• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 915065800
 • -

Akcja „Szlachetna Paczka” zakończona

Szanowni Państwo!

Akcja „Szlachetna Paczka”, w której po raz drugi uczestniczyła nasza placówka miała swój finał w sobotę 8 grudnia. W tym roku postanowiliśmy pomóc dwóm rodzinom. Jako wolontariusz i koordynator akcji miałam przyjemność osobiście uczestniczyć w przekazaniu paczek. Nie da się opisać radości dzieci, cieszących się z wymarzonych prezentów i wzruszenia rodziców, dziękujących za ogromne wsparcie. Wielka radość i wzruszenie męża opiekującego się niechodzącą żoną po wylewie, kiedy weszliśmy z paczkami, również powoduje ciarki na ciele. Z Państwa pomocą udało się zabezpieczyć praktycznie wszystkie potrzeby rodzin, a tym samym sprawić, że chociaż na jakiś czas znikną ich troski.
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy bezinteresownie zaangażowali się w pomoc. Dzięki Państwu akcja zakończyła się ogromnym powodzeniem, a „nasze” rodziny będą miała lepsze Święta. Dziękuję również personelowi naszej placówki oraz anonimowemu darczyńcowi, który podarował dzieciom wymarzone prezenty.
Pamiętajmy o tym, że warto pomagać i nie wiadomo, kiedy sami będziemy tej pomocy potrzebować. Mam nadzieję, że za rok również uda nam się wspólnie kogoś uszczęśliwić. Czyńmy dobro, bo ono wraca ze zdwojoną siłą 🙂 !
Jeszcze raz dziękuję w imieniu swoim i rodziny, za wielkie serca oraz życzę Państwu wesołych, pełnych ciepła i miłości Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!

Pozdrawiam,
Karolina Gąska

 


 • -

Czapka, szalik, rękawiczki…

 

 Ciepłe rękawiczki i wełniany szalik,

                                Białej groźnej zimy nie boję się wcale!

 

Mimo, że za oknem śniegu nie widać a temperatura wciąż dodatnia to wszystkie pszczółki wiedzą, że gdy zimno w uszy trzeba ubrać czapkę na głowę. W związku z tym każde dziecko musiały samodzielnie wykonać własną czapkę i rękawiczki przy pomocy plasteliny waty oraz kolorowych śnieżynek. Praca plastyczna pomogła nam ćwiczyć samodzielność, spostrzegawczość oraz motorykę małą. 


 • -

Urodziny Oli!

Dnia 3 grudnia swoje drugie urodziny obchodziła Aleksandra. Z tej okazji cała grupa wspólnie z ciociami zaśpiewała sto lat wśród kolorowych balonów!! Z tej okazji na pszczółki czekał również słodki i zdrowy poczęstunek. Jubilatka z okazji swojego święta otrzymała dyplom oraz urodzinowy medal.


 • -

Idziemy do lasu na grzybki…

Pani Jesień przyszła do Pszczółek z pełnym koszem „grzybów”. Niestety były białe i trzeba było je ozdobić. Ciocie do ozdobienia grzybków przygotowały w kubeczkach: kaszę, ryż i kaszkę mleczną. Dzieci najpierw zapoznały się z zawartością pojemniczków. Zauważyły, że w każdym pudełku są inne ziarenka jedne twarde, a drugie miękkie, jedne jasne, a drugie ciemne. Pszczółki zaczęły wyklejanie grzybków pobudzając przy tym zmysł dotyku. Dzięki tej pracy plastycznej możemy zaobserwować pokaz wyobraźni twórczej naszych podopiecznych oraz umiejętność kształtowania ruchów kończyn górnych. 

 

 


 • -

Światowy Dzień Pluszowego Misia!

 

W piątek 23 listopada, grupa Pszczółek uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Nasze głowy ozdobione były opaską z kolorowymi misiami. Tego dnia na Pszczółki czekało wiele atrakcji. Były tańce- wygibańce z naszymi przyjaciółmi. Misie musiały złapać bańki mydlane. Jak na prawdziwe misie przystało dzieci posmakowały słodziutki miodek. Nasza praca plastyczna związana była również z Pluszowym Misiem- tym razem dzieci paluszkiem namoczonym w brązowej farbce pomalowały Misiom łapki i nóżki, dzięki temu ćwiczyliśmy nazewnictwo części ciała. Ostatnią atrakcją jaka czekała na Pszczółki tego dnia było zrobienie ciasteczek dla naszych misiaczków przy pomocy piasku kinetycznego.

