Dzień pisania listów!

9 października obchodzimy światowy dzień pisania listów. Pszczółki z tej okazji „napisały” list do swoich rodziców w postaci pokolorowania obrazka mamy i taty i oczywiście „przykleiły” znaczek w postaci odbicia kolorowych pieczątek.

Mamy nadzieję, że wszystkie listy dotarły do Rodziców :))

Kolory!

Poniedziałkowy poranek poświęciliśmy na naukę koloru czerwonego i niebieskiego. Pomogły nam w tym kolorowe piłeczki oraz klejące hula-hop. Dzieci miały za zadanie  wyjąc ze skrzyni z kolorowymi piłkami taki kolor piłki, który trzymała ciocia w ręce i przykleić go do hula-hop. Za pomocą zabawy Pszczółki ćwiczyły spostrzegawczość i koncentrację oraz utrwalały sobie kolor czerwony i niebieski.

UWAGA RODZICE!

Od dnia 22 października (poniedziałek) do dnia 26 października (piątek) będą rozdawane przez panie opiekunki kartki na których będziecie mogli Państwo wypowiedzieć się na temat obecności dzieci w żłobku w dniu 2 listopada (piątek). Informacja zwrotna od Państwa usprawni nam organizację pracy w dniu 2 listopada.

Dzień Chłopaka!

Święto chłopców w grupie pszczółek przypadło na ostatni dzień tygodnia piątek 28.09.2018. Dziewczynki z grupy obdarowały chłopców medalami oraz prezentami, żeby wyrazić swoją sympatię. Później wspólnie się bawiliśmy przy pomocy olbrzymich kolorowych piłek balonowych. Na zakończenie świętowania wykonaliśmy serca przyjaźni z pieczątek gąbkowych przy użyciu farbek.

Reksio odwiedził Pszczółki!

Cały czwartkowy dzień poświęciliśmy bohaterowi kreskówki znanej wielu pokoleniom – Reksiowi! Tego dnia dzieci najpierw poznały historię Reksia z kart obrazkowych na których Reksio potrafi się bawić, malować farbami, podlewać kwiaty oraz podawać dłoń na dzień dobry! Potem pszczółki wykonały pracę plastyczną i obejrzały bajkę wraz z grupą biedronek. Największą atrakcją jednak okazała się maskotka Reksia, która nas odwiedziła.

Reksio pojawiał się wśród nas dzięki poznańskiemu wydawnictwu Publicat S.A. Dziękujemy pani Monice, że o nas pomyślała i udostępniła nam maskotkę oraz panu Olkowi, który się w tę postać wcielił.

Urodziny w Motylkach

Dnia 16.10.2018 Obchodziliśmy urodziny Zosi, która kończyła roczek. Były balony i mały poczęstunek, a mali żłobkowicze przy pomocy cioć zaśpiewali naszej Jubilatce „Sto lat”. Wszystkiego najlepszego Zosiu!

A.H, A.K, E.U

DZIEŃ Z REKSIEM W MOTYLKACH

Dnia 27.09.2018 w najmłodszej grupie żłobkowej pojawił się popularny bohater filmów animowanych Reksio. Dzieci obejrzały bajkę, posłuchały opowieści czytanej przez opiekunki o przygodach pieska oraz pokolorowały postać Reksia. Największą radość sprawiła wizyta samego głównego bohatera.

A.H, A.K, E.U

Dary jesieni!

Tego dnia dzieci poznały piękną złotą jesień i dary jakimi nas obdarza. Dziękujemy Rodzicom za dostarczenie lśniących kasztanów, figlarnych szyszek, słodkich jabłek, pięknych wrzosów, czerwonej jarzębiny, różnorakich dyń oraz….kolorowych liści z których powstało „Jesienne drzewko Pszczółek”.

Dzięki takim zajęciom Pszczółki mogły poznać kształt, fakturę, ciężar, smak i właściwości niektórych skarbów jesieni. Zajęcia opierające się na pracy zmysłów bardzo zaciekawiły dzieci a bogato zastawiony stół stał się dla nas ciekawym zbiorem materiałów do kolejnych prac plastycznych.

Ruch to samo ZDROWIE!

Wrzesień zafundował nam piękną pogodą więc skorzystałyśmy z tego i wraz z dziećmi wybrałyśmy się pierwszy raz na przedszkolny taras. Dzieci się bawiły, grały w piłkę oraz huśtały się na zabawkach…