Pszczółki majują folią bąbelkową

30 października wszystkie dzieci podwinęły rękawki by móc pobrudzić swoje rączki farbkami. Tego dnia malowaliśmy również folią bąbelkową bo białej kartce. Takie zajęcia przynoszą naszym podopiecznym wiele radości oraz wiele doznań sensorycznych.

Dyniowe drzewko Pszczółek

29 października Pszczółki wykonały pracę plastyczną polegającą na wyklejeniu drzewka kolorowymi pestkami dyni. To kolejna nasza praca plastyczna dzięki której uczymy się kolorów i pracujemy nad precyzją ruchu rąk oraz ćwiczymy spostrzegawczość i koncentrację.

Pszczółki poznają owoce i warzywa

23 października Pszczółki przyniosły do swojej sali owoce i warzywa. Najpierw w formie obrazkowej nauczyły się je rozpoznawać. Potem zagraliśmy w memo card. Dzieci chętnie próbowały różnych owoców i warzyw. Poznały w ten sposób nowe smaki, na sam koniec zajęć Pszczółki samodzielnie wykonały prace plastyczną polegającą na pomalowaniu farbką i paluszkiem wybranego przez siebie owocu lub warzywa. Dzieci rozwijały zmysł smaku, wzroku, dotyku.

Dziękujemy Rodzicom za przyniesienie owoców i warzyw.

Zajęcia plastyczne w Pszczółkach

21 i 22 październiki to dni w których Pszczółki mogły wykazać się plastycznie. Pierwszego dnia dzieci ozdabiały za pomocą zmywalnych pisaków chustę do kolorowania. Gdy chusta już była pięknie pokolorowana użyłyśmy jej do zabaw ruchowych. Następnego dnia ozdobiłyśmy białe płótno swoimi stópkami wcześniej mocząc je w farbkach. Kolejne zadanie jakie czekało na Pszczółki to samodzielne ubieranie skarpetek i kapci.

Dzięki takim zajęciom dzieci stymulują zmysł wzroku, dotyku, usprawniają ruchy kończyn górnych i dolnych, pobudzają wyobraźnię plastyczną i umiejętnie współpracują z rówieśnikami podczas zadań zespołowych.

Warsztaty leśne w Pszczółkach

14 października grupę Pszczółek odwiedziła pani z gospodarstwa agroturystycznego z Bobolina z „Warsztatami leśnym”. Dzieci poznały zwierzęta leśne oraz dowiedziały się jakie przysmaki jedzą na co dzień. Pani również przedstawiła w formie obrazkowej ślady łap zwierząt, potem pokazała i każde z chętnych dzieci mogło dotknąć pokarm dla kaczek w postaci ziaren oraz suszone robaki. Na koniec warsztatów zagraliśmy wspólnie w memo card. Jednak najciekawszym przeżyciem dla dzieci było spotkanie z żywą wiewiórką.

Biedronki poznają jesienne owoce

Dnia 5.11.2019 grupa „Biedronki” zapoznała się z jesiennymi owocami. Dzieci chętnie próbowały różnych owoców przyniesionych przez rodziców. Poznały smaki takie jak: słodki i kwaśny. Na sam koniec zajęć wykonały wspólną prace plastyczna pt. „Słoik konfitur”, odbijając pieczątki z poznanych owoców.

Pani gąsienica w wykonaniu Biedronek

Dnia 29 października dzieci wykonały pracę plastyczną pt. „Pani gąsienica”.

Biedronki poznają jesienne warzywa

Dnia 23.10.2019 dzieci poznały nową technikę plastyczną, malowały styropianowe warzywa za pomocą pędzla i farby.

Warsztaty leśne w Biedronkach

Dnia 17 października grupa „Biedronki” uczestniczyła w „Leśnych warsztatach”. Dzieci zapoznały się z darami lasu. Największą niespodzianka dla dzieci były odwiedziny żywej, rudej wiewiórki.