Wycieczka do Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej

27 maja pojechaliśmy na kolejną wycieczkę autokarową, tym razem do Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej. W ogrodzie tym zgromadzono ponad 600 odmian drzew i krzewów. Ogród ten pełni funkcję zarówno wypoczynkową jak i naukowo – edukacyjną. Po długim spacerze dzieci mogły odpocząć przy kominku, zjeść kiełbaskę z grilla przy wspólnym stole oraz pobawić się na placu zabaw.

Wycieczka do Szkołki Leśnej w Tanowie

Wycieczka do Szkółki Leśnej w Tanowie

Dzieci z naszej grupy 14 maja udały się na wycieczkę do Szkółki Leśnej w Tanowie. Boróweczki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, podczas których zdobyły wiele informacji na temat lasu. Pani Agata wytłumaczyła po co i w jaki sposób sadzi się las. Przypomniała również o zasadach prawidłowego zachowania się w lesie oraz o zasadach bezpieczeństwa podczas pobytu w lesie. Po zakończonym spacerze na dzieci czekało ognisko oraz ciepłe kiełbaski.

Warsztaty z pierwszej pomocy – Borówki

Warsztaty z pierwszej pomocy

Nasze przedszkole w dniu 07.05 odwiedził Misiu Edziu, który uczył dzieci jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanej osobie. Dzieci poznały i szybko nauczyły się numerów alarmowych. Dowiedziały się wielu praktycznych rzeczy np. do czego służy bandaż lub czym oczyścić ranę. Bawiąc się z misiem dzieci mogły w praktyce uczyć się jak udzielać pierwszej pomocy.

Bażanty

10 kwietnia dzieci udały się na spacer na pole w pobliżu przedszkola. Tam miały okazję wypuszczać bażanty do ich środowiska naturalnego. Dzieci zaznajomiły się z wyglądem tego ptaka, jego życiem i środowiskiem w którym przebywa ten gatunek. Wycieczka zakończona była ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek.