Dzień Pluszowego Misia w Pszczółkach

25 listopada dzieci z grupy Pszczółek przyniosły do żłobka swoje Misie by móc świętować Dzień Pluszowego Misia. Po wspólnych tańcach z misiami pociąg dziewczynek i pociąg chłopców wyruszył po śladach misiów na wycieczkę po przedszkolu w poszukiwaniu OLBRZYMIEGO Misia. Każde dziecko tego dnia otrzymało również medal przyjaciela Pluszowego Misia. Na koniec dnia wykonaliśmy prace plastyczną pt. „Malowane Misie”.

Dzień kredki w Pszczółkach

22 listopada Pszczółki obchodziły dzień kredki. tego dnia wykonaliśmy pracę plastyczną techniką wyklejania. Tańczyliśmy przy piosence „Kolorowe kredki”. Największy zaskoczeniem dla dzieci była olbrzymia kredka.

Pszczółki na przedstawieniu „Pierzaki”

14 listopada grupa Pszczółek uczestniczyła w przedstawieniu multimedialnym Agencji Artystycznej K. Gajewski pt. „Pierzaki”. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przedstawienie, były zapraszane do wspólnych zabaw ruchowych , w których aktywnie brały udział. Występujące ptaki-pierzaki bardzo się podobały dzieciom.

Dzień jeża w Pszczółkach

8 listopada Pszczółki obchodziły „ Dzień Jeża”. Tego dnia dzieci miały okazję poznać sposób ich poruszania- bo tego dotyczyła pierwsza zabawa. Kolejna z nich to zabawa ruchowa „Na dywanie siedzi jeż”. Zajęcia plastyczne również dotyczyły ozdobienia jeża kolcami za pomocą widelca umoczonego w farbce.

Pszczółki wyklejają plasteliną!

6 listopada Pszczółki po raz kolejny utrwalały sobie nazwy owoców i warzyw za pomocą wyklejenia plasteliną w wyznaczonych punktach na kartce. Ćwiczyły przy tym kształtowanie precyzji ruchów rąk, spostrzegawczość oraz koncentrację. Rozwijały motorykę mała, kształtowały wyobraźnię twórcza oraz plastyczną.

Pszczółki obchodzą „Dzień Postaci z Bajek”

Chociaż święto „Dnia Postaci z Bajek” przypada na 5 listopada to Pszczółki ten dzień świętowały już 3 listopada. Tego dnia ciocie opowiadały dzieciom bajki jakie same oglądały gdy były dziećmi np. „Miś uszatek”, „Smerfy”, „Bolek i Lolek”. Ciocie również miały ze sobą magiczny worek, z którego wyciągały figurki postaci bajek na „topie” za którymi dzieci szaleją. Była: Myszka Minnie, Miki, Daisy, Pepa, George, Smerfetka, Trollina Poppy, Marschal, Chase, Snoopy, Rainbowdash z My Little Pony, Pidżamersi, Masza i Niedźwiedź. Po omówieniu wszystkich postaci wraz z grupą Motylków obejrzeliśmy bajki wybrane przez dzieci. Po powrocie do sali dzieci pokolorowały ulubioną postać z bajki.

„Dzień Dyni” w Pszczółkach

31 października obchodziliśmy w Pszczółkach „Dzień dyni”. Dzieci miały okazję zobaczyć, że nie ma dwóch jednakowych dyń. Dynie różniły się kolorem, kształtem, fakturą oraz wielkością. Następnie na naszych podopiecznych czekało zadanie- przystrojenie olbrzymiej dyni kolorowymi listkami. Nie zabrakło również zabaw ruchowych z wykorzystaniem dyń.

Ten dzień był pełen wrażeń, z twarzy dzieci nie schodził uśmiech a największym zaskoczeniem dla nich był fakt malowania buzi kredkami do tego przeznaczonymi.