Kolorowe piłki – zabawa Śliweczek

Dziś 24.01.2020 Śliweczki ciężko pracowały podczas zabawy  „Kolorowe piłki”.  Nie ukrywam, że bardzo się zmęczyły 😉 łatwo nie było 😊 Najpierw przyklejały piłeczki do taśmy  klejącej według wyznaczanego koloru, a potem je odklejały 😊 Takie kreatywne zabawy rozwijają koordynację ruchową, równowagę oraz pozwalają  dzieciom utrwalić kolory. Śliweczki uwielbiają takie zajęcia.

Dzień Babci i Dziadka – występy artystyczne Śliweczek w GOKSiR

Dzień Babci i Dziadka

22 stycznia Śliweczki wraz z innymi grupami wstąpiły w GOKSiR w Przecławiu z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wszystkie  młodsze  grupy przedszkolne powiedziały wiersze, zaśpiewały i zatańczyły  dla zaproszonych gości. W przedstawionym programie artystycznym dzieci podziękowały dziadkom za troskę oraz ciepły i serdeczny uśmiech. Dzieci samodzielnie przygotowały drobne upominki dla swojej Babci i Dziadka, które wręczyły po występach, a na zakończenie uroczystości wszystkie grupy zaśpiewały „Sto lat”.

Warsztaty z gliny – Śliweczki

Warsztaty z gliny w Śliweczkach

14 stycznia  Śliweczki wzięły udział w warsztatach z gliny. Glina rozwija umiejętności manualne, poprawia motorykę i koordynację. Rozładowuje napięcie, wycisza. Zajęcia takie rozwijają wyobraźnie i ekspresję plastyczną. Dzieci wykonały piękne serca z gliny.

Zajęcia sprawił Śliweczkom mnóstwo radości  😊

Jabłuszka i Gruszki na 28 finale WOŚP

12 stycznia w GOKSiR, podczas 28 finału WOŚP, Jabłuszka i Gruszki wystąpiły z piosenką „Na sanki”.

Występ przedszkolaków niewątpliwie spodobał się publiczności zgromadzonej w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Maluchy schodziły ze sceny żegnane burzą braw. Cieszymy się, że mogliśmy swoją obecnością przyczynić się choć trochę do sukcesu Orkiestry. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w akcję, upieczenie ciast i poświęcenie swojego czasu szczytnej sprawie.

M.Ś.

Kino poduszkowe – Malinki

KINO PODUSZKOWE

10 Stycznia odbyło się u nas długo wyczekiwane Kino Poduszkowe, a mianowicie malinki oglądały bajkę Disneya  pt.: „Zakochany Kundel”! Dzieci mogły przynieść ze sobą do przedszkola swoją ulubioną poduszkę oraz popcorn. Celem naszego kina było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej.  Ważne dla nas było aby po skończonym seansie dzieci wyraziły swoją opinię. Pomyślały o tym  co zobaczyły, oceniły, wyciągnęły wnioski i właśnie dzięki temu dokonaliśmy wspólnej konkluzji. Zadowolenie i uśmiech naszych dzieci podczas oglądania był jak z bajki 😊

P.R.

Cała Polska Czyta dzieciom – Gruszeczki

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM – WIZYTA TATY KLARY

10.01 w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom gościliśmy tatę Klary. Dzieci wysłuchały opowieści o Tupciu Chrupciu. Słuchaliśmy
z zainteresowaniem. Spotkanie nasze zakończyło się słodkim, ale zdrowym poczęstunkiem. Zjedliśmy pyszne gruszki. Bardzo dziękujemy tacie Klary za wizytę w naszej grupie. Zapraszamy kolejnych rodziców.

Wychowawczynie 🙂

Urodziny Frania – Gruszeczki

URODZINY FRANKA

08.01 w naszej grupie odbyły się pierwsze urodziny w tym roku. Wyjątkowe 5 urodziny obchodził Franek. Z okazji tego święta odwiedził Nas specjalny gość z Ligi Superbohaterów. Był nim Batman. Dzieci doskonale się z nim bawiły, wykonywały zadania oraz specjalne misje J Tradycyjnie zjedliśmy również urodzinowe słodkości.

Frankowi z okazji tego ważnego święta życzymy dużo uśmiechu, radości oraz przede wszystkim zdrówka. Sto lat!!!

Wychowawczynie 🙂