Borówki na przedstawieniu w Teatrze Lalek „Pleciuga”

6 marca udaliśmy się autokarem do Teatru Pleciuga. Dzieci obejrzały przedstawienie pt „Kum i Plum”. Co jest w życiu najważniejsze? Na to pytanie bohaterowie próbowali udzielić nam odpowiedzi. Na scenie dzieci zobaczyły nie tylko aktorów, ale też maski, płaskie lalki, animację oraz pacynki.

K.S.

Konkurs recytatorski – Boróweczki

Konkurs recytatorski

W dniu 05 marca odbył się w przedszkolu konkurs recytatorski. Z grupy Boróweczek udział w konkursie wzięły dwie dziewczynki: Nadia i Amelka. Obie przedstawiły wiersze o tematyce ekologicznej, za prezentacje otrzymały w nagrodę dyplom oraz książkę. Dziękujemy rodzicom dziewczynek za piękne przygotowanie dzieci do konkursu.

„Co w trawie piszczy” – Boróweczki

„Co w trawie piszczy”

Dnia 01 marca wybraliśmy się wraz z grupą Malinek i Jagódek do Multikina w Szczecinie, aby tam obejrzeć musical przygotowany przez artystów z Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia „Co w trawie piszczy, czyli w grupie siła”. Dzieci obejrzały fantastyczne przedstawienie o przygodach grupy przyjaciół z łąki i mogły przekonać się o tym, że chociaż różnimy się od siebie nie musimy się siebie nawzajem bać i że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie pokonać napotkane trudności.

Zdjęcia z przedstawienia umieszczone dzięki uprzejmości Teatru Muzycznego Forte.

Mali astronomowie – Boróweczki

Mali astronomowie

W dniu 27 lutego dzieci z grupy Boróweczek wybrały się na wycieczkę do Obserwatorium astronomicznego w Szczecinie. Czekała na nas dodatkowa atrakcja – jazda autobusem linii 81. Na miejscu pan Tadeusz Smela – członek Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, pokazał nam obserwatorium, wraz z ruchomym i otwieranym dachem oraz ciekawie opowiedział nam o planetach naszego układu słonecznego. Jeszcze raz dziękujemy panu Smeli za niezwykłą lekcje przyrody.

Borówki na koncercie bajkowym Pro Musica

26 lutego w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie zespołu Pro Musica. Nasi goście wprowadzili nas w wiosenny klimat muzyczną opowieścią pt „Wiosenne porządki i kraina owadów”. Dzieci poznały wygląd i brzmienie instrumentów muzycznych: ksylofonu, gitary, kabazy i kastanietów oraz wysłuchały opowiadania o przygodach owadów.

K.S.

Bezpieczne ferie – Boróweczki

BEZPIECZNE FERIE

Dnia 04 lutego nasze przedszkole odwiedzili policjanci z posterunku
w Kołbaskowie. Przeprowadzili z dziećmi z najstarszych grup wiekowych, w tym oczywiście również z Boróweczkami, pogadankę na temat bezpiecznych zachowań w czasie zimowych zabaw. Policjanci przybliżyli dzieciom charakter pracy policjanta. Dzieci popisały się fantastyczną znajomością numerów alarmowych.