• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 915065800
 • -

 • -

 • -

Ubezpieczenie grupowe NNW

Szanowni rodzice!

Rada rodziców Przedszkola Publicznego w Przecławiu informuje o konieczności ubezpieczenia Państwa pociech od następstw nieszczęśliwych wypadków. W wyniku poszukiwań firmy ubezpieczeniowej, realizującej przedszkolne ubezpieczenia grupowe NNW wyłoniono, zdaniem Rady Rodziców ofertę najkorzystniejszą firmy AVIVA w wariancie za kwotę 33zł na rok ubezpieczenia.

Read More


 • -

Skład Rady Rodziców Przedszkola Publicznego 2018/19

Przewodnicząca: Paulina Gąsiorowska
Zastępca: Anna Radecka
Skarbnik: Paweł Andrzejewski
Sekretarz: Katarzyna Małek -Stebnicka 


 • -

Dzień Dziecka- sfinansowany z funduszy Rady Rodziców

4 czerwca w naszym przedszkolu obchodziliśmy najważniejsze święto naszych przedszkolaków czyli DZIEŃ DZIECKA. W związku z czym Rada Rodziców postanowiła zorganizować wycieczkę wszystkich 9 grup do Gospodarstwa Agroturystycznego w Smętowicach. Dzieci dojechały na miejsce autokarem dzięki funduszom zebranym od sponsora. Tego dnia dzieci słodki podwieczorek oraz zdrowe owoce zjadły na świeżym powietrzu, po czym korzystać z atrakcji jakie na nich czekały- a było ich wiele: boiska do wspólnej gry, domki, huśtawki, zjeżdżalnie, statek piracki oraz dmuchane poduchy do skakania. Wiele radości dzieciom przyniosły obecne na terenie gospodarstwa ZWIERZĘTA!! Można było zobaczyć tam  między innymi: kury, gęsi, strusie, pawie, kozy, sowy, osła, kucyka, lemura, wiewiórki, papugi. Do wspólnej zabawy dołączyli liczną grupą rodzice, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie podczas trwania festynu.

6 czerwca dzieci otrzymały to co uwielbiają najbardziej – PREZENTY!!

Rozdała je Przewodnicząca Rady Rodziców pani Bożena Jakubczak wraz z panią Dyrektor Izabelą Pisaruk. Wiele radości dzieciom sprawiły medale oraz kredki do malowania twarzy. Dzieci otrzymały również opaskę odblaskową, maskotkę, książeczkę-album do zbierania kart. Panie nauczycielki rozdają dzieciom karty w formie motywacji za dobrze wykonane zadanie lub wzorowe zachowanie danego dnia no i oczywiście słodycze…

Serdecznie dziękujemy sponsorom, dzięki którym mogliśmy obdarować dzieci prezentami oraz dowieźć je na festyn, na którym mogły zjeść słodki podwieczorek, zdrowe owoce oraz napić się wody.


 • -

 • -

 • -

Uroczystości finansowane ze środków RR

30. września już od samego rana panowała radosna atmosfera w przedszkolu. Dziewczynki ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym dla chłopców. Panie nauczycielki z okazji Dnia Chłopaka zorganizowały zabawy i konkursy w salach, które zostały dopełnione słodkim upominkiem zakupionym ze środków Rady Rodziców Publicznego Przedszkola w Przecławiu.

12. października w Przedszkolu Publicznym w Przecławiu zapanował uroczysty nastrój. Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej miało miejsce Pasowanie na Przedszkolaka. W uroczystości uczestniczyły wszystkie przedszkolaki. Najstarsze grupy – Boróweczki, Jagódki i Malinki przygotowały oprawę artystyczną jednak głównymi bohaterami dnia były trzylatki z grup Malinek, Truskaweczek i Brzoskwinek – to ich Dyrektor p. Izabela Pisaruk w obecności p. wójt Małgorzaty Schwarz pasowała na przedszkolaków. Najmłodsze dzieci – dwulatki z grup Gruszeczek, Poziomek i Jeżynek dzielnie obserwowały starszych kolegów przygotowując się do roli przedszkolaków. Na koniec wszystkie przedszkolaki odśpiewały swój hymn „Jestem sobie przedszkolaczek”. Materiały pomocnicze w wykonaniu zadania zostały zakupione ze środków Rady Rodziców Publicznego Przedszkola w Przecławiu.

25 października w Przedszkolu Publicznym w Przecławiu odbyło się przedstawienie pt.: ,,Chcecie wierzyć czy nie chcecie, krasnoludki są na świecie” w wykonaniu Teatru ,,Gwitajcie”. Aktorzy zabrali dzieci do krainy Karzełkowo, w której na przedszkolaki czekały krasnale: Pyszałek, Łapciuś i Marszałek. Najmłodszym widzom najbardziej podobały się leśne zwierzęta, które dzielnie pomagały w odnalezieniu zgubionej czapeczki krasnala Łapciusia. Organizatorem tego wydarzenia była pani Agnieszka Rejter, natomiast fundatorem zabawy z krasnoludkami Rada Rodziców Przedszkola Publicznego w Przecławiu

27. października ogłoszone zostały wyniki konkursu z okazji Dnia Dyni. Wszystkie przyniesione prace były śliczne i jedyne w swoim rodzaju. Tego dnia, organizatorki, p. Natalia Suleja oraz p. Natalia Pawłowska-Ciemcioch wraz z p. wicedyrektor Anetą Pietrzak, z wielką przyjemnością wręczyły wszystkim dzieciom dyplomy i prezenty, które zostały zakupione ze środków Rady Rodziców Przedszkola Publicznego w Przecławiu.

31. października został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny pt.: „Kolory jesieni”. Celem konkursu było propagowanie zdrowego trybu życia i obserwacji zmian zachodzących jesienią w przyrodzie. Po przeanalizowaniu głosów oddanych przez jury, wyłonione zostały trzy pierwsze miejsca, a pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienie. Wszystkim dzieciom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, zdjęcia były bardzo pomysłowe i oryginalne. Organizatorki konkursu p. Edyta Maciejczyk i p. Magdalena Cybula wraz z p. wicedyrektor Anetą Pietrzak z radością wręczyły nagrody dla zwycięzców i skromne upominki dla pozostałych uczestników konkursu.  Nagrody zostały zakupione ze środków Rady Rodziców Przedszkola Publicznego w Przecławiu.

22. listopada mieliśmy przyjemność gościć muzyków z Agencji Artystycznej Pro Musica z koncertem bajkowym Jesienne opowieści szarej sowy pt. „Figle i potyczki na trzy smyczki”. To było pierwsze tego typu wydarzenie muzyczne w naszym przedszkolu. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowieści o trzech instrumentach: skrzypcach, altówce i wiolonczeli. Koncert został sfinansowany ze środków Rady Rodziców Publicznego Przedszkola w Przecławiu.

 27. listopada odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. Moja ulubiona Bajka „Mój przyjaciel miś”, adresowanego do dzieci z naszego przedszkola. Na konkurs wpłynęło 16 prac plastycznych z grup przedszkolnych. Wykonane różnymi technikami prace były bardzo kreatywne, pomysłowe i staranne. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Nagrody zostały zakupione ze środków Rady Rodziców Przedszkola Publicznego w Przecławiu.

5. grudnia Dzieci z grup Brzoskwinek, Truskaweczek, Malinek, Jagódek i Boróweczek Mikołajki zaczęły świętować już 5 grudnia. Nasze przedszkole odwiedził wraz ze swoją grupą artystyczną pan Gajewski. Dzieci obejrzały przedstawienie mikołajkowe – poznały historię Cygana Bobiego, którego największym marzeniem było posiadanie skrzypiec. Dwoje przedszkolaków z grupy Boróweczek, Zosia i Filip wystąpiło w roli morsów. Nie zabrakło również wspólnych tańców z Mikołajem oraz prawdziwie zimowej wojny na śnieżki. Przedstawienie zostało sfinansowane ze środków Rady Rodziców przedszkola Publicznego w Przecławiu.

6. grudnia od samego rana w przedszkolu panowała wyjątkowa atmosfera. Panie nauczycielki, pracownicy przedszkola ubrani w czerwone stroje i przedszkolaki z uśmiechem na twarzach czekali na pojawienie się ważnego gościa. Najpierw był bal na którym wszyscy razem zatańczyli do ulubionych piosenek dzieci. Mikołaj nie zawiódł. Przybył na bal przedszkolaków!  Maluszki zaśpiewały przygotowane piosenki dla Mikołaja i chwaliły się, że są grzeczne. W nagrodę Mikołaj odwiedził przedszkolaki w ich salach, gdzie wręczył dzieciom wspaniałe prezenty zakupione ze środków Rady Rodziców Przedszkola Publicznego w Przecławiu.

