Mały Miś w świecie literatury – Śliweczki

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze naszych dzieci. Czytanie książek dzieciom aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, a także rozwija ekspresję twórczą dziecka.

W ramach realizacji projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” zaprosiliśmy  mamę Stasia i mamę Antosia do czytania bajek. Pani Agata i Pani Ania czytały książeczki w miłej atmosferze, a dzieci były wsłuchane w treść czytanych bajek.

Miłą niespodzianką dla dzieci były słodkości, które przyniosły zaproszone mamy.

Dziękujemy za odwiedziny   🙂

A.S.

„Pyszne lody dla ochłody” – Śliweczki

Nasze  „Śliweczki” na zakończenie roku przedszkolnego wybrały się na lody do pobliskiej „Czerwonej Torebki”.  Każde dziecko mogło samodzielnie  wybrać swój ulubiony smak lodów.   Ta pyszna i smaczna niespodzianka  w tak upalny dzień sprawiła ogromną radość dzieciom.  Miło było popatrzeć na uśmiechnięte i kolorowe buzie naszych maluchów. Wyjście na lody było okazją do przypomnienia zasad obowiązujących podczas wyjścia poza teren przedszkola oraz do kulturalnego  zachowania się  w miejscu publicznym. Po smacznym poczęstunku zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do przedszkola 🙂

A.S

Zabawa Śliweczek

W piękny słoneczny dzień nasze „Śliweczki” miały przyjemność bawić się na zamkach dmuchanych.  Dzieci zjeżdżały, podskakiwały i robiły fikołki, a uśmiech i radość na twarzy dzieci nie znikał przez cały czas zabawy.

A.S.

Olimpiada Sportowa Śliweczek

Na terenie Szkoły Podstawowej w Przecławiu odbyła się olimpiada sportowa,  na którą  zaprosiliśmy  przedszkolaków  z przedszkola „Wyspa Malucha”.   Celem naszej olimpiady było przede wszystkim wdrażanie dzieci do zainteresowania sportem oraz aktywne  wspólne spędzenie czasu. Naszą olimpiadę rozpoczęliśmy od poznania zasad „fair play”, a następnie wysłuchaniu hymnu olimpijskiego. Po rozgrzewce przystąpiliśmy do konkurencji sportowych. Ciekawe zabawy sportowe zachęcały dzieci do aktywności fizycznej i umysłowej, a przy  okazji sprawiły im nie lada przyjemność.  Nasze zmagania sportowe uprzyjemnił nam występ taneczny naszych  czirliderek do piosenki zespołu ABBA. Po zakończonych konkurencjach sportowych nastąpiło rozdanie dyplomów dla każdego uczestnika olimpiady.  Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej za udostępnieni nam boiska szkolnego.

A.S

Dzień Mamy i Taty w Śliweczkach

Baśń Hans Christiana Andersena „Dziecię Elfów”

30 maja z okazji radosnego spotkania Dzieci i Rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty Śliweczki z bijącym serem i wypiekami na twarzy opowiedziały historię małej dziewczynki zwanej Calineczka, która na swej drodze oprócz otaczającej przyrody spotyka wiele ciekawych postaci. Wszystkie dzieci bardzo starannie się przygotowywały zarówno pod kontem artystycznym jak również wizualnym.

Miłym akcentem był również udział Pani Ady, która przygotowała dzieci, aby mogły zaprezentować swoje umiejętności rytmiczne.

Podczas całego występu dzieci się bardzo starały, aby podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Po pięknych występach teatralnych i artystycznych Śliweczki wręczyły swoim rodzicom upominki, i zaprosiły swoich rodziców na pyszny poczęstunek.

Uroczystość z okazji Święta Rodziców dostarczyły wszystkim wiele radości i szczęścia.

Serdecznie Dziękujemy Rodzicom za tak pięknie przygotowanie strojów jakie dzieci zaprezentowały podczas uroczystości😊

O.N.