Motylki- urodziny Zuzi

25 czerwca 2024r.

Dziś swoje drugie urodziny obchodziła Zuzanna.

Życzymy, aby uśmiech towarzyszył Ci przez całe życie 🙂

Pszczółki- Dzień żyrafy

21 czerwca 2024r.

Dziś Biedronki miały okazję obchodzić „Dzień Żyrafy”. Ten dzień zaczęliśmy od krótkiej pogadanki na temat żyraf, czym się żywią, gdzie zamieszkują, czym charakteryzuje się ich wygląd. W tym dniu nie zabrakło również doskonalenia zręczności manualnych wśród żłobkowiczów, dzięki wykonanej pracy plastycznej.

Pszczółki- wizyta alpak

18 czerwca 2024r.

Dzięki uprzejmości pani Kingi z Wiejskiego Podwórka z Bobolina gościliśmy w naszym żłobku niecodzienne zwierzęta – Alpaki.

Alpaki to inteligentne i łagodne zwierzęta. Szczególnie łatwo przywiązują się do dzieci. Spotkanie z alpaką pozwoliło dzieciom oswoić się z takimi emocjami jak :

💙 Empatia do zwierząt
💛 Troskliwość i zaradność
💚 Wspomaganie efektywności rozwoju osobowości
💜 Pokonywanie swoich lęków i słabości

Wizyta Vito i Valentino sprawiła naszym podopiecznym czystą, nieskrępowaną dziecięcą radość ❤️

Serdecznie dziękujemy za spotkanie 🙂

Motylki- Dzień Taty

21 czerwca 2024r.

Dzisiejszy dzień był bardzo pracowity. Motylki przygotowywały prezenty dla swoich Kochanych Tatusiów z okazji zbliżającego się ich święta. Dziś każdy tata został obdarowany własnoręcznie wykonaną przez dzieci „muchą”, która wywołał uśmiech na ich twarzach.

Motylki- wizyta alpak

18 czerwca 2024r.

💙 Empatia do zwierząt
💛 Troskliwość i zaradność
💚 Wspomaganie efektywności rozwoju osobowości
💜 Pokonywanie swoich lęków i słabości

Serdecznie dziękujemy za spotkanie 🙂

Żłobek- Dzień sportu – współpraca z klasą IIc z SPP

14 czerwca 2024r.

Tego dnia dzieci z grupy Pszczółki ze żłobka oraz dzieci z klasy IIc ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu przyszły ubrane w stroje sportowe. Czekało na nich ważne wydarzenie „Dzień sportu”. Głównym celem spotkania było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo, ale też integrowanie się najstarszej grupy żłobkowej Pszczółek z uczniami klasy IIc ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu. Konkurencje sportowe polegały na tym, aby każdy maluch pod bacznym okiem starszaków pokonał przygotowany tor przeszkód. Każdy starszak był bardzo przejęty rolą jaka na nim spoczywała. Każde prawidłowo wykonane ćwiczenie budziło w dzieciach ogromną radość i zadowolenie z dobrze wykonanego zadania. Dlatego też sport to nie tylko ćwiczenia fizyczne, to przede wszystkim nauka cierpliwości i umiejętność współpracy w grupie.

Biedronki- Pierwszy dzień lata

25 czerwca 2024r.

Z okazji nadejścia nowej pory roku grupa przygotowała specjalne wydarzenie, by przywitać lato. Jak wiadomo nadchodzi gorąca pogoda i wysokie temperatury, a najlepszym sposobem, aby poradzić sobie z upałem jest przyrządzenie pysznej i orzeźwiającej lemoniady. Dlatego też Biedronki na rozpoczęcie lata miał okazję samodzielnie wykonać i skosztować ten wakacyjny napój.