• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Ścieżka sensoryczna w Jeżynkach i Poziomkach

  • -

Ścieżka sensoryczna w Jeżynkach i Poziomkach

Ścieżka sensoryczna w Jeżynkach i Poziomkach

 

18.10.2022 r., obchodziliśmy w naszym przedszkolu “Dzień bez skarpetek”. Jeżynki razem z Poziomkami postanowiły to święto uczcić w sposób szczególny i na bosaka chcieli zdobyć nowe doświadczenia. Do spędzenia cudownych chwil w tym szczególnym dniu pomogły nam jesienne skarby przyrody. Do jej wykonania wykorzystaliśmy dary jesieni – kasztany, szyszki, liście, orzechy, igły sosny. 

Rozwój sensoryczny u dzieci jest bardzo ważny.  

Chodzenie po różnego rodzaju darach jesieni nie było łatwe. Taka ścieżka sensoryczna miała bardzo duże znaczenie dla dziecięcych stópek – usprawnia motorykę dużą, rozwija wrażenia dotykowe, poprawia równowagę i koordynację ruchową i przede wszystkim stymuluje receptory.  Ścieżka sensoryczna pozwala rozwijać wyobraźnię dotykową, która jest niezbędna do prawidłowego poznawania świata przez dziecko. Spacer po wyznaczonej trasie sprawił przedszkolakom mnóstwo radości i satysfakcji.  

Z pewnością kiedyś ją powtórzymy.