Walentynki w Motylkach

14 lutego był dla dzieci prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Maluchy tego dnia przyszły ubrane na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Motylki wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in. bawiły się chustą animacyjną, balonami oraz tańczyły w parach, a także przygotowały laurki dla rodziców z okazji tego wyjątkowego święta.

A.K, E.U, A.H

BAL KARNAWAŁOWY

31.01.2019 odbył się bal karnawałowy. W tym dniu dzieci przybyły do żłobka w pięknych przebraniach przygotowanych przez rodziców. Wszystkie grupy żłobkowe bawiły się razem, a czas umilali im animatorzy przebrani za klauny. Było wiele atrakcji m.in. dmuchany zamek, namiot z piłkami, dmuchanie baniek mydlanych oraz zabawy i tańce. Dzieci bawiły się świetnie co widać na załączonych zdjęciach.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie balu.

A.H, A.K, E.U

MOTYLKI NA SPACERZE

12.02.2019 nad naszym żłobkiem pięknie zaświeciło słoneczko i z tej okazji najmłodsza grupa żłobkowiczów wybrała się na spacer. Odwiedziliśmy także nasz taras, na którym dzieci świetnie się bawiły. Radości było co nie miara.

A.K, E.U, A.H

PINGWINEK

Ja jestem mały pingwin,

pokaże teraz Wam!

Jak chodzę tiptopami,

bo krótkie nóżki mam.

Tip-top, tip-top

Pszczółki poznały kolejne zwierzątko, które kojarzone jest z zimą. W związku z tym  wykonały pracę plastyczną- dzieci wyklejały brzuszek pingwinka watą. Mogły po raz kolejny pracować przy użyciu waty. Przyczyniło się to do rozwoju doznań sensomotorycznych. Pszczółki również wysłuchały piosenki pod tytułem „Pingwinek” w rytm muzyki i słów kołysały się jak mały pingwinek na lodzie. Ćwicząc przy tym koordynacje psychoruchową.

Rozstrzygnięcie konkursu w żłobku „Ozdoba świąteczna”

W dniu 21.12.2018 odbyło się podsumowanie konkursu „Ozdoba świąteczna”
Celem konkursu było rozwijanie dziecięcej wyobraźni, ćwiczenie zdolności manualnych oraz spędzanie czasu dzieci wspólnie z rodzicami. Udział w konkursie wzięło w 9 prac przedstawiających o
zdoby świąteczne nawiązujące do symboli Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie prace dzieci zostały wyróżnione. Organizatorki konkursu wraz z panią Dyrektor wręczyły dzieciom nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Dziękujemy za udział w konkursie :

1. Lidii z Pszczółek
  2. Marcelowi z Pszczółek
  3. Laurze z Pszczółek
  4. Hani z Pszczółek
  5. Patrykowi z Pszczółek
  6. Poli z Biedronek
  7. Marcelinie z Biedronek
  8. Kindze z Biedronek
  9. Jasiowi z Biedronek

Bal karnawałowy w żłobku!

W czwartek 31 stycznia na wszystkie dzieci ze żłobka czekać będzie wspaniała zabawa przy dużej dawce muzyki! Bal rozpocznie się około godziny 9:00 i potrwa do 11:00. Zawita najpierw do najmłodszych Motylków, aby następnie rytmicznym krokiem przejść do Pszczółek oraz Biedronek.

W miarę możliwości zachęcamy do przyjścia w wybranym przez siebie przebraniu 🙂

Życzymy udanej zabawy!

Pierniczki w Pszczółkach

Pszczółki świąteczny zwyczaj związany z pieczeniem pierników postanowiły przelać na papier w postaci pieczątek wykonanych z foremek. Dzieci maczały foremki w kolorowych farbkach i stemplowały nimi białą długą kartkę papieru rozłożoną na podłodze. Była to zespołowa zabawa mająca na celu integrację grupy oraz poznanie świątecznej tradycji.