• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 915065800
 • -

Urodziny Kajuni

Dnia 6.11.2018 swoje drugie urodziny obchodziła Kaja. Z tej okazji cała grupa wspólnie z ciociami zaśpiewała sto lat wśród kolorowych balonów. Solenizantka z okazji swojego święta otrzymała dyplom i urodzinowy medal po czym obdarowała swoich kolegów słodkim poczęstunkiem.


 • -

Jesienne drzewko

Po raz kolejny postanowiliśmy wykonać jesienne drzewko. Tym razem jednak do wykonania naszej pracy plastycznej użyliśmy rolek po papierze i farbek w kolorach jesieni. Dzieci odbijały na kartkach kolorowe liście. Pszczółki bardzo lubią prace plastyczne związane z farbami, a ciocie szukają różnych inspiracji by móc umilić czas spędzony w żłobku naszym podopiecznym.


 • -

Dzień spódniczki

Wszystkie dziewczynki wraz z ciociami świętowały dzień spódniczki.  Nasza praca plastyczna była związana z ubiorem dziewczynek. Można było ozdobić różne rodzaje spódniczek kolorowymi wyklejankami. Chłopcy zaś ozdobili spódniczki dla swych mam i sióstr. Mogliśmy popracować nad usprawnianiem kończyn górnych.


 • -

Roczek w Motylkach

Urodziny to dla każdego dziecka bardzo ważny dzień, dlatego warto obchodzić je w uroczysty sposób.

Swoje pierwsze urodziny w grupie Motylków obchodziła Alicja.

Oprócz różnorodnych zabaw dzieci uczyły się śpiewać „ Sto lat”,

i składać życzenia. Taka nauka zaowocuje z pewnością w przyszłości.

Rodzicom Alicji dziękujemy za poczęstunek.

Wszystkiego najlepszego Alu!

A.H, E.U, A.K


 • -

Dnia 24.10.2018 swoje drugie urodziny obchodziła Lidzia. Z tej okazji cała grupa wspólnie z ciociami zaśpiewała sto lat wśród kolorowych balonów!! Solenizantka zdmuchnęła świeczki na urodzinowej babeczce. Z tej okazji na pszczółki czekał również słodki i zdrowy poczęstunek. Jubilatka z okazji swojego święta otrzymała dyplom i pszczółkowy balonik.


 • -

Stonoga…

 

Pszczółki zaczynają swoją przygodę z ustawianiem się w gęsiego… pociąg… stonogę… jak kto woli my postanowiłyśmy rozpocząć od stonogi. Pomogła nam w tym skoczna piosenka pt. „Idzie idzie stonoga.” Później wykonaliśmy pracę plastyczną- odbijaliśmy pomalowane farbką rączki (nóżki stonogi) doklejaliśmy kolorowe kropki (tułów stonogi) i w taki oto sposób wyszła nam piękna STONOGA, która ozdabiała naszą tablicę.


 • -

MALOWANIE NA MĄCE W MOTYLKACH

Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko…

Dziś w Motylkach odbyły się zajęcia polegające na malowaniu rączką po mące wysypanej na ciemną powierzchnię. Dzieci bawiąc się w ten sposób nabywają umiejętności przygotowujących w przyszłości do nauki pisania. Malowanie mąką kształtuje i pobudza zmysł dotyku i węchu.

Tego typu zajęcia to nie tylko pokaz wyobraźni twórczej dziecka, ale również element artterapii, która działa kojąco na zmysły. Pozwala dziecku odprężyć się i sprawia wiele radości.

A.K, E.U, A.H

 


 • -

TOR SENSORYCZNY W MOTYLKACH

Dnia 06.11.2018 w grupie Motylki odbyły się zajęcia z sensoryczne. Tor sensoryczny przygotowany przez opiekunki pobudzał malutkie stópki rozwijając przy tym wyobraźnię dotykową, która jest potrzebna do prawidłowego poznawania świata przez dziecko. Nasz jesienny tor rozwija:

– motorykę dużą

– równowagę i koordynację ruchową

– stymuluje receptory czucia

Dzieci poznały różne faktury: miękki, twardy, szorstki, gładki.

Zajęcia te sprawił naszym maluchom mnóstwo radości i znakomitej zabawy!

A.K, A.H, E.U


 • -

 • -