Kalendarium listopad – Boróweczki

05.11- 09.11 -Obchody 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę
06.11 – Udział w przedstawieniu – „ Polska Moja Ojczyzna”, dla rodziców o godz. 15.00
07.11- „ Polska dawniej i dziś” wystawa eksponatów w holu przedszkola
08.11- Zajęcia o tematyce patriotycznej
09.11- Quiz patriotyczny
13.11- Przedstawienie teatralne „ O dzielnym Dratewce i leniwym smoku”
23.11- „Dzień Pluszowego Misia” – wspólna zabawa z misiem, w tym dniu
           dzieci mogą przynieść swojego misia
29.11- Zabawa Andrzejkowa – gry, wróżby i zabawy

Doktor Dolittle i jego zwierzęta

Dnia 03 października uczestniczyliśmy w niecodziennym wydarzeniu. Wybraliśmy się do Szczecina na multimedialne przedstawienie „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Dzieci, oprócz tego, że mogły śledzić losy dzielnego doktora, uczestniczyły w przedstawieniu bezpośrednio. Efektem przedstawienia będzie film, który otrzymamy do przedszkola w grudniu.

Borówki w bibliotece

Dnia 02 października w związku ze „Światowym dniem zwierząt” byliśmy z wizytą w Bibliotece Publicznej w Przecławiu. Dzieci zapoznały się z rożnymi zwierzęcymi bohaterami literackimi, dzieci bez problemu rozpoznały Reksia, Franklina, Dory, pszczółkę Maję czy Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. To było bardzo mile spędzone popołudnie.

Wizyta policjantów

Dnia 19 września Borówki spotkały się z policjantami. Goście opowiadali o podstawowych zasadach ruchu drogowego, bezpieczeństwie w czasie jazdy samochodem oraz w czasie poruszania się na pieszo. Atrakcją dnia było zwiedzanie radiowozu.
B.F.

Pierwsza wycieczka za nami!

6. września Borówki wybrały się na wycieczkę do SCIT „Szmaragdowe – Zdroje”. Tym razem dzieci brały udział w warsztatach przyrodniczych „Świat na ośmiu nogach” oraz zwiedzały podziemia.

W czasie warsztatów dzieci zapoznały się z fascynującym światem pająków, każdy mógł zrobić własnego pająka i nadać mu imię. Dodatkową atrakcją tego dnia była możliwość zwiedzania podziemi specjalnie przygotowaną podziemną trasą, niektórym dzieciom udało się zaobserwować nietoperze, które w podziemnej części schronu mają swoje miejsce zimowania.

Już cieszymy się na wiosenną wizytę nad Jeziorem Szmaragdowym i nowe przyrodnicze przygody 🙂