• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole
 • -

 • -

Pszczółki- Dzień żyrafy

21 czerwca 2024r.

Dziś Biedronki miały okazję obchodzić „Dzień Żyrafy”. Ten dzień zaczęliśmy od krótkiej pogadanki na temat żyraf, czym się żywią, gdzie zamieszkują, czym charakteryzuje się ich wygląd. W tym dniu nie zabrakło również doskonalenia zręczności manualnych wśród żłobkowiczów, dzięki wykonanej pracy plastycznej.


 • -

Pszczółki- wizyta alpak

18 czerwca 2024r.

Dzięki uprzejmości pani Kingi z Wiejskiego Podwórka z Bobolina gościliśmy w naszym żłobku niecodzienne zwierzęta – Alpaki.

Alpaki to inteligentne i łagodne zwierzęta. Szczególnie łatwo przywiązują się do dzieci. Spotkanie z alpaką pozwoliło dzieciom oswoić się z takimi emocjami jak :

💙 Empatia do zwierząt
💛 Troskliwość i zaradność
💚 Wspomaganie efektywności rozwoju osobowości
💜 Pokonywanie swoich lęków i słabości

Wizyta Vito i Valentino sprawiła naszym podopiecznym czystą, nieskrępowaną dziecięcą radość ❤️

Serdecznie dziękujemy za spotkanie 🙂


 • -

Żłobek- Dzień sportu – współpraca z klasą IIc z SPP

14 czerwca 2024r.

Tego dnia dzieci z grupy Pszczółki ze żłobka oraz dzieci z klasy IIc ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu przyszły ubrane w stroje sportowe. Czekało na nich ważne wydarzenie „Dzień sportu”. Głównym celem spotkania było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo, ale też integrowanie się najstarszej grupy żłobkowej Pszczółek z uczniami klasy IIc ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu. Konkurencje sportowe polegały na tym, aby każdy maluch pod bacznym okiem starszaków pokonał przygotowany tor przeszkód. Każdy starszak był bardzo przejęty rolą jaka na nim spoczywała. Każde prawidłowo wykonane ćwiczenie budziło w dzieciach ogromną radość i zadowolenie z dobrze wykonanego zadania. Dlatego też sport to nie tylko ćwiczenia fizyczne, to przede wszystkim nauka cierpliwości i umiejętność współpracy w grupie.


 • -

Pszczółki- malowanie balonami

11 czerwca 2024r.

Dziś poznaliśmy nową technikę plastyczną. Malowanie pędzelkami i kredkami już nam się znudziło, więc Pszczółki użyły baloników. Malowanie balonami to świetna zabawa i ciekawy efekt końcowy. Było gwarno, wesoło i kolorowo. Powstały abstrakcyjne dzieła, w których każdy widzi co innego.

 


 • -

Pszczółki- Dzień Dziecka

7 czerwca 2024r.

W naszym żłobku odbyła się długo wyczekiwana przez każde dziecko uroczystość… tak mowa o „Dniu Dziecka”. Zadbałyśmy o to aby na twarzy wszystkich naszych  podopiecznych pojawił się uśmiech 🙂 Stało się tak za sprawą przygotowanych atrakcji, które czekały na dzieci w dniu ich święta. Tego dnia można było „wybrać się na przejażdżkę rowerową”, zrobić sobie tatuaż, pokonać ścieżkę sensoryczną, nie mogło zabraknąć baniek mydlanych uwielbianych przez wszystkich, pojawiła się piana party, która jest dużym zaskoczeniem dla maluchów, oczywiście były zabawy z chustą animacyjną, a na sam koniec można było poskakać na dmuchańcu…


 • -

Pszczółki- urodziny Daniela

10 czerwca 2024r.

Dziś swoje trzecie urodziny obchodził Daniel.

Życzymy, aby uśmiech towarzyszył Ci przez całe życie 🙂 


 • -

 • -

Pszczółki- urodziny Celinki i Uli

29 maj 2024r. 

Dziś swoje trzecie urodziny obchodziły Celina i Urszula.

Życzymy, aby uśmiech towarzyszył Wam przez całe życie 🙂 


 • -

Pszczółki- Dzień Żółwia

22 maja 2024r. 

W naszym żłobku obchodziliśmy dziś Światowy Dzień Żółwia. Tego dnia Pszczółki miały okazje lepiej poznać to miłe zwierzątko. Wielką niespodzianką dla naszych maluszków były odwiedziny małego żółwika o imieniu Torti. Dzieci były zachwycone. Następnie wykonały pracę polegającą na ozdobieniu żółwiej skorupki. Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń.