• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 915065800 Przedszkole
 • -

Pszczółki- Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2022r.

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu- pluszowy Miś. Każde dziecko przyszło dziś do żłobka ze swoim ukochanym misiem, wszystkie były piękne i wyjątkowe. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji i zabawy ruchowe, plastyczne, zgadywanki, śpiewanie piosenek, czytani bajek oraz misiowe tańce. jedną z wielu atrakcji była również misiowa fotobudka. 


 • -

 • -

Pszczółki- Malowanie stopami

17 listopada 2022r.

Podczas dzisiejszych zajęć Pszczółki wspólnie stworzyły wspaniały jesienny obraz. Praca wykonana była stopami. Malowanie stopami to przede wszystkim fantastyczna zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie wspomagające integrację sensoryczną dziecka. Realizacja tego typu zajęć pozwala na stymulacje dotyku oraz kształtowanie się orientacji przestrzennej. 


 • -

Pszczółki- Dzień Niepodległości

10 listopada 2022r.

Dzisiaj obchodziliśmy w żłobku Święto Niepodległości. Z tej okazji w naszej grupie odbyły się zajęcia i zabawy mające na celu kształtowanie przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Dzieci poznały symbole narodowe, z dumną i odpowiedzialną postawą odsłuchały hymn narodowy. Wykonały także piękne prace plastyczne, które wywieszone zostały przed naszą salą. Odbyły się również zajęcia sensoplastyczne, w których wykorzystany został makaron zafarbowany oczywiście na nasze barwy narodowe. 


 • -

Pszczółki- Dzień Postaci z Bajek

4 listopada 2022r.

Dziś obchodziliśmy w naszym żłobku „Dzień Postaci z Bajek”. Z okazji tego święta maluszki wzięły udział w bajkowym spotkaniu podczas, którego przebrane były w przepiękne bajkowe stroje… Na nasze Pszczółki czekało wiele atrakcji- były tańce w bankach mydlanych, zabawy z balonami i oczywiście wspaniałych czytanie bajek z naszej żłobkowej biblioteki.


 • -

 • -

Pszczółki- zajęcia sensoryczne- galaretka

27 października 2022r.

W Pszczółkach podczas czwartkowych zajęć zagościły słodkie kolorowe galaretki. Zabawa ta pozwala na stymulowanie wielu zmysłów: dotyku, wzroku, węchu oraz smaku. Krojąc galaretkę drewnianym nożykiem trenujemy tez motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową. 


 • -

Pszczółki- Jeż

25 października 2022r. 

Dziś Pszczółki mocno się napracowały. Wykorzystały plastelinę, makaron i stworzyły piękne jeżyki. Ćwiczyły poza tym chwyt pęsetowy, gdyż podnieść ze stołu cienki makaron nie jest łatwo. 


 • -

Pszczółki- Dzień kundelka i kota

21 października 2022r. 

Dzień kundelka i kotka w naszym żłobku to dzień poświęcony największym przyjaciołom człowieka.  Dzieci podczas zabawy miały okazję porozmawiać o miłości do zwierząt, o szanowaniu ich oraz o tym jak w prawidłowy sposób się nimi opiekować. Pszczółki miały okazję przejść szlakiem z psich łapek i nakarmić naszego kundelka pyszną kością. 


 • -

Pszczółki- Jesienny spacer

20 października 2022r.

Jesień to piękna pora roku. Pełna kolorów i cudownych widoków. Dzieci podczas spaceru podziwiały okolicę żłobka oraz wspólnie z ciociami wrzuciły do wielkiego serca uzbierane w żłobku plastikowe nakrętki. Poza tym był też czas na wspaniałą zabawę wśród pięknych i kolorowych jesiennych iści.