• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 915065800
 • -

Rozstrzygnięcie konkursu w żłobku „Warzywno-owocowy Jeż”.

 

W dniu 21.11.2018 odbyło się podsumowanie konkursu „Warzywno-owocowy jeż”.
Celem konkursu było rozwijanie dziecięcej wyobraźni, ćwiczenie zdolności manualnych oraz spędzenia czasu dzieci wspólnie z rodzicami. Udział w konkursie wzięło 8 prac przedstawiających jeże. Wszystkie prace dzieci zostały wyróżnione. Organizatorki konkursu wraz z panią Dyrektor wręczyły dzieciom nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Dziękujemy za udział w konkursie :

 1. Lidii z Pszczółek
 2. Marcelowi z Pszczółek
 3. Kai z Pszczółek
 4. Milenie z Pszczółek
 5. Oli z Biedronek
 6. Ali z Biedronek
 7. Jasiowi z Biedronek
 8. Kai z Biedronek

 • -

Dzień Spódniczki 2018

Dnia 30.10.2018r. Obchodziliśmy w naszej grupie Światowy Dzień Spódnicy. Z tej okazji nasze kochane dziewczynki przyszły wystrojone w śliczne spódniczki 🙂 Dzieciaczki wykonały również wspólnie pracę plastyczną metodą mieszaną- piękną spódnicę. Klejenia i zabwawy było przy tym co nie miara. Zachęcamy do robienia z dziećmi w domu prac plastycznych przy pomocy różnych form pracy. Wspiera to rozwój wyobraźni i motoryki małej dzieci oraz jest doskonałą formą spędzania razem czasu wolnego.

K.G

 


 • -

W jesiennym sadzie

Ubiegłe tygodnie poświęcone zostały tematyce owoców i warzyw z jesiennego sadu. Nasze dzieciaczki w tym czasie poznały jesienne owoce i warzywa, ich nazwy, smak i kolory. Uczyliśmy się segregować owoce i warzywa według ich rodzajów. Podjeliśmy próby określania, które owoce i warzywa są duże, a które małe. Dzieci miały okazje przyjrzeć się owocom od środka i wykonać z nich pieczątki, z których powstał „słoik z owocami”. Z przyniesionych warzyw i owoców robiliśmy także smaczny i zdrowy sok owocowo-warzywny, który większość dzieci piła ze smakiem. Zapoznaliśmy się również z warzywami strączkowymi, a ich nasiona posłużyły nam do wykonania grzechotek i wspólnej orkiestry. Poznawanie smaków i kolorów pobudza dziecięce zmysły, dlatego też warto pokazywać dziecku różne smaki, zachęcając je do próbowania.

K.G.


 • -

MIKOŁAJKI W ŻŁOBKU

Drodzy Rodzice informujemy, że zabawa Mikołajkowa z animatorem oraz rozdanie prezentów zostanie przeniesiona z czwartku 6.12.2018 (czwartek) na 7.12.2018 (piątek)

Prosimy również aby tego dnia dzieci były ubrane na CZERWONO.

 

 


 • -

 • -

INFORMACJA O PRZERWIE WAKACYJNEJ W PUBLICZNYM ŻŁOBKU GMINNYM W PRZECŁAWIU

 

W związku z organizacją roku szkolnego 2018/2019 informujemy, że PRZERWA WAKACYJNA w Publicznym Żłobku Gminnym planowana jest od 01.07.2019 – 31.07.2019.

Publiczny Żłobek Gminny będzie w tym czasie zamknięty.


 • -

 • -

SESJA FOTOGRAFICZNA W ŻŁOBKU

SZANOWNI PAŃSTWO!

DNIA 13.11.2018 R. (WTOREK) ODBĘDZIE SIĘ SESJA FOTOGRAFICZNA DLA PAŃSTWA POCIECH. ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ. SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI UDZIELI PANI KAROLINA GĄSKA Z GRUPY BIEDRONEK.

ZAPISY U OPIEKUNEK GRUP.


 • -

DZIEŃ DYNI

19.10.2018 r. w naszym Żłobku obchodziliśmy „Dzień Dyni”. Z tej okazji nasi kochani żłobkowicze z pomocą opiekunek przygotowali wystawę dyni. Zainteresowanie dla niektórych nowo poznanym warzywem było ogromne. Dzieciaczki miały okazję nie tylko przygotować dynię na wystawę, ale również dotknąć miąższu, pestek i zajrzeć do środka warzywa, utrwalając przy tym poznany wcześniej kolor pomarańczowy. Serdecznie zapraszamy do oglądania naszej wystawy w holu placówki oraz fotorelacji z Dnia Dyni 🙂

K.G.

 


 • -

Z KSIĄŻKĄ DO ŻŁOBKA – WIZYTA PAŃ Z BIBLIOTEKI

Dnia 18.10.2018 r. naszych żłobkowiczów odwiedziły z panie z Publicznej Biblioteki w Przecławiu z książką o przygodach Słonia Elmera i pluszową przytulanką. Dzieciaczki bacznie wysłuchały opowieści, oglądając przy tym obrazki, a na koniec miały możliwość poprzytulania się do słonika- głównego bohatera bajki. Ku naszemu zaskoczeniu, wszystkie maluchy były bardzo grzeczne i słuchały w wielkim zaciekawieniem. Z pewnością jeszcze nie raz zaprosimy panie do sali naszych kochanych Biedroneczek, a tymczasem zachęcamy do czytania dzieciom w domu, gdyż nic tak jak książka, nie pobudza dziecięcej wyobraźni 🙂

K.G.