• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole
 • -

☀️ Przerwa wakacyjna ☀️

                   PRZYPOMINAMY O  

PRZERWIE WAKACYJNEJ

         w Przedszkolu Publicznym w Przecławiu:

   która rozpoczyna się od dnia

01.08.2022  –  19.08.2022

 

W tym czasie Przedszkole Publiczne w Przecławiu będzie zamknięte.


 • -

Wakacje z dzieckiem.

W poniższym pliku znajdziemy kilka propozycji zabaw z dzieckiem podczas wakacji. 

 

WAKACJE Z DZIECKIEM


 • -

Z wizytą w Szkole Podstawowej w Przecławiu.

Wizyta w Szkole Podstawowej w Przecławiu

W dniu 20.06.2022 r., dzieci z najstarszych grup przedszkolnych odwiedziły Szkołę Podstawową w Przecławiu w ramach adaptacji. Dzieci zapoznały się z pomieszczeniami szatni, kuchni. Podczas odwiedzin w szkole dzieci miały możliwość zobaczenia 2 przedstawień teatralnych wystawionych przez starszych kolegów i koleżanki z klas VII. Pierwsze przedstawienie Jaś i Małgosia wystawione było w języku niemieckim, drugie „Mały Książę” – po polsku. Po przedstawieniu dzieci zostały poczęstowane cukierkami. Szkoła okazała się dla dzieci bardzo przyjemna.


 • -

Jagody poznają zawód piekarza

22 czerwca Jagody wybrały się z wizytą do CH Auchan, a dokładnie do piekarni mieszczącej się w tym markecie.

Dzieci miały możliwość zobaczenia jak wygląda piekarnia, przyjrzenia się pracy piekarza, poznania etapów powstawania pieczywa oraz produktów potrzebnych do jego wypieku. Zobaczyły również maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi: ogromne misy na ciasto, wózki do transportu chleba, bułek i innych wypieków oraz piece. Świetną niespodzianką była możliwość samodzielnego zaplatania chałki, wykonania tarty i babeczki z bitą śmietaną.
Do przedszkola wróciliśmy z pełnymi brzuszkami i bogatsi o wiedzę z zakresu produkcji pieczywa i wyrobów cukierniczych.

Dziękujemy pani Agnieszce za gościnność, bardzo ciekawe warsztaty, przepyszne rurki z bitą śmietaną i upominki.


 • -

Misja detektywistyczna w bibliotece

21 czerwca Jagody wybrały się po raz kolejny do przecławskiej biblioteki. Tym razem celem naszej wizyty było odnalezienie książek wg wskazówek zapisanych w listach. Nasze przedszkolaki musiały wykazać się znajomością nie tylko liter, liczb i czytania ze zrozumieniem, ale także rozkładem regałów z poszczególnymi książkami, audiobookami i czasopismami.
Podzieleni na 4 drużyny, każda z innym zadaniem ruszyli na poszukiwania zagubionych pozycji bibliotecznych.

Każda z drużyn wykazała się dużym sprytem i bardzo szybko odnalazła zguby. BRAWO!

 


 • -

Piknik Country u Jagódek i Borówek

14 czerwca Jagody i Borówki przeniosły na Dziki Zachód, a to za przyczyną aktorów z Agencji Artystycznej Krzysztofa Gajewskiego.

Podczas interaktywnego przedstawienia dzieci poznały historię groźnego Billa, tańczyły w rytmach country, przeciągały linę i rzucały lassem. Muzyka, stroje, zabawne historie i wspólna zabawa wywołały dużo radości i pozytywnych emocji. Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie atrakcji.


 • -

Co piszczy w trawie – zajęcia przyrodnicze.

„My mieszkamy w blokach, wieżowcach lub domkach, a gdzie mieszka motyl, żabka i biedronka? Sypiają na kwiatkach, albo pod listkami, bawią się pomiędzy trawą i drzewami, albo wygrzewają się w promieniach słonka. Czy już wiesz, dlaczego? Bo ich dom to łąka!”

3 czerwca starszaki z grup Jagody i Brzoskwinie obserwowali przyrodę na pobliskiej łące. Wyprawa pod hasłem – co w trawie piszczy była udana. Dzieci miały możliwość zbadania przyrody za pomocą lupy. Obserwowały biedronki, mrówki, pająki, motyle, pszczoły oraz inne mniej znane robaczki, a także rosnące na łące rośliny: przeróżne trawy, stokrotki, mlecze, chabry, maki, koniczynę. Wyprawa nie mogła się obejść bez pikniku na trawie 😊 Wszystkie dzieci zrobiły sobie krótką przerwę na małe co nieco przygotowane przez rodziców.

Celem zajęć na łonie natury było poszerzanie wiedzy przyrodniczej, w szczególności w zakresie rozpoznawania wybranych gatunków roślin i zwierząt żyjących na łące, zwrócenie uwagi na tryb życia, zwyczaje oraz cechy charakterystyczne i różnorodność gatunków zwierząt zamieszkujących to środowisko przyrodnicze.


 • -

 • -

Dzień Dziecka w Przedszkolu Publicznym w Przecławiu

W dniu 30 maja 2022 r., w Naszym przedszkolu odbył się Dzień Dziecka. W tym dniu nie zabrakło wspaniałej zabawy, tańców, malowania buziek, dmuchania balonów i puszczania przecudownych baniek. Dzieci skorzystały ze wszystkich atrakcji i w tym dniu opuściły przedszkole z uśmiechem. Nie zabrakło również słodkości i prezentów. Dziękujemy Radzie Rodziców oraz Fundacji Sedina HS za pomoc i finansowe wsparcie przy zorganizowaniu zabaw i poczęstunku z okazji Dnia Dziecka. Dziękujemy równie wszystkim Nauczycielkom i pracownikom przedszkola za zaangażowanie w cudownym Dniu Dziecka.

 

 

 


 • -