Biedronki uczą się kolorów

Kto kolory zna, łatwiej w życiu ma…

Codziennie poprzez zabawę z piłeczkami poznajemy, ćwiczymy i przypominamy sobie kolory. Coraz więcej dzieci radzi sobie z tym zadaniem świetnie. Jesteśmy z naszych maluszków bardzo dumne.

Dzień chłopaka w Motylkach

Dnia 30.09.2019r nasza grupa „Motylki” obchodziła wyjątkowe święto „Dzień Chłopaka”. Tego dnia główną naszą zabawą było zatańczenie wspólnie piosenki. Potem chłopcy dostali prezent, który sprawił im wiele radości.

Dzień kropki w Motylkach

W dniu 16.09.2019r obchodziliśmy dzień kropki. Dzieci tworzyły wspólnie  jedną wielka kropkę. Na naszych twarzach gościł uśmiech, który odzwierciedlał wspaniałą zabawę.

Ubezpieczenie w żłobku na rok szkolny 2019/2020

Drodzy Rodzice,

W tym roku szkolnym mogą Państwo ubezpieczyć swoje dzieci w firmie „NAU UBEZPIECZENIA”. Każdy z Państwa może wybrać między wariantem IV (39,00zł) a wariantem V (48,00zł).

WPŁAT NALEŻY DOKONAĆ DO SKARBNIKA GRUPY.

Osoby, które nie zdecydują się na grupowe ubezpieczenie, proszone są o napisanie oświadczenia, że dobrowolnie rezygnują z ubezpieczenia grupowego. Takie oświadczenie proszę złożyć do opiekunkek grup.

ZAKRES OCHRONY UBEZPIECZENIOWEJ

Pszczoły idą na grzyby….

27 września jesienna deszczowa aura pokrzyżowała nam plany związane z poszukiwaniami kolejnych darów jesieni. W związku z czym zmodyfikowałyśmy pracę plastyczną związaną z wykonaniem jesiennych grzybów. Do wykonania pracy użyłyśmy ziaren zamiast jarzębiny i  taki oto piękny sposób zamiast muchomora powstał prawdziwek. Dzieci poznały różnorodność ziaren, pracowały nad precyzją ruchów dłoni, rozwijały koordynację wzrokowo- ruchową.

Jeż w wykonaniu Pszczółek

25 września Pszczółki wybrały się na pierwszy spacer poza teren żłobka w poszukiwaniu pięknych kolorowych liści jakimi obdarowuje nas jesień. Liście były nam potrzebne do wykonania pracy plastycznej pt. „JEŻ”. To ciekawa i prosta propozycja do której użyłyśmy zebranych liści oraz kartonu. Dzieci podczas wykonywania pracy integrowały się i uczyły się współpracować z rówieśnikami.

Jesienne dary Pszczółek

23 września Pani Jesień do nas zawitała  i gdy w ogródku pojawiły się pierwsze kolorowe liście, możemy rozpocząć tegoroczne jesienne inspiracje. Pszczółki poznały dary jesieni takie jak: kasztany, jarzębinę, szyszki, mech, grzyby. W tym dniu dzieci wykonały prostą pracę plastyczną. Praca ta nadawała się zarówno dla najmłodszych dzieci jak i tych trochę starszych. Dzieci wykleiły liśćmi suknię Pani Jesieni. Praca ta miała na celu poznanie różnorodności liści tj.: koloru, kształtu, faktury.