Witajcie w naszej bajce

Witajcie w naszej bajce

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Z racji tego, że w tym roku dzień ten przypadł w niedzielę, świętowaliśmy go w poniedziałek – 6 listopada.
Jest to święto wszystkich bajkowych postaci, dlatego dzieci uczciły ten dzień przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych.

Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym źródłem wyobraźni.
W tym wyjątkowym dniu bajkowo było w naszym przedszkolu. Poziomki przebrane za różne bajkowe zwierzęta oraz takie postacie jak Elsa, Masza,  Myszka Miki, Mini, Spiderman, ruszyły w świat pełen zabaw, niespodzianek i podróży po bajkowej krainie.
W tym dniu wesołym zabawom, tańcom, zagadkom nie było końca. Nie zabrakło też piosenki pt. „Witajcie w naszej bajce”.
Doskonała atmosfera, piękne stroje przygotowane przez kochanych rodziców naszych przedszkolaków, to wszystko zagwarantowało niezapomniane chwile wszystkim uczestnikom zabawy.

A za rok znów powitamy naszych bajkowych gości 😊

To był naprawdę bajkowy dzień !!!

M. Ś.