• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole
 • -

Motylki- Dzień Dinozaura

26 luty 2024r.

Dziś obchodziliśmy „Dzień Dinozaura”. Zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy z piaskiem kinetycznym. Nasi mali odkrywcy mieli za zadanie odszukać dinozaury zasypane w piasku. Kolejne zadanie to tropienie dinozaurów po śladach. Na koniec zajęć była fotościanka. Maluchy dziś się świetnie bawili, a takie zajęcia sprawiają im wiele radości.


 • -

Motylki- zajęcia z sorterami

22 luty 2024r.

Szczególnie ważną rolę w życiu małego człowieka odgrywają różnego rodzaju sortery, układanki, puzzle, które zostały zaprojektowane z myślą o wspieraniu rozwoju maluchów ze względu na kształt, wielkość i ciekawe kolorowe ilustrację. Dziś Motylki w wielkim skupieniu i uwadze pracowały na zajęciach z sorterami. Tego typu zabawki mają wiele walorów edukacyjnych. Jednym z nich jest ćwiczenie koordynacji ręka oko, a także kształtowanie umiejętności dopasowywania. W ten sposób ćwiczona jest percepcja wzrokowa i przestrzenna dziecka.

 


 • -

Motyle- zajęcia z galaretką

20 luty 2024r. 

Nasza grupa uczestniczyła po raz kolejny w zajęciach z wykorzystaniem kolorowej galaretki spożywczej. Dzieci świetnie odnajdują się w tematyce zabawy sensoplastycznej, która kształtuje wszelkie doznania sensoryczne. 

 


 • -

Motylki- Walentynki

14 luty 2024r. 

Motylki dziś wykonały wspólną pracę plastyczną pt. „Walentynkowe drzewko miłości”. 


 • -

Motylki- Pizza

12 luty 2024r. 

Za oknem jeszcze zima i zrobiliśmy się strasznie głodni. Przyszła nam ochota na … pizzę i szybko ją zrobiliśmy. Co prawda wyszła papierowa, ale wyglądała smacznie. 


 • -

Motylki- zajęcia z piłkami

10 luty 2024r. 

Dzisiaj nasze Motylki chciały trochę poszaleć. Do zabawy wykorzystaliśmy piłki i taśmę klejącą. Klejąca ścianka świetnie się spisała, a piłki trafiały do celu. 


 • -

Motylki- Tłusty czwartek

 9 luty 2024r.Tapety : Pączki

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy „Tłusty Czwartek”. Motylki po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach sensorycznych- tym razem robiliśmy pączki z masy kisielu i ozdabialiśmy je kolorowymi posypkami.

Dzień zakończyliśmy tradycyjnie degustacją pączków, które były przepyszne 🙂 


 • -

Motylki- Fotorelacja z balu karnawałowego

2 luty 2024r. 

W naszym żłobku odbyła się długo wyczekiwana przez każde dziecko uroczystość… tak mowa o „Balu Karnawałowym”. Pięknie udekorowany hol był bardzo kolorowy, pojawiła się balonowa ścianka do zdjęć. Zadbałyśmy o to aby na twarzy wszystkich naszych  podopiecznych pojawił się uśmiech 🙂 Stało się tak za sprawą przygotowanych atrakcji, które czekały na dzieci. Tego dnia można było zanurzyć się w basenie wypełnionym kolorowymi piłeczkami, pokonać ścieżkę sensoryczną, zbijać bańki mydlane, przenieść się do zimowej aury za sprawą sztucznego śniegu. Nie zabrakło również zabaw z chustą animacyjną i tunelem, można było zrobić bajkowy tatuaż, a na sam koniec dzieci zaskoczyliśmy wystrzałem konfetti… to był bardzo udany i wesoły dzień  🙂 


 • -

 • -

Motylki- śnieżne zabawy

31 stycznia 2024r. 

W dniu dzisiejszym Motylki uczestniczyły w zajęciach sensoplastycznych. Miały okazję zaobserwować jak powstaje masa śnieżna z wykorzystaniem mąki ziemniaczanej i oleju. Większość dzieci chętnie uczestniczyła w zajęciach. Świetna zabawa pobudziła u maluchów kreatywność oraz rozwijała sprawności manualne, takie zajęcia pobudzają wszystkie zmysły.