• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole
 • -

Motylki- Dzień Dinozaura

26 luty 2024r.

Dziś obchodziliśmy „Dzień Dinozaura”. Zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy z piaskiem kinetycznym. Nasi mali odkrywcy mieli za zadanie odszukać dinozaury zasypane w piasku. Kolejne zadanie to tropienie dinozaurów po śladach. Na koniec zajęć była fotościanka. Maluchy dziś się świetnie bawili, a takie zajęcia sprawiają im wiele radości.


 • -

Motylki- zajęcia z sorterami

22 luty 2024r.

Szczególnie ważną rolę w życiu małego człowieka odgrywają różnego rodzaju sortery, układanki, puzzle, które zostały zaprojektowane z myślą o wspieraniu rozwoju maluchów ze względu na kształt, wielkość i ciekawe kolorowe ilustrację. Dziś Motylki w wielkim skupieniu i uwadze pracowały na zajęciach z sorterami. Tego typu zabawki mają wiele walorów edukacyjnych. Jednym z nich jest ćwiczenie koordynacji ręka oko, a także kształtowanie umiejętności dopasowywania. W ten sposób ćwiczona jest percepcja wzrokowa i przestrzenna dziecka.

 


 • -

Pszczółki- Urodziny Teodora i Tymona

22 luty 2024r.

Dziś swoje drugie urodziny obchodzili bliźniacy Teodor i Tymon. Życzmy, aby uśmiech towarzyszył  Wam przez całe życie 🙂


 • -

Motyle- zajęcia z galaretką

20 luty 2024r. 

Nasza grupa uczestniczyła po raz kolejny w zajęciach z wykorzystaniem kolorowej galaretki spożywczej. Dzieci świetnie odnajdują się w tematyce zabawy sensoplastycznej, która kształtuje wszelkie doznania sensoryczne. 

 


 • -

Biedronki- Dzień Kota

16 luty 2024r. 

Są puszyste, mięciutkie, mruczą i łaszą się. Są rasowe, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty. W piątek 16 lutego grupa Biedronki obchodziła Międzynarodowy Dzień Kota. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów i po krótkiej zabawie ruchowej wykonały pracę plastyczną.  


 • -

Pszczółki- urodziny Szymona

19 luty 2023r. 

Dziś swoje drugie urodziny obchodził Szymon. Życzmy, aby uśmiech towarzyszył  Ci przez całe życie 🙂


 • -

Pszczółki- Dzień Kota

15 luty 2024r. 

Dziś Pszczółki obchodziły dzień Kota. Każde dziecko przyniosło maskotę kotka. Było dużo informacji na temat prawidłowej opieki nad zwierzątkami. Uwrażliwianie na potrzeby wszystkich zwierząt, wyrabianie szacunku i rozwijania empatii do tych małych milusińskich. 

Dzieci wykonały też prace plastyczną pt. „Kotek”. Wyklejanie wełną postaci kotka sprawiło dzieciom wiele radości. Było to również doskonałe ćwiczenie sprawności manualnych dłoni. 


 • -

Pszczółki- Walentynki

14 luty 2024r. 

Świętowanie Walentynek w żłobku to znakomita okazja do rozmowy o uczuciach i przyjaźni. Dzień rozpoczęliśmy od krótkiej pogadanki, w której dzieci poznają znaczenie słów „miłość” i „przyjaźń”. Potem wspólnie przeszliśmy do serii wesołych i edukacyjnych aktywności. Akcentem plastycznym było wyklejenie papierowego słoiczka przygotowanymi wcześniej serduszkami. 

 


 • -

Motylki- Walentynki

14 luty 2024r. 

Motylki dziś wykonały wspólną pracę plastyczną pt. „Walentynkowe drzewko miłości”. 


 • -

Motylki- Pizza

12 luty 2024r. 

Za oknem jeszcze zima i zrobiliśmy się strasznie głodni. Przyszła nam ochota na … pizzę i szybko ją zrobiliśmy. Co prawda wyszła papierowa, ale wyglądała smacznie.