• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 915065800
 • -

Balonikowo

BALONIKOWO

14 marca  2019 roku do Biedronek zawitali z przedstawieniem dla wszystkich grup nietypowi aktorzy – Baloniki. Zainteresowanie dzieci przedstawieniem było bardzo duże. Dzieci z ciekawością oglądały przedstawienie i uczestniczyły  w przygotowanych zabawach. Bardzo im się podobało. Zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji, a Radzie Rodziców dziękujemy za wspaniałą atrakcję.

K.G.


 • -

Kolorowe rybki – Biedronki

KOLOROWE RYBKI

W minionym tygodniu dzieci zapoznały się z mieszkańcami akwarium. Utrwalaliśmy przy tym poznane wcześniej kolory i ćwiczyliśmy sprawność ręki. Malowanie farbami, to jedne z ulubionych zajęć naszych dzieciaczków. Zachęcamy do zabawy z dziećmi farbami także w domu. Może to być frajda dla całej rodziny i super sposób na zagospodarowanie dziecku czasu wolnego w chłodne dni.

K.G.

 

 

 

 

 


 • -

Zajęcia sensoryczne – Biedronki

ZAJĘCIA SENSORYCZNE – ZABAWY ZIARNEM

Dbając o rozwój zmysłów naszych dzieciaczków, przeprowadzamy zajęcia przy wykorzystaniu ziarna o różnej fakturze, kształcie i kolorach. Podczas takich zajęć dzieci mogą rozwijać zmysły dotyku, zapachu, słuchu, wzroku, a nawet smaku. Jest to także doskonały sposób na rozwój dziecięcej wyobraźni i twórczości. Nasze dzieciaczki uwielbiają tego typu zabawy.

K.G.

 


 • -

Bal karnawałowy w Pszczółkach

BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 31 stycznia 2019 roku w naszej placówce odbył się BAL KARNAWAŁOWY dla wszystkich grup żłobkowych. Odwiedzili nas animatorzy z wieloma atrakcjami. Nasze dzieciaczki były bardzo zadowolone i chętnie uczestniczyły we wszystkich zabawach. Zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.


 • -

Bal karnawałowy w żłobku!

 

W czwartek 31 stycznia na wszystkie dzieci ze żłobka czekać będzie wspaniała zabawa przy dużej dawce muzyki! Bal rozpocznie się około godziny 9:00 i potrwa do 11:00. Zawita najpierw do najmłodszych Motylków, aby następnie rytmicznym krokiem przejść do Pszczółek oraz Biedronek. 

W miarę możliwości zachęcamy do przyjścia w wybranym przez siebie przebraniu 🙂

 

Życzymy udanej zabawy!

Rada Rodziców


 • -

MIKOŁAJKI W BIEDRONKACH

Dnia 07.12.2018r. (piątek) odwiedził naszych żłobkowiczów Mikołaj wraz z animatorami. Dzieciaczki najpierw otrzymały niespodzianki, a później uczestniczył w mikołajkowej zabawie. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji 🙂

K.G.


 • -

PIERNIKOWE SZALEŃSTWO

Dnia 11.12.2018r. (wtorek) nasze dzieciaczki wspólnie z opiekunkami przygotowywały świąteczną niespodziankę dla rodziców w postaci pięknych, kolorowych pierniczków. W sali unosił się zapach świąt, a kuleczki, gwiazdeczki i inne ozdoby lądowały nie tylko na pierniczkach…. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji 🙂

K.G.


 • -

Rozstrzygnięcie konkursu w żłobku „Warzywno-owocowy Jeż”.

 

W dniu 21.11.2018 odbyło się podsumowanie konkursu „Warzywno-owocowy jeż”.
Celem konkursu było rozwijanie dziecięcej wyobraźni, ćwiczenie zdolności manualnych oraz spędzenia czasu dzieci wspólnie z rodzicami. Udział w konkursie wzięło 8 prac przedstawiających jeże. Wszystkie prace dzieci zostały wyróżnione. Organizatorki konkursu wraz z panią Dyrektor wręczyły dzieciom nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Dziękujemy za udział w konkursie :

 1. Lidii z Pszczółek
 2. Marcelowi z Pszczółek
 3. Kai z Pszczółek
 4. Milenie z Pszczółek
 5. Oli z Biedronek
 6. Ali z Biedronek
 7. Jasiowi z Biedronek
 8. Kai z Biedronek

 • -

Dzień Spódniczki 2018

Dnia 30.10.2018r. Obchodziliśmy w naszej grupie Światowy Dzień Spódnicy. Z tej okazji nasze kochane dziewczynki przyszły wystrojone w śliczne spódniczki 🙂 Dzieciaczki wykonały również wspólnie pracę plastyczną metodą mieszaną- piękną spódnicę. Klejenia i zabwawy było przy tym co nie miara. Zachęcamy do robienia z dziećmi w domu prac plastycznych przy pomocy różnych form pracy. Wspiera to rozwój wyobraźni i motoryki małej dzieci oraz jest doskonałą formą spędzania razem czasu wolnego.

K.G

 


 • -

W jesiennym sadzie

Ubiegłe tygodnie poświęcone zostały tematyce owoców i warzyw z jesiennego sadu. Nasze dzieciaczki w tym czasie poznały jesienne owoce i warzywa, ich nazwy, smak i kolory. Uczyliśmy się segregować owoce i warzywa według ich rodzajów. Podjeliśmy próby określania, które owoce i warzywa są duże, a które małe. Dzieci miały okazje przyjrzeć się owocom od środka i wykonać z nich pieczątki, z których powstał „słoik z owocami”. Z przyniesionych warzyw i owoców robiliśmy także smaczny i zdrowy sok owocowo-warzywny, który większość dzieci piła ze smakiem. Zapoznaliśmy się również z warzywami strączkowymi, a ich nasiona posłużyły nam do wykonania grzechotek i wspólnej orkiestry. Poznawanie smaków i kolorów pobudza dziecięce zmysły, dlatego też warto pokazywać dziecku różne smaki, zachęcając je do próbowania.

K.G.