• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 915065800
 • -

Spacer

Pszczółki swoją przygodę ze spacerem zaczęły od nauki chodzenia całą grupą po holu żłobka i przedszkola przy pomocy węża spacerowego. Gdy opanowały tą sztukę postanowiłyśmy wyjść z nimi na spacer poza mury żłobka. Długo wyczekiwałyśmy na pierwsze zimowe promienie słońca. Dzieci spacerowały wokół żłobka oraz szkoły podstawowej obserwując zachodzące zmiany w przyrodzie.

 


 • -

Choineczki

Zielone gałązki a na każdej świeczka,

W stroiku z bibułek stoi choineczka.

Gdy zaświeci gwiazdka miedzy gałązkami,

Wesołą kolędę dla niej zaśpiewamy. 

 

 

Grudzień pozwolił pszczółkom poznać symbole zimy oraz świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia postanowiłyśmy obudzić ciekawość wśród dzieci i pobudziłyśmy ich zmysł dotyku, węchu oraz wzroku za pomocą żywej choinki. Dzieci z ciekawością dotykały i wąchały żywą choinkę. Poznały kilka rodzai choinek, poczuły, że niektóre gałązki kłują. Później wykonały pracę plastyczną- choinkę, którą wyklejały czerwoną i zielona bibułą oraz doklejały ozdoby świąteczne- bombki i gwiazdkę. 


 • -

Mikołajki w Pszczółkach

 Mikołaju Mikołaju siwa brodę masz

Ja Cię w brodę pocałuję

Ty mi Prezent dasz!

 

 

7 grudnia Pszczółki w oczekiwaniu na Świętego Mikołaja wykonały pracę plastyczną – portret Mikołaja. Praca ta polegała na wyklejeniu brody Mikołaja watą. Dzieci mogły w ten sposób zapoznać się wizualnie i dotykowo z materiałem włókna bawełnianego. Nabywały w ten sposób płynność ruchów rąk. Poznały nieregularną puszystą fakturę waty, która przypadła im do gustu. 

 

Tego dnia na dzieci czekała niespodzianka w postaci Świętego Mikołaja. Miał On olbrzymi czerwony worek pełny prezentów. Pszczółki z zaciekawieniem podchodziły, żeby zobaczyć co jest w worku. Każde dziecko otrzymało prezent, który przyniósł im wiele radości. Mikołajki zakończyły się wizyta animatorek, które bawiły się wspólnie z dziećmi. 


 • -

Świąteczne prezenty

Jedzie Święty Mikołaj,

białą brodą świeci,

worek z prezentami ma dla grzecznych dzieci!

 

 

 

Pszczółki jak wszystkie grzeczne dzieci szykowały się na przyjście Świętego Mikołaja, w tym celu wykonały prace plastyczną. Dzieci naklejały obrazki z zabawki jakie chciałyby otrzymać w prezencie od Świętego Mikołaja. Dzieci w tym zadaniu mogły pracować nad swoją wyobraźnią, przelewały na kartkę swoje marzenia ćwicząc przy tym motorykę mała.


 • -

Czapka, szalik, rękawiczki…

 

 Ciepłe rękawiczki i wełniany szalik,

                                Białej groźnej zimy nie boję się wcale!

 

Mimo, że za oknem śniegu nie widać a temperatura wciąż dodatnia to wszystkie pszczółki wiedzą, że gdy zimno w uszy trzeba ubrać czapkę na głowę. W związku z tym każde dziecko musiały samodzielnie wykonać własną czapkę i rękawiczki przy pomocy plasteliny waty oraz kolorowych śnieżynek. Praca plastyczna pomogła nam ćwiczyć samodzielność, spostrzegawczość oraz motorykę małą. 


 • -

Urodziny Oli!

