Rozstrzygnięcie konkursu w żłobku „Warzywno-owocowy Jeż”.

W dniu 21.11.2018 odbyło się podsumowanie konkursu „Warzywno-owocowy jeż”.
Celem konkursu było rozwijanie dziecięcej wyobraźni, ćwiczenie zdolności manualnych oraz spędzenia czasu dzieci wspólnie z rodzicami. Udział w konkursie wzięło 8 prac przedstawiających jeże. Wszystkie prace dzieci zostały wyróżnione. Organizatorki konkursu wraz z panią Dyrektor wręczyły dzieciom nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Dziękujemy za udział w konkursie :

1. Lidii z Pszczółek
  2. Marcelowi z Pszczółek
  3. Kai z Pszczółek
  4. Milenie z Pszczółek
  5. Oli z Biedronek
  6. Ali z Biedronek
  7. Jasiowi z Biedronek
  8. Kai z Biedronek

Dzień Spódniczki 2018

Dnia 30.10.2018r. Obchodziliśmy w naszej grupie Światowy Dzień Spódnicy. Z tej okazji nasze kochane dziewczynki przyszły wystrojone w śliczne spódniczki 🙂 Dzieciaczki wykonały również wspólnie pracę plastyczną metodą mieszaną- piękną spódnicę. Klejenia i zabwawy było przy tym co nie miara. Zachęcamy do robienia z dziećmi w domu prac plastycznych przy pomocy różnych form pracy. Wspiera to rozwój wyobraźni i motoryki małej dzieci oraz jest doskonałą formą spędzania razem czasu wolnego.

K.G

W jesiennym sadzie

Ubiegłe tygodnie poświęcone zostały tematyce owoców i warzyw z jesiennego sadu. Nasze dzieciaczki w tym czasie poznały jesienne owoce i warzywa, ich nazwy, smak i kolory. Uczyliśmy się segregować owoce i warzywa według ich rodzajów. Podjeliśmy próby określania, które owoce i warzywa są duże, a które małe. Dzieci miały okazje przyjrzeć się owocom od środka i wykonać z nich pieczątki, z których powstał „słoik z owocami”. Z przyniesionych warzyw i owoców robiliśmy także smaczny i zdrowy sok owocowo-warzywny, który większość dzieci piła ze smakiem. Zapoznaliśmy się również z warzywami strączkowymi, a ich nasiona posłużyły nam do wykonania grzechotek i wspólnej orkiestry. Poznawanie smaków i kolorów pobudza dziecięce zmysły, dlatego też warto pokazywać dziecku różne smaki, zachęcając je do próbowania.

MIKOŁAJKI W ŻŁOBKU

Drodzy Rodzice informujemy, że zabawa Mikołajkowa z animatorem oraz rozdanie prezentów zostanie przeniesiona z czwartku 6.12.2018 (czwartek) na 7.12.2018 (piątek)

Prosimy również aby tego dnia dzieci były ubrane na CZERWONO.

INFORMACJA O PRZERWIE WAKACYJNEJ W PUBLICZNYM ŻŁOBKU GMINNYM W PRZECŁAWIU

W związku z organizacją roku szkolnego 2018/2019 informujemy, że PRZERWA WAKACYJNA w Publicznym Żłobku Gminnym planowana jest od 01.07.2019 – 31.07.2019.

Publiczny Żłobek Gminny będzie w tym czasie zamknięty.

SESJA FOTOGRAFICZNA W ŻŁOBKU

SZANOWNI PAŃSTWO!

DNIA 13.11.2018 R. (WTOREK) ODBĘDZIE SIĘ SESJA FOTOGRAFICZNA DLA PAŃSTWA POCIECH. ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ. SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI UDZIELI PANI KAROLINA GĄSKA Z GRUPY BIEDRONEK.

ZAPISY U OPIEKUNEK GRUP.

DZIEŃ DYNI

19.10.2018 r. w naszym Żłobku obchodziliśmy „Dzień Dyni”. Z tej okazji nasi kochani żłobkowicze z pomocą opiekunek przygotowali wystawę dyni. Zainteresowanie dla niektórych nowo poznanym warzywem było ogromne. Dzieciaczki miały okazję nie tylko przygotować dynię na wystawę, ale również dotknąć miąższu, pestek i zajrzeć do środka warzywa, utrwalając przy tym poznany wcześniej kolor pomarańczowy. Serdecznie zapraszamy do oglądania naszej wystawy w holu placówki oraz fotorelacji z Dnia Dyni 🙂

Z KSIĄŻKĄ DO ŻŁOBKA – WIZYTA PAŃ Z BIBLIOTEKI