• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 915065800 Przedszkole
 • -

Motylki- Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2022r. 

Motylki obchodziły „Dzień Pluszowego Misia”. W tym dniu każde dziecko przyniosło do żłobka swojego pluszaka i wspólnie świętowaliśmy ten dzień. Dzieci poznały historię święta oraz dobrze się bawiły przy zabawach ruchowych np. przy piosence „Jadą, jadą Misie… „. Po zakończonych zabawach dzieci wykonały pracę plastyczną związaną z tematem dnia z wykorzystaniem plasteliny. Niespodzianką, która czekała na dzieci była misiowa fotobudka. Zajęcia zakończyliśmy wręczeniem medali dla  przyjaciół Pluszowego Misia. 

 


 • -

Biedronki- Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2022r. 

Zobacz obraz źródłowy

Jest taka zabawka na świecie, wszyscy o niej dobrze wiecie. 

Ma dwie łapki, brzuszek, uszka, jest mięciutki jak poduszka.

Każdy człowiek, mały, duży wie, do czego misio służy. 

Że on jest do przytulania, do sekretów powierzania. 

Do płakania, gdy ci smutno, do zabawy, gdy ci nudno.

Do gniecenia, tarmoszenia, do kochania i lubienia. 

Wszystkie misie w naszym kraju urodziny dzisiaj mają.

Dzieci wraz z nimi świętują, kochać misie obiecują.  


 • -

Pszczółki- Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2022r.

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu- pluszowy Miś. Każde dziecko przyszło dziś do żłobka ze swoim ukochanym misiem, wszystkie były piękne i wyjątkowe. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji i zabawy ruchowe, plastyczne, zgadywanki, śpiewanie piosenek, czytani bajek oraz misiowe tańce. jedną z wielu atrakcji była również misiowa fotobudka. 


 • -

Motylki- Urodziny Zuzanny

23 listopada 2022r. 

Dziś swoje drugie urodziny obchodziła Zuzia . Życzmy, aby uśmiech towarzyszył Ci przez całe życie. 🙂


 • -

Motylki- zajęcia sportowe i edukacyjne

18 listopada 2022r.

W dniu dzisiejszym grupa Motylki bawiła i gimnastykowała się przy użyciu kształtek rehabilitacyjnych. Po zakończonej zabawie dzieci przeniosły się na chwilę do „lasu” aby poznać zamieszkujące tam zwierzęta. 


 • -

 • -

Pszczółki- Malowanie stopami

17 listopada 2022r.

Podczas dzisiejszych zajęć Pszczółki wspólnie stworzyły wspaniały jesienny obraz. Praca wykonana była stopami. Malowanie stopami to przede wszystkim fantastyczna zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie wspomagające integrację sensoryczną dziecka. Realizacja tego typu zajęć pozwala na stymulacje dotyku oraz kształtowanie się orientacji przestrzennej. 


 • -

Motylki- Dzień Niepodległości

10 listopada 2022r.

Dzisiejszego dnia obchodziliśmy narodowe święto Dzień Niepodległości. Dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną- flagę Polski. 


 • -

Motylki- Zajęcia sensoplastyczne

9 listopada 2022r.

Grupa Motylki uczestniczyła w zajęciach sensoplastycznych z wykorzystaniem kolorowego makaronu. Oprócz licznych wrażeń dotykowych i wzrokowych dzieci miały także możliwość degustowania, segregowania i mieszania kolorów. Nasze makaronowe szaleństwo bardzo przypadło maluszkom do gustu.


 • -

Pszczółki- Dzień Niepodległości

10 listopada 2022r.

Dzisiaj obchodziliśmy w żłobku Święto Niepodległości. Z tej okazji w naszej grupie odbyły się zajęcia i zabawy mające na celu kształtowanie przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Dzieci poznały symbole narodowe, z dumną i odpowiedzialną postawą odsłuchały hymn narodowy. Wykonały także piękne prace plastyczne, które wywieszone zostały przed naszą salą. Odbyły się również zajęcia sensoplastyczne, w których wykorzystany został makaron zafarbowany oczywiście na nasze barwy narodowe.