• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 915065800
 • -

Walentynki w Motylkach

14 lutego był dla dzieci prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Maluchy tego dnia przyszły ubrane na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Motylki wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in. bawiły się chustą animacyjną, balonami oraz tańczyły w parach, a także przygotowały laurki dla rodziców z okazji tego wyjątkowego święta.

 

A.K, E.U, A.H


 • -

BAL KARNAWAŁOWY

31.01.2019 odbył się bal karnawałowy. W tym dniu dzieci przybyły do żłobka w pięknych przebraniach przygotowanych przez rodziców. Wszystkie grupy żłobkowe bawiły się razem, a czas umilali im animatorzy przebrani za klauny. Było wiele atrakcji m.in. dmuchany zamek, namiot z piłkami, dmuchanie baniek mydlanych oraz zabawy i tańce. Dzieci bawiły się świetnie co widać na załączonych zdjęciach.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie balu.

 

A.H, A.K, E.U

 

 


 • -

MOTYLKI NA SPACERZE

12.02.2019 nad naszym żłobkiem pięknie zaświeciło słoneczko i z tej okazji najmłodsza grupa żłobkowiczów wybrała się na spacer. Odwiedziliśmy także nasz taras, na którym dzieci świetnie się bawiły. Radości było co nie miara.

 

A.K, E.U, A.H

 

 


 • -

 • -

 • -

PINGWINEK

Ja jestem mały pingwin,

pokaże teraz Wam!

Jak chodzę tiptopami,

bo krótkie nóżki mam.

Tip-top, tip-top

 

 

Pszczółki poznały kolejne zwierzątko, które kojarzone jest z zimą. W związku z tym  wykonały pracę plastyczną- dzieci wyklejały brzuszek pingwinka watą. Mogły po raz kolejny pracować przy użyciu waty. Przyczyniło się to do rozwoju doznań sensomotorycznych. Pszczółki również wysłuchały piosenki pod tytułem „Pingwinek” w rytm muzyki i słów kołysały się jak mały pingwinek na lodzie. Ćwicząc przy tym koordynacje psychoruchową.

 


 • -

Rozstrzygnięcie konkursu w żłobku „Ozdoba świąteczna”

W dniu 21.12.2018 odbyło się podsumowanie konkursu „Ozdoba świąteczna”
Celem konkursu było rozwijanie dziecięcej wyobraźni, ćwiczenie zdolności manualnych oraz spędzanie czasu dzieci wspólnie z rodzicami. Udział w konkursie wzięło w 9 prac przedstawiających o
zdoby świąteczne nawiązujące do symboli Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie prace dzieci zostały wyróżnione. Organizatorki konkursu wraz z panią Dyrektor wręczyły dzieciom nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Dziękujemy za udział w konkursie :

 1. Lidii z Pszczółek
 2. Marcelowi z Pszczółek
 3. Laurze z Pszczółek
 4. Hani z Pszczółek
 5. Patrykowi z Pszczółek
 6. Poli z Biedronek
 7. Marcelinie z Biedronek
 8. Kindze z Biedronek
 9. Jasiowi z Biedronek 

 • -

Bal karnawałowy w żłobku!

 

W czwartek 31 stycznia na wszystkie dzieci ze żłobka czekać będzie wspaniała zabawa przy dużej dawce muzyki! Bal rozpocznie się około godziny 9:00 i potrwa do 11:00. Zawita najpierw do najmłodszych Motylków, aby następnie rytmicznym krokiem przejść do Pszczółek oraz Biedronek. 

W miarę możliwości zachęcamy do przyjścia w wybranym przez siebie przebraniu 🙂

 

Życzymy udanej zabawy!

Rada Rodziców


 • -

 • -

Pierniczki w Pszczółkach

Pszczółki świąteczny zwyczaj związany z pieczeniem pierników postanowiły przelać na papier w postaci pieczątek wykonanych z foremek. Dzieci maczały foremki w kolorowych farbkach i stemplowały nimi białą długą kartkę papieru rozłożoną na podłodze. Była to zespołowa zabawa mająca na celu integrację grupy oraz poznanie świątecznej tradycji.