Tłusty czwartek w Biedronkach

20 lutego świętowaliśmy Tłusty czwartek. Dzieci ozdobiły a później zjadły pyszne całuski przygotowane przez jedną z mam- za co bardzo dziękujemy. Następnie wykonały pracę plastyczną pt. „Pączek”, która teraz ozdabia nasz hol.

Bal karnawałowy Biedronek

31 stycznia obchodziliśmy w grupie Biedronek Bal karnawałowy. Tego dnia dzieci przyszły przebrane. Odwiedziła nas znana i lubiana maskotka Sky z Psiego Patrolu. Wniosła wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci. Całą imprezę poprowadziła wspaniała animatorka. Największą atrakcją dla dzieci okazał się dmuchany zamek, z którego dzieci nie chciały wyjść.

Dzień babci i dziadka w Biedronkach

24 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Frekwencja dopisała Dziadkowie i Babcie spisali się na medal. Dzieci przygotowały wspaniały występ i rozdały dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Potem Ciocie wraz z wnukami zaprosiły dziadków na słodki poczęstunek.
Dziękujemy rodzicom za zorganizowanie poczęstunku.

Kształtki rehabilitacyjne w Pszczółkach

28 stycznia

Pomimo niepozornego wyglądu kształtki rehabilitacyjne  znajdują swoje zastosowanie w różnego rodzaju ćwiczeniach – gimnastyce.  Rozwijają poszczególne cechy motoryczne u dzieci. Wpływają korzystnie na kształtowanie koordynacji ruchowej. Przysparzają również wiele radości dzieciom, gdy służą nam za wielkie klocki w budowaniu olbrzymiego zamku.

Dzień Babci i Dziadka w Pszczółkach

24 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Tego dnia nasi goście mieli okazję oglądać występy Pszczółek. Dzieci wystąpiły przepięknie. Wręczyliśmy również prezenty wykonane własnoręcznie.

Jesteśmy DUMNE z naszych Maluszków.

Babciom i Dziadkom życzymy przede wszystkim zdrowia i radości z wnuków na co dzień.

Pszczółki poznają kolory

16 stycznia

Dzieci nie rodzą się z umiejętnością rozpoznawania kolorów i ich nazywania. Potrzeba czasu, by narząd wzroku wystarczająco się wykształcił, następnie dziecko musi być gotowe do mówienia. Zatem nauka kolorów dla dwulatków czy trzylatków jest możliwa. Można zacząć naukę kolorów i zorganizować ją tak, by maluch w naturalny sposób poznał podstawowe barwy.

Tym razem do nauki kolorów kolorowych kartek i piłeczek. Zadanie Pszczółek polegało na dopasowaniu koloru piłeczki do kartki. Dzięki takim zajęciom kształtujemy percepcję wzrokową i logiczne myślenie oraz poznajemy kolory, a także uczymy się cierpliwości w oczekiwaniu na swoją kolej.

Urodziny w Pszczółkach

10 stycznia w grupie Pszczółek swoje „3” urodziny obchodziła Laura.

14 stycznia w grupie Pszczółek swoje „3” urodziny obchodziła Milena.

17 stycznia w grupie Pszczółek swoje „3” urodziny obchodziła Hania.

Dziewczynki świętowały swoje trzecie urodziny wraz z kolegami z grupy. Przyniosły do żłobka zdrowy i słodki poczęstunek. Koledzy odśpiewali koleżankom sto lat i podarowały im urodzinowy medal.

Tor przeszkód z figur geometrycznych- Motylki

28.01.2020r.

W dniu dzisiejszym maluszki miały ogromną frajdę. Wykazały się odwagą i sprawnością fizyczną. Pokonywały różnego rodzaju przeszkody, którymi były kolorowe figury geometryczne.

Motylki poznają warzywo-ogórek i kolor zielony.

23.01.2020r.

W dniu dzisiejszym zachęcałyśmy małe „ Motylki ‘’do poznania zmysłem wzroku, dotyku, węchu i smaku zielonego warzywa- ogórka, po degustacji dzieci z wielkim zaangażowaniem usprawniały swoje paluszki wykonując pracę plastyczną, pt. „ Zielony ogórek”.

Chusta animacyjna- Motylki

22.01.2020r.

Zabawy ruchowe rozwijają motoryczne umiejętności maluszka, a przy tym wyładowują nadmiar energii zgromadzony w ciągu dnia.