• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 915065800
 • -

Dzień Pluszowego Misia w Pszczółkach

25 listopada dzieci z grupy Pszczółek przyniosły do żłobka swoje Misie by móc świętować Dzień Pluszowego Misia. Po wspólnych tańcach z misiami pociąg dziewczynek i pociąg chłopców wyruszył po śladach misiów na wycieczkę po przedszkolu w poszukiwaniu OLBRZYMIEGO Misia. Każde dziecko tego dnia otrzymało również medal przyjaciela Pluszowego Misia. Na koniec dnia wykonaliśmy prace plastyczną pt. „Malowane Misie”.

 


 • -

Dzień kredki w Pszczółkach

22 listopada Pszczółki obchodziły dzień kredki. tego dnia wykonaliśmy pracę plastyczną techniką wyklejania. Tańczyliśmy przy piosence „Kolorowe kredki”. Największy zaskoczeniem dla dzieci była olbrzymia kredka.


 • -

Pszczółki na przedstawieniu „Pierzaki”

 

 

 

14 listopada grupa Pszczółek uczestniczyła w przedstawieniu multimedialnym Agencji Artystycznej K. Gajewski pt. „Pierzaki”. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przedstawienie, były zapraszane do wspólnych zabaw ruchowych , w których aktywnie brały udział. Występujące ptaki-pierzaki bardzo się podobały dzieciom.


 • -

 • -

Dzień jeża w Pszczółkach

8 listopada Pszczółki obchodziły „ Dzień Jeża”. Tego dnia dzieci miały okazję poznać sposób ich poruszania- bo tego dotyczyła pierwsza zabawa. Kolejna z nich to zabawa ruchowa „Na dywanie siedzi jeż”. Zajęcia plastyczne również dotyczyły ozdobienia jeża kolcami za pomocą widelca umoczonego w farbce.


 • -

Pszczółki wyklejają plasteliną!

6 listopada Pszczółki po raz kolejny utrwalały sobie nazwy owoców i warzyw za pomocą wyklejenia plasteliną w wyznaczonych punktach na kartce. Ćwiczyły przy tym kształtowanie precyzji ruchów rąk, spostrzegawczość oraz koncentrację. Rozwijały motorykę mała, kształtowały wyobraźnię twórcza oraz plastyczną.


 • -

Pszczółki obchodzą „Dzień Postaci z Bajek”

Chociaż święto „Dnia Postaci z Bajek” przypada na 5 listopada to Pszczółki ten dzień świętowały już 3 listopada. Tego dnia ciocie opowiadały dzieciom bajki jakie same oglądały gdy były dziećmi np. „Miś uszatek”, „Smerfy”, „Bolek i Lolek”. Ciocie również miały ze sobą magiczny worek, z którego wyciągały figurki postaci bajek na „topie” za którymi dzieci szaleją. Była: Myszka Minnie, Miki, Daisy, Pepa, George, Smerfetka, Trollina Poppy, Marschal, Chase, Snoopy, Rainbowdash z My Little Pony, Pidżamersi, Masza i Niedźwiedź. Po omówieniu wszystkich postaci wraz z grupą Motylków obejrzeliśmy bajki wybrane przez dzieci. Po powrocie do sali dzieci pokolorowały ulubioną postać z bajki.


 • -

„Dzień Dyni” w Pszczółkach

31 października obchodziliśmy w Pszczółkach „Dzień dyni”. Dzieci miały okazję zobaczyć, że nie ma dwóch jednakowych dyń. Dynie różniły się kolorem, kształtem, fakturą oraz wielkością. Następnie na naszych podopiecznych czekało zadanie- przystrojenie olbrzymiej dyni kolorowymi listkami. Nie zabrakło również zabaw ruchowych z wykorzystaniem dyń.

Ten dzień był pełen wrażeń, z twarzy dzieci nie schodził uśmiech a największym zaskoczeniem dla nich był fakt malowania buzi kredkami do tego przeznaczonymi.

 


 • -

 • -