• 915065800 Przedszkole

Pszczółki- zajęcia taneczne

19 maja 2021r.

Dlaczego ciocie codziennie prowadzą poranną rytmikę?

Dlatego, że wiek poniemowlęcy to dobry czas, aby dzieci zaczęły obcować z muzyką. Systematyczne obcowanie z muzyką w tym okresie ma największy wpływ na rozwój mózgu, osobowość i zdolności motoryczne. Dlatego już od najmłodszych lat warto osłuchiwać maluchy z dziecięcym repertuarem muzycznym by w przyszłości poprawić koordynację ruchową, koncentrację, pamięć słuchową i wzrokową, relacje społeczne i wiele innych czynników wpływających korzystnie na rozwój dziecka.

Żłobek- Festyn Rodzinny

Serdecznie zapraszamy rodziców na Festyn Rodziny który odbędzie się 28 maja 2021r.

Biedronki- Tor sensoryczny

18 maja 2021r.

Biedronki uwielbiają zajęcia z dużymi kolorowymi klockami. Pokonywały tor sensoryczny ćwicząc przy tym koordynację ruchową. Kształtki rehabilitacyjne to wspaniały sposób na budowanie integracji w grupie- dzieci wspólnie budowały zamek, bawiły się w „pociąg”. Po wspólnej gimnastycznej zabawie maluchy zrelaksowały się leżąc na dywanie i wsłuchując się w muzykę relaksacyjną.

Biedronki- akupresura stóp

17 maja 2021r.

Dziś Biedronki miały zajęcia z akupresury stóp przy pomocy dysków sensorycznych. Dzieci pokonywały ścieżkę sensoryczną z uśmiechem na twarzy.

Biedronki- „Gra cieni”

13 maja 2021r.

Biedronki zapoznały się z nową zabawą „Grą cieni”. Za pomocą tekturowych pacynek ciocie zaprezentowały dzieciom teatrzyk pt. „Syrenka”. Najpierw dzieci wysłuchały opowiadania o Syrence, następnie same sprawdziły jak powstaje cień.

Biedronki- Zabawy z chustą

7 maja 2021r.

Biedronki bawiły się chustą animacyjną, rzucały kolorowe piłki i podrzucały do góry.

Biedronki- zabawy z piłkami

6 maja 2021r.

Dzisiaj nasze Biedronki przyklejały kolorowe piłki do taśmy. Pobudzały swoją kreatywność i miały przy tym super zabawę.

Pszczółki- Wiosenne drzewko

12 maja 2021r.

Praca plastyczna „Wiosenne drzewko”. Pszczółki wykonując pracę ćwiczyły chwyt pesetowy oraz rozwijały wyobraźnię plastyczną.