10. grudnia przewodnicząca Rady Rodziców Bożena Jakubczak wraz z z mamą Mai dziewczynki z grupy brzoskwinek panią Martą Pawlik udała się na zakupy w poszukiwaniu przepięknej choinki, która miała stanąć na honorowym miejscu w przedszkolu. Przy pomocy pracowników Przedszkola tj. pani Oli, pani Wiolety, pani Kasi, pana Olka i Daniela korytarz przedszkola zamienił się w zaczarowany kącik świąteczny. Magię świąt dało się odczuć w chwili gdy na choince pojawiły się pierwsze światełka. Również chcemy podziękować panu Piotrowi Jakubczak za piękny portret świętego mikołaja oraz Panu Olkowi za pomoc w obdarowywaniu dzieci prezentami i przepięknie odegraną rolę Mikołaja.

20. grudnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.”Portret Mikołaja”, adresowany do dzieci z naszego przedszkola. Wpłynęło 45 prac plastycznych. Zostały wybrane 3 najlepsze prace, 15 wyróżnień, w których było widać dużą prace dziecka oraz pozostałe prace, za które bardzo dziękujemy. Wszystkie portrety były bardzo pomysłowe, ciekawe i wykonane różnymi technikami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie co zaowocowało uzyskaniem nagrody, która została zakupiona ze środków Rady Rodziców Przedszkola Publicznego w Przecławiu.

29. grudnia został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą „Ozdobę świąteczną”. Wpłynęło 14 prac przestrzennych nawiązujących do tradycji i symboli Bożego Narodzenia. Wszystkie prace zostały wyróżnione, a autorzy nagrodzeni pięknymi dyplomami i wspaniałymi nagrodami. Nagrody zostały zakupione ze środków Rady Rodziców Przedszkola Publicznego w Przecławiu.

 14. styczeń Przedszkolaki z grup Borówek, Jagódek i Malinek wzięły udział w 26 finale WOŚP. Grupa 23 dzieci zaprezentowała program artystyczny złożony z piosenek i tańców. Sądząc po burzy oklasków występ spodobał się publiczności. Cieszymy się, że dzieci z naszego przedszkola mogły swoją obecnością przyczynić się chociaż trochę do sukcesu Orkiestry. Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz paniom nauczycielkom za zaangażowanie w akcję,  poświęcenie swojego czasu w tak szczytnej sprawie. A my jako Rada Rodziców nagrodziliśmy małymi upominkami dzieci biorące udział w przedstawieniach. Nagrody zostały sfinansowane ze środków Rady Rodziców Publicznego Przedszkola w Przecławiu.

 1. lutego został rozstrzygnięty konkurs „Zimowe pejzaże”. W konkursie wzięło udział 24 dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Wystawę prac można podziwiać w holu przedszkola. Wśród zgromadzonych prac zostało wyłonione miejsce I, II i III oraz przyznano trzy wyróżnienia. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie rodziców i umożliwienie stworzenia dzieciom pięknych prac. Wszystkie dzieci, niezależnie od otrzymanego wyróżnienia otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane ze środków Rady Rodziców przedszkola Publicznego w Przecławiu.

15. lutego w naszym przedszkolu odbył się koncert pt. „Baśnioludek w krainie muzyki” wykonany przez muzyków z Agencji Artystycznej Pro Musica. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych poznały kilka instrumentów takich jak: puzon, klarnet, obój. Również wysłuchały opowieści o przygodach Sherlocka Holmesa, który z pomocą 12 miesięcy szukał Nowego Roku. Podczas koncertu dzieci uczestniczyły też w zabawach ruchowych. Serdecznie dziękujemy muzykom za koncert i bardzo mile spędzony czas. Koncert został sfinansowany ze środków Rady Rodziców Publicznego Przedszkola w Przecławiu.

  14 lutego. dzieci wraz z nauczycielami ubrały się na czerwono i bawiły się wesoło na zajęciach poświęconych przyjaźni i miłym uczuciom. W tym dniu każda z grup musiała wykonać wspólną pracę plastyczną- Walentynkę i obdarować nią inną grupę przedszkolną.  Postanowiliśmy jeszcze bardziej umilić ten dzień- słodkim upominkiem dla każdego przedszkolaka zakupionym ze środków Rady Rodziców Publicznego Przedszkola w Przecławiu.

