Spotkanie ze Straż Graniczną

19 października naszą grupę odwiedzili funkcjonariusze Straży Granicznej wraz ze swoim psem służbowym o imieniu Drago. Panowie opowiedzieli dzieciom o wyjątkowych umiejętnościach swojego podopiecznego oraz przekazali wiele cennych wskazówek dotyczących ogólnych zasad postępowania z psami, w tym sposobu zachowania podczas ataku agresywnego zwierzęcia. Na koniec dzieci otrzymały prezenty- odblaski oraz zobaczyły jak wygląda samochód Straży Granicznej.
A.K.

UWAGA RODZICE !!!

W dniu 22 października (poniedziałek) otrzymają Państwo do szafek w szatni kartki, na których będziecie mogli Państwo wypowiedzieć się na temat obecności dzieci w przedszkolu w dniu 2 listopada (piątek). Informacja zwrotna od Państwa usprawni nam organizację pracy w dniu 2 listopada.
Wypełnione karty prosimy przekazać do sekretariatu do dnia 26 października (piątek).

Wyprawa Śliweczek na pocztę

18 października był Dzień Listonosza i z tej okazji Śliweczki odwiedziły pobliski Urząd pocztowy.
Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia poczty, miały okazję z bliska zapoznać się z zawodem listonosza, oraz zakres usług wykonywanych na poczcie, poznały drogę listu od nadawcy do adresata. Dowiedzieliśmy się że na poczcie można przesłać list, nadać paczkę, i załatwić bardzo dużo spraw, co uświadomiło dzieciom że praca Urzędu pocztowego ma duże znaczenie w życiu codziennym.
Przedszkolaki poznały pomieszczenia w których sortuje i segreguje się listy aby mogły dotrzeć w różne części Polski i świata.
Poznaliśmy wyposażenie poczty, skrzynki pocztowe, worki na listy oraz logo poczty.
Wyprawa okazała się bardzo interesująca, ponieważ, nic tak nie zaznajomi dzieci ze środowiskiem jak możliwość obejrzenia z bliska na żywo.
Dzieci powróciły szczęśliwe do przedszkola z małymi upominkami od Pana Listonosza😊

O.N.

Spotkanie z panami policjantami

15 października 2018r w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panami policjantami z Komisariatu Policji w  Kołbaskowie. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Dziękujemy panom policjantom za pouczające spotkanie.

Spotkanie z policją

15.10. 2018r. w naszej grupie odbyło się spotkanie z Policją. Tego dnia zaprosiliśmy do naszej sali dzieci z grupy „Poziomek”. Tematem spotkania było utrwalenie zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Dowiedzieliśmy się również jak dbać o swoje bezpieczeństwo i do kogo się zwracać o pomoc w sytuacji zagrożenia. Na pożegnanie nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia.

E.M.

Spotkanie z panami policjantami

Grupa śliweczek miała okazję spotkać się z Panami policjantami. Dzieci dowiedziały się jak należy poprawnie zachowywać się będąc uczestnikiem ruchu drogowego. Panowie policjanci dowiedzieli się , że mama z grupy śliweczek przejeżdża przy czerwonym świetle. No, no należy sobie przypomnieć zasady ruchu drogowego 😉

Spotkanie z Panem Policjantem

15 października grupę gruszeczek odwiedzili Panowie Policjanci. Tematem spotkania było utrwalenie zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci
w przedszkolu i domu. Dzieci również poznały numery alarmowe. Na pamiątkę tego spotkania przedszkolacy dostali opaski odblaskowe, dzięki którym będą bardziej widoczni podczas spacerów, wycieczek oraz magnesy z numerami alarmowymi, które mogą przyczepić w widocznym miejscu w domu.

M. K.