Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka został zaproszony Teatr Gwitajcie z przedstawieniem „Pchła Szachrajka”. Dzieci pomimo początkowego strachu świetnie się bawiły oglądając bajkę a także biorąc udział we wspólnych zabawach. Kolejne wspaniałe doświadczenia dla naszych maluchów.

Urodzinkowo :)

Zajęcia plastyczne

W naszym żłobku uczymy się bawić papierem tworząc różne piękne prace plastyczne. Wiemy jak obsłużyć się klejem i zrobić kropki z farby na skrzydełkach biedronki 🙂

Dzień książki

23-go  kwietnia  w żłobku zorganizowałyśmy wystawkę ulubionych bajek, które dzieci przyniosły z domu, następnie oglądaliśmy je, czytaliśmy. Chcemy zachęcać dzieci do oglądania, a później do czytania bajek, gdyż „moda” na czytanie gaśnie, a książka wprowadza przecież w tak cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarcza wspaniałych przeżyć.

Międzynarodowy Dzień Klauna.

Dnia 10.04.2018r nasi Żłobkowicze świętowali Międzynarodowy Dzień Klauna. Bawiliśmy  się z animatorami, klaunem Czarusiem i Panią Kropką. Było dużo radości, tańców, bańki mydlane i zabawy z chustą animacyjną.

Wiosna

Gdy pierwsze promienie słoneczka wyjrzały to Panie na dwór nas zabrały. Ubrały nam kurteczki i czapeczki oraz kapcie schowały do szafeczki. Wyszliśmy grać w piłkę , zjeżdżać ze ślizgawki a było tak ciepło ,że musieliśmy podwijać rękawki.

Można też  tam świętować drugie urodziny Michałka i zrobić sobie poobiednią drzemkę 🙂

Pisanka Wielkanocna

Choć jesteśmy taacy mali to pisankę namalowaliśmy ogromną 🙂

Dzień Marchewki

Dzień 04.04.2018r w naszym Żłobku był dniem wyjątkowym- pomarańczowym, marchewkowym, zdrowym i witaminowym.  Realizując program edukacji żywieniowej dzieciaki poznały zalety i walory marchewki. Dzieci mogły się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy: jak bardzo jest zdrowa , zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok.  Jak się okazuje z marchewki można zrobić też dżem, sok  i upiec marchewkowe ciasto. Ten bardzo zdrowy dzień pomarańczowy wypełniony był zabawami przy piosenkach o marchewce, pracami plastycznymi oczywiście o marchewce, chrupaniem surowych marchewek, próbowaniem marchewkowego soku.

Konkurs Wielkanocny

Dzieci przy pomocy rodziców wykonały Świąteczną pisankę lub stroik. Nagrodzone zostały prace z największym wkładem pracy dziecka.  GRATULUJEMy!!!

Oczywiście nagrodzone zostały też wszystkie dzieci biorące udział w konkursie.

I  miejsce Jaś Świerzewski

II miejsce Pola Gołąb

III miejsce Tymuś Kowalczyk

Świąteczne zajączki

Młodsze dzieci w żłobku wykonały milutkie zajączki Wielkanocne na drewnianej łyżce.