• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 915065800
 • -

 • -

 • -

Bażanty

10 kwietnia dzieci udały się na spacer na pole w pobliżu przedszkola. Tam miały okazję wypuszczać bażanty do ich środowiska naturalnego. Dzieci zaznajomiły się z wyglądem tego ptaka, jego życiem i środowiskiem w którym przebywa ten gatunek. Wycieczka zakończona była ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek.

 


 • -

 • -

 • -

Warsztaty teatralne – Boróweczki

Dnia 27.03.2019 w naszym przedszkolu miało miejsce interesujące wydarzenie. Dzieci z grupy Borówek wzięły udział w warsztatach teatralnych przygotowanych przez Agencję Artystyczną pana Krzysztofa Gajewskiego. Dzieci miały możliwość współpracować nad tworzeniem prawdziwego przedstawienia teatralnego pt. „Karolinka”. Warsztaty teatralne, w których starszaki wzięły udział, pozwoliły im zaprezentować się w roli prawdziwych aktorów.  Powodem do dumy, wartym zaznaczenia, jest fakt, że dzieci „chwyciły” scenariusz w bardzo krótkim czasie i chwilę później były już gotowe, by  wbiec na scenę i zrobić furorę jako aktorzy.  Nasze starszaki świetnie wcieliły się w swoje role – wykorzystując swój wdzięk,  temperament i oczywiście umiejętności aktorskie. Wszyscy świetnie się bawiliśmy – oglądając przedstawienie, a także w nim współuczestnicząc śpiewając i tańcząc, a  przede wszystkim… podziwiając nasze odważne i przebojowe przedszkolaki w roli prawdziwych aktorów.


 • -

Pierwszy dzień wiosny

Pierwszy dzień wiosny

Tradycji stało się zadość! W dniu 21 marca Boróweczki wraz z innymi przedszkolakami przywitały wiosnę! Wyruszyliśmy na pochód wraz z Marzanną oraz kolorowymi kwiatami, przygotowanymi przez dzieci wraz z rodzicami. Jesteśmy pewni, że głośne okrzyki „Witaj Wiosno, żegnaj Zimo” usłyszała Pani Wiosna i zimie już wrócić nie pozwoli. Aby przegonić zimę ostatecznie, w naszym ogrodzie zaroiło się od cudownie kolorowych kwiatów.

B.F.


 • -

Boróweczki na spacerze (historyczny parowóz)

W piątkowe przedpołudnie 15 marca  około godziny 11 dzieci z grupy Borówek i Jagód udały się na spacer w okolice przejazdu kolejowego Przecław – Warzymice. Dzieci miały możliwość zobaczyć przejeżdżający w tym czasie tą trasą historyczny pociąg z parowozem, jadący z Berlina do Szczecina. Skład pokonał ponad 130 kilometrową trasę z okazji 175 rocznicy powstania linii kolejowej Szczecin – Berlin.


 • -

Borówki na przedstawieniu w Teatrze Lalek „Pleciuga”

6 marca udaliśmy się autokarem do Teatru Pleciuga. Dzieci obejrzały przedstawienie pt „Kum i Plum”. Co jest w życiu najważniejsze? Na to pytanie bohaterowie próbowali udzielić nam odpowiedzi. Na scenie dzieci zobaczyły nie tylko aktorów, ale też maski, płaskie lalki, animację oraz pacynki.

K.S.


 • -

Konkurs recytatorski – Boróweczki

Konkurs recytatorski

W dniu 05 marca odbył się w przedszkolu konkurs recytatorski. Z grupy Boróweczek udział w konkursie wzięły dwie dziewczynki: Nadia i Amelka. Obie przedstawiły wiersze o tematyce ekologicznej, za prezentacje otrzymały w nagrodę dyplom oraz książkę. Dziękujemy rodzicom dziewczynek za piękne przygotowanie dzieci do konkursu.

B.F.