• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole
 • -

Biedronki- Dzień Dinozaura

26 luty 2024

    „Dawno temu na świecie żyły wielkie zwierzęta. Nikogo nie znajdziecie, kto mógłby je pamiętać.”

W poniedziałek w naszym żłobku dzieci świętowały Dzień Dinozaura. Z tej okazji odbyły podróż do świata prehistorycznych gadów. Dzieci obejrzały ciekawy film edukacyjny, z którego dowiedziały się jak żyły i wyginęły dinozaury. Biedronki przeprowadziły również eksperyment z wulkanem oraz wykonały pracę plastyczną z użyciem farb.


 • -

Biedronki- Dzień Kota

16 luty 2024r. 

Są puszyste, mięciutkie, mruczą i łaszą się. Są rasowe, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty. W piątek 16 lutego grupa Biedronki obchodziła Międzynarodowy Dzień Kota. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów i po krótkiej zabawie ruchowej wykonały pracę plastyczną.  


 • -

Biedronki- Walentynki

14 luty 2024r. 

Walentynki w grupie Biedronek.


 • -

Biedronki- Dzień parasolki

12 luty 2024r. 

10 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Parasola, który był w naszym żłobku. Tego dnia Biedroneczki przyniosły swoje parasolki i miały możliwość nauki właściwego posługiwania się parasolem, a także uczestniczenia w zabawach z jego użyciem. 


 • -

Biedronki- Europejski Dzień Numeru Alarmowego

9 luty 2024r. 

Europejski Dzień Numeru 112 obchodzimy 11 lutego.

Dziś w naszej grupie my obchodziliśmy ten dzień, Dzieci zapoznały się z numerem 112 i dowiedziały się, że dzwoniąc pod ten numer możemy wezwać policję, karetkę pogotowia ratunkowego jak również straż pożarną. Biedroneczki obejrzały króciutki film edukacyjny oraz wysłuchały piosenek. Zajęcia miały charakter prezentacji i zabawy, a dzięki informacjom przekazanym w ich trakcie, dzieci będą w stanie skuteczniej zapamiętać i wezwać pomoc. Na koniec, aby jeszcze lepiej zapamiętać numer 112, biedroneczki wykonały kolorowankę z tym numerem. 


 • -

Biedronki- Tłusty czwartek

8 luty 2024r. 

„Góra pączków, za tą górą
tłuste placki z konfiturą,
za plackami misa chrustu,
bo to dzisiaj są zapusty…”

Dziś w naszym żłobku słodki dzień- „Tłusty Czwartek”. Biedroneczki w tym dniu poznały tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Odbyły się zabawy muzyczne, ruchowe, taneczne oraz „najpyszniejsza” zabawa plastyczna PĄCZKI. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pysznych pączusiów serowych dobrej jakości z cukrem pudrem. Żłobkowicze zajadały ze smakiem pyszne wypieki, które powodowały uśmiech na twarzach. Tradycji stało się zadość, a pączek zjedzony w żłobku nie będzie na pewno jednym dzisiejszego dnia. 


 • -

Biedronki- Bal Karnawałowy

2 luty 2024r. 

W naszym żłobku odbyła się długo wyczekiwana przez każde dziecko uroczystość… tak mowa o „Balu Karnawałowym”. Nasz Hol był bardzo kolorowy, pojawiła się balonowa ścianka do zdjęć. Zadbałyśmy o to aby na twarzy wszystkich naszych  podopiecznych pojawił się uśmiech 🙂 Stało się tak za sprawą przygotowanych atrakcji, które czekały na dzieci. Tego dnia można było zanurzyć się w basenie wypełnionym kolorowymi piłeczkami, pokonać ścieżkę sensoryczną, zbijać bańki mydlane, przenieść się do zimowej aury za sprawą sztucznego śniegu. Nie zabrakło również zabaw z chustą animacyjną i tunelem, można było zrobić tatuaż, a na sam koniec dzieci zaskoczyliśmy wystrzałem konfetti… to był bardzo udany i wesoły dzień  🙂 


 • -

 • -

 • -

Biedronki- Dzień zebry

31 stycznia 2024r. 

Zebra czarne paski ma. Po sawannie sobie gra. Dziś w naszym żłobku obchodziliśmy jej święto. Z tej okazji wszystkie dzieci z grupy „Biedronki” przyszły ubrane w paski. W związku z tym poznały mnóstwo ciekawostek i informacji na temat tego wyjątkowego zwierzęcia. Przy okazji przypomnieliśmy, że zebrę możemy spotkać również na ulicy, gdzie ułatwia nam przejście na drugą stronę.