• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 915065800
 • -

Śliweczki w Teatrze Lalek „Pleciuga”

Dnia 08 marca Śliweczki wybrały się do Teatru Lalek „Pleciuga” w Szczecinie na przedstawienie pt.: „Kum – Plum”. Aktorzy na scenie oraz mali widzowie zastanawiali się „Co jest w życiu najważniejsze”? Śliweczki uważnie i z zainteresowaniem słuchały spektaklu spontanicznie reagując na grę aktorów. Okazało się, że odpowiedź na pytanie  nie była trudna. Trzeba po prostu umieć cieszyć się każdym dniem.

A.S.


 • -

Kolorowe budowle – Śliweczki

Śliweczki przez tydzień  realizowały projekt budowlany. Zdobywały  i poszerzały swoją  wiedzę dotyczącą architektury. Tworzyliśmy swoje kolorowe  budowle przeliczając piętra naszych  domów.  Aby bliżej zapoznać się z tematem, wybraliśmy się na spacer w okolice przedszkola. Z bliska przyglądaliśmy się pracy murarzy.  Pod koniec tygodnia wspólnie stworzyliśmy wizualizację naszego „Miasta marzeń. Brawo  Śliweczki 😉

A.S.


 • -

 • -

 • -

Pro Musica – koncert bajkowy Śliweczki

Do naszego przedszkola zawitała wiosna. Poczuliśmy się wiosennie  dzięki   zespołowi „Pro Musica”, który muzycznie przestawił nam  „Wiosenną przygodę z mrówkami”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadania oraz poznały wygląd i brzmienie instrumentów muzycznych: kastanietów, tamborina, ksylofonu, kabazy oraz gitary elektroakustycznej.


 • -

Kosmiczny luty – Śliweczki

KOSMICZNY LUTY

Co się z tą pogodą stało? W zimie wcale nie jest biało…

Skoro luty jest miesiącem, w którym ani za zimno ani za ciepło postanowiliśmy poznać kosmos. Zajęcia miały na celu rozbudzenie w dzieciach zainteresowań wszechświatem. Dzieci poznały planety układu słonecznego i tutaj podziękowania dla rodziców Kuby, którzy podzielili się z nami pięknym układem słonecznym, oraz dla rodziców Antosia którzy również nas wspomogli globusem, dzięki któremu Śliweczki dowiedziały się że Ziemia krąży wokół słońca i wokół własnej osi.

Miłym zaskoczeniem była wizyta mamy Gabrysi, która zrobiła nam miłą niespodziankę czytając ciekawe bajeczkę o lekarce a przy tym dzieci miały okazję pobawić się akcesoriami medycznymi.

Jak tylko słoneczko wzeszło na niebo wybraliśmy się na dwór, aby złapać pierwsze promienie słoneczne.

Był to tydzień wspaniałych wrażeń kosmicznych i doświadczeń dzieci miały możliwość poznać świat wieloma zmysłami chętnie wykonywały eksperymenty badawcze.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy dostarczyli dzieciom dużo radości ciekawymi pomocami i akcesoriami 😊

O.N.


 • -

Cała Polska Czyta Dzieciom – Śliweczki

Do naszej grupy przybyli wyjątkowi goście. Odwiedził nas Kubuś Puchatek , Kłapouchy oraz mama Stasia, która przeczytała nam ciekawe przygody przyjaciół Krzysia. Po wysłuchaniu bajeczek dzieci otrzymały od mamy Stasia „małe co nie co”. Dziękujemy za odwiedziny i czekamy na bajkę w języku angielskim:)

A.S.


 • -

 • -

Walentynki w Śliweczkach

W dniu 14 lutego w naszej grupie odbyły się Walentynki. Tego dnia poznawaliśmy tradycje związane z tym świętem. Dzieci były zachęcane do okazywania uczuć innym. Przygotowaliśmy Walentynki naszym najbliższym. Podarowaliśmy ozdobione serce naszej zaprzyjaźnionej grupie. Nie zabrakło również tańców przy znanych dziecięcych przebojach oraz słodkiego poczęstunku. W dniu świętego Walentego życzyliśmy wszystkim wszystkiego najlepszego 🙂

A.S.


 • -

Cała Polska Czyta Dzieciom – Śliweczki

W ubiegłym tygodniu naszą grupę odwiedziła mama Gabrysi. Przeczytała nam ciekawą książeczkę o higienie osobistej. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały informacji dotyczących dbania o czystość osobistą. Teraz na pewno już nikt ze Śliweczek nie pójdzie spać z brudnymi ząbkami. Dziękujemy mamie Gabrysi 🙂

A.S.