Dzień Przedszkolaka w Malinkach

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w Malinkach i Brzoskwinkach zostały zorganizowane gry i zabawy dla dzieci. Przedszkolaki przypomniały sobie o kodeksie dobrego zachowania się.

Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie konkursach i grach zespołowych. Było wesoło i kolorowo.;) Na zakończenie panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły każdemu oznakę Super Przedszkolaka.;)

N.P.

„Dzień Mamy i Taty”

11 czerwca w naszej sali odbył się „Dzień Mamy i Taty”. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, w którym było dużo piosenek, wierszyków oraz taniec „Miś z Laleczką”. Po pięknych występach dzieci wręczyły rodzicom prezenty, które wykonaliśmy wspólnie. Na zakończenie wszyscy zjedliśmy słodki poczęstunek, na który tak czekały nasze Malinki.

Dziękujemy za przybycie!

Wizyta pszczelarza w przedszkolu

W środę odwiedził nas tata Jasia, który jest pszczelarzem i ma własną pasiekę. Opowiedział dzieciom o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Opowiadał nam o życiu i zwyczajach pszczół i czym się żywią. Dzieci mogły z bliska obserwować plastry miodu, rój pszczół oraz odszukiwały królową. Malinki mogły z bliska także obejrzeć narzędzia pszczelarza tj. podkurzacz, specjalny kapelusz, dymkę i ramkę. Na zakończenie spotkania każdy z dzieci dostał po małym słoiczku miodu do skosztowania. Dziękujemy serdecznie za miłą wizytę oraz poświęcony czas.

N.P.

Gminna Biblioteka w Przecławiu: „Z książką do przedszkolaka”

W maju po raz kolejny Pani z biblioteki odwiedziła Malinki. Przeczytała nam książkę pt. „Motylek”. Malinki świetnie poradziły sobie z pytaniami, jakie po przeczytaniu zadała im Pani z biblioteki. Na zakończenie dostaliśmy kolorowanki, które od razu pokolorowaliśmy.

Cała Polska czyta dzieciom

W naszej grupie pojawił się kolejny odważny tata, który przyszedł przeczytać nam bajkę. Tata Bartka wybrał dla nas bajkę pt. „Świnka Pepa”. Wszystkie dzieci były ciekawe, co tym razem spotka Świnkę Pepę.
Dziękujemy za odwiedziny, zapraszamy kolejnych rodziców.