, który dostarczy list do adresata.

Nominacje w Plebiscycie Edukacyjnym

Z przyjemnością informujemy, że nasze przedszkole zostało zgłoszone przez rodziców do nagrody Przedszkole Roku 2022 w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie zachodniopomorskim jest prowadzony przez Głos Szczeciński i Głos Koszaliński.

Jednocześnie nominację do nagrody w Plebiscycie otrzymała także dyrektor naszej placówki Pani Aneta Pietrzak.

Ponadto nominację do tytułu Nauczyciel Roku otrzymali pracujący w naszej placówce nauczyciele: Kinga Gaweł, Magdalena Szeflińska i Monika Śmiałkowska

Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w serwisie internetowym pod adresem: www.gk24.pl/nauczyciel

Zachęcamy do udziału.

Pasowanie na przedszkolaka – Jabłuszka

25 października odbyła się najważniejsza przedszkolna uroczystość w życiu malucha – pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice, rodzeństwo i dziadkowie 3-letnich Jabłuszek, pani dyrektor oraz pani wójt.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią.

Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem.

Następnie pani dyrektor – Aneta Pietrzak dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na PRZEDSZKOLAKA. Pani wójt – Małgorzata Schwarz wręczyła przedszkolakom upominki, a wychowawczynie pamiątkowe dyplomy. A od swoich rodziców dzieci otrzymały piękne zakładki do książeczek.

Jesienny Pokaz Mody