Dnia 3 grudnia swoje drugie urodziny obchodziła Aleksandra. Z tej okazji cała grupa wspólnie z ciociami zaśpiewała sto lat wśród kolorowych balonów!! Z tej okazji na pszczółki czekał również słodki i zdrowy poczęstunek. Jubilatka z okazji swojego święta otrzymała dyplom oraz urodzinowy medal.


 • -

Idziemy do lasu na grzybki…

Pani Jesień przyszła do Pszczółek z pełnym koszem „grzybów”. Niestety były białe i trzeba było je ozdobić. Ciocie do ozdobienia grzybków przygotowały w kubeczkach: kaszę, ryż i kaszkę mleczną. Dzieci najpierw zapoznały się z zawartością pojemniczków. Zauważyły, że w każdym pudełku są inne ziarenka jedne twarde, a drugie miękkie, jedne jasne, a drugie ciemne. Pszczółki zaczęły wyklejanie grzybków pobudzając przy tym zmysł dotyku. Dzięki tej pracy plastycznej możemy zaobserwować pokaz wyobraźni twórczej naszych podopiecznych oraz umiejętność kształtowania ruchów kończyn górnych. 

 

 


 • -

Światowy Dzień Pluszowego Misia!

 

W piątek 23 listopada, grupa Pszczółek uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Nasze głowy ozdobione były opaską z kolorowymi misiami. Tego dnia na Pszczółki czekało wiele atrakcji. Były tańce- wygibańce z naszymi przyjaciółmi. Misie musiały złapać bańki mydlane. Jak na prawdziwe misie przystało dzieci posmakowały słodziutki miodek. Nasza praca plastyczna związana była również z Pluszowym Misiem- tym razem dzieci paluszkiem namoczonym w brązowej farbce pomalowały Misiom łapki i nóżki, dzięki temu ćwiczyliśmy nazewnictwo części ciała. Ostatnią atrakcją jaka czekała na Pszczółki tego dnia było zrobienie ciasteczek dla naszych misiaczków przy pomocy piasku kinetycznego.

Dzień pełen zabaw pod hasłem „Miś to nasz PRZYJACIEL” przyniósł Pszczółkom nowe doznania smakowe oraz dotykowe. Niektóre z dzieci po raz pierwszy miały kontakt z piaskiem kinetycznym i wcale tak łatwo nie chciały go oddać. Już teraz wiemy, że na pewno do niego wrócimy…


 • -

Kalosze to fajna sprawa!

 

Pozostając w atmosferze jesiennej deszczowej pogody postanowiłyśmy zrobić dzieciom frajdę i pozwoliłyśmy im poskakać w kaloszach…. niestety nie po olbrzymiej kałuży (pewnie bardzo by tego chciały) a po kartce papieru kaloszem namoczonym w niebieskiej farbce. Pszczółki ze zdziwieniem patrzyły za siebie nie dowierzając, że kalosze zostawiają jakiś ślad na papierze! Duże rolki papieru ze śladami mogły zabrać do domku a małe odciski buta, które odbiły samodzielnie na kartce ozdabiały naszą tablicę prac plastycznych.

 


 • -

Rozstrzygnięcie konkursu w żłobku „Warzywno-owocowy Jeż”.

 

W dniu 21.11.2018 odbyło się podsumowanie konkursu „Warzywno-owocowy jeż”.
Celem konkursu było rozwijanie dziecięcej wyobraźni, ćwiczenie zdolności manualnych oraz spędzenia czasu dzieci wspólnie z rodzicami. Udział w konkursie wzięło 8 prac przedstawiających jeże. Wszystkie prace dzieci zostały wyróżnione. Organizatorki konkursu wraz z panią Dyrektor wręczyły dzieciom nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Dziękujemy za udział w konkursie :

 1. Lidii z Pszczółek
 2. Marcelowi z Pszczółek
 3. Kai z Pszczółek
 4. Milenie z Pszczółek
 5. Oli z Biedronek
 6. Ali z Biedronek
 7. Jasiowi z Biedronek
 8. Kai z Biedronek