Borówkowa szopka

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia wzięliśmy udział w konkursie organizowanym przez ZPO w Kołbaskowie i wspólnie stworzyliśmy szopkę.

Wizyta Dr Emisia

Wizyta Dr. Emisia
Dnia 12 grudnia nasze przedszkole odwiedził Dr. Emiś. Boróweczki również brały udział w spotkaniu. Pani pielęgniarka przypomniała nam o podstawowych zasadach zdrowego trybu życia. Dzieci mogły pobawić się wspólnie z Emisiem, zrobić mu zastrzyk, dzięki specjalnym laleczkom obejrzeć ciało ludzkie w środku oraz posłuchać swojego serca. To była fantastyczna i pouczająca zabawa.

B.F.

„Bałwan i inni” – Boróweczki w Teatrze Lalek „Pleciuga”

„Bałwan i inni”
Dnia 11 grudnia wybraliśmy się do Teatru Lalek PLECIUGA, aby obejrzeć przedstawienie „Bałwan i inni”. To historia Królika, który poszukuje Pleciugi, by ta opowiedziała mu piękną bajkę. Królik wędruje, a przy okazji zabiera małemu Mikołajkowi sanie z prezentami. Na poszukiwanie tak cennego bagażu wyruszają baśniowe postaci: Krasnoludki, Wilk, Bałwan i Wszystkowiedźma. Po spektaklu dzieci spotkały się z Mikołajem i wszystkie wróciły do przedszkola z prezentami.

Dzień Pluszowego Misia w Boróweczkach

W tym roku święto Pluszowego Misia obchodziliśmy 23 listopada. Bawiliśmy się wspólnie z grupami IX i VIII. Boróweczki tego dnia przyszły przebrane za misie i przyniosły ze sobą swoje ulubione misie. Naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, wysłuchaliśmy fragmentu bajki o Kubusiu Puchatku i uczestniczyliśmy w konkursach. Każda Boróweczka wyszła z przedszkola z własnoręcznie wykonanym misiem z balonu. To był udany dzień.