„Dzień Niepodległości” – występy artystyczne Śliweczek

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

6 listopada w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody z okazji Dnia Niepodległości. Wszystkie grupy pięknie występowały. Były wiersze i pieśni patriotyczne oraz tańce. Nasza grupa występowała razem z grupą Gruszeczek. Pięknie powiedzieliśmy wiersz oraz zatańczyliśmy. W strojach galowych prezentowaliśmy się bardzo elegancko.

Jesteśmy bardzo dumne z naszych przedszkolaków.

Wychowawczynie

Pro Musica „Melodia, która Kraków uratowała”

PRO MUSICA „Melodia, która Kraków uratowała”

31.10.2019 mieliśmy przyjemność wysłuchania niesamowitego koncertu przygotowanego przez artystów z akademii muzycznej Pro-Musica. Goście wystąpili z bajkowym koncertem muzycznym pt. „Melodia, która Kraków uratowała”. Przedstawienie miało formę bajki opowiadanej przez aktorkę a ilustrowane było muzyką. Dzieci przeniosły się w fantastyczną, magiczną podróż do miasta Kraka i miały okazję poznać historię hejnału mariackiego. Podczas wystąpienia przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z wyglądem oraz brzmieniem takich instrumentów jak: trąbka, pianino elektryczne oraz drzewo deszczu. Dzieci wysłuchały opowieści z ogromną uwagą, biorąc nawet  w niej aktywny udział. Śliweczkom bardzo podobał występ😊 Dziękujemy artystom!

Treści programowe listopad – Śliweczki

Treści programowe realizowane w listopadzie

Tydzień I: Mój dom

• rozwijanie małej motoryki poprzez wykonywanie ćwiczeń manualnych
  • kształtowanie umiejętności panowania nad własnymi emocjami
  • uświadomienie dzieciom, jak ważna jest znajomość własnego nazwiska i adresu
  • budowanie tożsamości dziecka wynikającej z przynależności do rodziny
  • doskonalenie umiejętności liczenia

Tydzień II: Moje miasteczko

• inicjowanie zabaw konstrukcyjnych
  • usprawnianie percepcji wzrokowej
  • kształtowanie umiejętności nazywania uczuć i emocji
  • kształtowanie postaw prospołecznych, czerpanie radości ze wspólnego działania i zabawy
  • wdrażanie do posługiwania się swoim imieniem, nazwiskiem oraz adresem
  • rozwijanie mowy i myślenia
  • budowanie czynnego i biernego słownika dziecka

Tydzień III: Dawno, dawno temu

• wdrażanie do uczestnictwa w zabawach integracyjnych, ruchowych i muzycznych
  • kształtowanie umiejętności wyrażania własnych emocji
  • wdrażanie do respektowania zasad zabawy w grupie
  • wdrażanie do współdziałania z dziećmi w zabawie
  • rozwijanie mowy i myślenia
  • wdrażanie do uważnego słuchania
  • rozwijanie umiejętności przeliczania elementów w zbiorach

Tydzień IV: Bawimy się w króla i królową

• wdrażanie do udziału w zabawach integracyjnych, ruchowych i muzycznych
  • rozwijanie umiejętności samoobsługowych
  • rozwijanie motoryki dużej i małej
  • kształtowanie umiejętności panowania nad emocjami
  • kształtowanie umiejętności zgodnego współdziałania w zespole
  • rozwijanie spostrzegawczości i pamięci wzrokowej

Leśny tor sensoryczny – Śliweczki

28.10.2019 Śliweczki dzielnie wykonały niezwykłe zadanie. Specjalnie przygotowany Leśny Tor Sensoryczny pokonały świetnie! –takie zajęcia stymulują receptory czucia oraz pomagają w nauce utrzymywania równowagi swojego ciała 👍
A w odczuciu dziecka, to po prostu – fajna zabawa!

Zabawy dla dzieci w przedszkolu pobudzają zmysły, sensorykę, zachęcają dzieci do wąchania, dotykania, słuchania i poznawania świata wokół. Takie namacalne doświadczanie otoczenia zachęca przedszkolaków do poznawania, odkrywania i rozwoju. Dziecko w ten sposób poznaje nie tylko siebie, ale równie zjawiska zachodzące wokół .Nie potrzebujemy do tego drogich zabawek!

Śliweczki były zajęciami zachwycone 😊

„Cała Polska czyta dzieciom” – wizyta mamy Lenki

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM– wizyta Mamy Lenki

24.10  Śliweczki miały przyjemność gościć rodzica w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Odwiedziła nas Mama Lenki. Przeczytała nam bajkę pt. „Kicia Kocia witaminowe przyjęcie”.  Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki.

Ogromnie dziękujemy za wizytę Pani Asi i serdecznie zapraszamy kolejnych rodziców.

Wycieczka na „Szmaragdowe – Zdroje” – Śliweczki

23 października 2019 r. grupa Śliweczek wyjechała na wycieczkę do Szczecińskiego Centrum Edukacji Ekologicznej „Szmaragdowe – Zdroje”. Dzieci spacerowały z przewodnikiem dookoła jeziora. Trasa nie była łatwa, wspinały się pod  strome górki, co nie było łatwym zadaniem. Zapoznały się również z legendą Jeziora Szmaragdowego.

Po spacerze Śliweczki wzięły udział w warsztatach pt. „ Grają, tańczą i śpiewają-czyli jak porozumiewają się owady”. Dzieci dowiedziały się w jakim celu owady się komunikują i jakie sygnały dźwiękowe i ruchowe wykorzystują do tego. Na koniec warsztatów każde dziecko wykonało własnoręcznie pszczółkę ze styropianowego jajka.

Wycieczka zakończyła się ogniskiem, na którym upiekliśmy kiełbaski.

Dzieci na pewno będą długo wspominały nasz wyjazd, pomimo zmęczenia uśmiech gościł na twarzach wszystkich przedszkolaków😊