8. marca. już od samego rana panowała radosna atmosfera w przedszkolu. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym dla dziewczynek. Panie nauczycielki z okazji Dnia Kobiet zorganizowały zabawy i konkursy w salach, które zostały dopełnione słodkim upominkiem zakupionym ze środków Rady Rodziców Publicznego Przedszkola w Przecławiu.

 

 


 • -

Skład Rady Rodziców Przedszkola Publicznego

Przewodnicząca: Bożena Jakubczak
Zastępca: Magdalena Malinowska
Skarbnik: Tomasz Wojtysik

Komisja Rewizyjna:
Katarzyna Kurowska-Sirant
Monika Baczyńska
Anna Aszkiłowicz

Sekretarz: Eliza Jarysk- Kamińska


 • -

Kalendarz uroczystości na rok szkolny 2017/2018 finansowany ze środków Rady Rodziców

Termin

Tematyka Rodzaj imprezy

Środki Rady Rodziców

Wrzesień 30.09.2017 Dzień Chłopaka

Słodki upominek dla przedszkolaka

9 grup przedszkolnych

360,00

Październik   12.10.2017 Pasowanie Przedszkolaka

Zakup materiałów

9 grup przedszkolnych

85,00

Październik   25.10.2017 „Chcecie wierzyć, czy nie chcecie, krasnoludki są na świecie”

Teatr Rozmaitości Gwitajcie – przedstawienie

9 grup przedszkolnych

800,00

Październik   27.10.2017 „Dzień Dyni”

Konkurs plastyczny- zakup nagród

9 grup przedszkolnych

150,00

Październik   31.10.2017 „Kolory Jesieni”

Konkurs fotograficzny- zakup nagród

9 grup przedszkolnych

100,00

Listopad

22.11.2017

Jesienna opowieść Szarej Sowy 

Bajkowy koncert Pro Musica

9 grup przedszkolnych

760,00

Listopad        27.11.2017 „Dzień Pluszowego Misia”

Konkurs plastyczny- zakup nagród

9 grup przedszkolnych

100,00

Grudzień

05.12.2017

Przedstawienie Mikołajkowe

Pan Gajewski wraz z grupą artystyczną

5 grup przedszkolnych

600,00

Grudzień       06.12.2017 Mikołajki

Paczki (prezenty),

9 grup przedszkolnych

6300,00

(30 zł- dziecko)

Grudzień

10.12.2017

Choinka Zakup choinki i ozdób choinkowych

Strój Świętego Mikołaja

500,00

150,00

Grudzień       20.12.2017 „Portret Świętego Mikołaja”

Konkurs plastyczny- zakup nagród

9 grup przedszkolnych

200,00

Grudzień       29.12.2017 „Ozdoba świąteczna”

Konkurs plastyczny- zakup nagród

9 grup przedszkolnych

100,00

Styczeń

14.01.2018

WOŚP Udział w 26 Finale WOŚP- zakup upominków dla dzieci biorących udział w przedstawieniach

100,00

Luty

01.02.2018

„Zimowe pejzaże”

Konkurs plastyczny- zakup nagród

9 grup przedszkolnych

100,00

Luty

15.02.2018

„Baśnioludek w krainie muzyki”

Pro Musica- koncert muzyczny

9 grup przedszkolnych

760,00

Luty               14.02.2018 Ciekawa Walentynka

Słodki upominek dla przedszkolaka

9 grup przedszkolnych

100,00

Marzec          08.03.2018 Dzień Kobiet

Słodki upominek dla przedszkolaka

9 grup przedszkolnych

400,00

Marzec

13.03.2018

„Zaczarowany las”

Teatr lalek Pinokio

9 grup przedszkolnych

600,00

Marzec          28.03.2018 „Wielkanocna Pisanka”

Konkurs plastyczny- zakup nagród

9 grup przedszkolnych

100,00

Marzec          23.03.2018 „Wielkanocne kompozycje”

Konkurs plastyczny- zakup nagród

9 grup przedszkolnych

100,00

Kwiecień Pleciuga

Wycieczka do teatru

9 grup przedszkolnych

4500,00

 

Czerwiec       01.06.2018 Dzień Dziecka

Wyjazd do Smętowic

Festyn Rodzinny

9 grup przedszkolnych

3000,00

   

RAZEM

19 965,00