Dzień pełen zabaw pod hasłem „Miś to nasz PRZYJACIEL” przyniósł Pszczółkom nowe doznania smakowe oraz dotykowe. Niektóre z dzieci po raz pierwszy miały kontakt z piaskiem kinetycznym i wcale tak łatwo nie chciały go oddać. Już teraz wiemy, że na pewno do niego wrócimy…


 • -

Kalosze to fajna sprawa!

 

Pozostając w atmosferze jesiennej deszczowej pogody postanowiłyśmy zrobić dzieciom frajdę i pozwoliłyśmy im poskakać w kaloszach…. niestety nie po olbrzymiej kałuży (pewnie bardzo by tego chciały) a po kartce papieru kaloszem namoczonym w niebieskiej farbce. Pszczółki ze zdziwieniem patrzyły za siebie nie dowierzając, że kalosze zostawiają jakiś ślad na papierze! Duże rolki papieru ze śladami mogły zabrać do domku a małe odciski buta, które odbiły samodzielnie na kartce ozdabiały naszą tablicę prac plastycznych.

 


 • -

Rozstrzygnięcie konkursu w żłobku „Warzywno-owocowy Jeż”.

 

W dniu 21.11.2018 odbyło się podsumowanie konkursu „Warzywno-owocowy jeż”.
Celem konkursu było rozwijanie dziecięcej wyobraźni, ćwiczenie zdolności manualnych oraz spędzenia czasu dzieci wspólnie z rodzicami. Udział w konkursie wzięło 8 prac przedstawiających jeże. Wszystkie prace dzieci zostały wyróżnione. Organizatorki konkursu wraz z panią Dyrektor wręczyły dzieciom nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Dziękujemy za udział w konkursie :

 1. Lidii z Pszczółek
 2. Marcelowi z Pszczółek
 3. Kai z Pszczółek
 4. Milenie z Pszczółek
 5. Oli z Biedronek
 6. Ali z Biedronek
 7. Jasiowi z Biedronek
 8. Kai z Biedronek

 • -

Mikołajki w Motylkach

W dniu 07.12.2018r do naszego żłobka przybył Święty Mikołaj razem ze swoimi pomocnikami . Wizyta upłynęła w miłej i ciepłej atmosferze, podczas której dzieci bawiły się i śpiewały ze Świętym Mikołajem. Wizyta z Mikołajem była zorganizowana dla wszystkich dzieci i każde z nich otrzymało prezent, który sprawił radosny uśmiech na twarzy dziecka.

A.H, E.U, A.K

 

 


 • -

Dzień Spódniczki 2018

Dnia 30.10.2018r. Obchodziliśmy w naszej grupie Światowy Dzień Spódnicy. Z tej okazji nasze kochane dziewczynki przyszły wystrojone w śliczne spódniczki 🙂 Dzieciaczki wykonały również wspólnie pracę plastyczną metodą mieszaną- piękną spódnicę. Klejenia i zabwawy było przy tym co nie miara. Zachęcamy do robienia z dziećmi w domu prac plastycznych przy pomocy różnych form pracy. Wspiera to rozwój wyobraźni i motoryki małej dzieci oraz jest doskonałą formą spędzania razem czasu wolnego.

K.G

 


 • -

W jesiennym sadzie

Ubiegłe tygodnie poświęcone zostały tematyce owoców i warzyw z jesiennego sadu. Nasze dzieciaczki w tym czasie poznały jesienne owoce i warzywa, ich nazwy, smak i kolory. Uczyliśmy się segregować owoce i warzywa według ich rodzajów. Podjeliśmy próby określania, które owoce i warzywa są duże, a które małe. Dzieci miały okazje przyjrzeć się owocom od środka i wykonać z nich pieczątki, z których powstał „słoik z owocami”. Z przyniesionych warzyw i owoców robiliśmy także smaczny i zdrowy sok owocowo-warzywny, który większość dzieci piła ze smakiem. Zapoznaliśmy się również z warzywami strączkowymi, a ich nasiona posłużyły nam do wykonania grzechotek i wspólnej orkiestry. Poznawanie smaków i kolorów pobudza dziecięce zmysły, dlatego też warto pokazywać dziecku różne smaki, zachęcając je do próbowania.

K.G.