Żłobek- Dziękujemy za wspólny rok

Rok szkolny 2020/2021 przeszedł już do historii!

Nie był to rok zwyczajny i łatwy ale na pewno był to rok pełen wrażeń, pozytywnych emocji i niezapomnianych chwil.

Dziękujemy, że byliście z nami !!! 🙂

Pszczółki- sierpniowe zajęcia sensoryczne

Dzieci z grupy Pszczółek uczestniczyły w sierpniowych zajęciach sensorycznych. Przeprowadzenie zajęć o takiej tematyce miało na celu:

• Stymulowanie zmysłów; wykorzystanie zmysłu dotyku, wzroku, słuchu, węchu, smaku i propriocepcji w trakcie zajęć
  • Rozwijanie motoryki małej i sprawność mięśni palców, sprawność dłoni, rotacji nadgarstka, ustawienia kciuka
  • Wzbudzanie zainteresowania różnymi strukturami i fakturami
  • Wzmacnianie koordynacji wzrokowo- ruchowej
  • Rozwijanie umiejętności naśladownictwa podczas stymulacji zmysłów

wiele wiele innych … a przede wszystkim świetną zabawę, w której można się wybrudzić i dobrze pojeść.

Pszczółki- zakończenie roku szkolnego

Z okazji uroczystości zakończenia roku szkolnego zorganizowany został festyn, który poprowadziła zaprzyjaźniona Animatorka. Przygotowała dla dzieci atrakcje takie jak: dmuchaniec, modelowanie balonów, brokatowe tatuaże, a także zaprosiła do wspólnej zabawy Strażaka Sama. Po wspólnej zabawie pani Dyrektor rozdała dzieciom dyplomy i nagrody.

Poniżej krótka fotorelacja

Pszczółki- Dzień Taty

23 czerwca 2021r.

Dzieci wykonały piękną laurkę dla Taty.

Pszczółki- Balonik

10 czerwca 2021r.

Grupa Pszczółek poznała wierszyk pt. „Baloniku mój malutki” i wykonała pracę plastyczną.

Pszczółki- wąż spacerowy

8 czerwca 2021r.

Nauka chodzenia z wężem spacerowym po żłobkowym holu.

Pszczółki- Dzień Pszczoły

21 maja 2021r.

Praca plastyczna z okazji „Dnia Pszczoły”.

Pszczółki- Warsztaty pszczelarskie

20 maja 2021r.

Dlaczego pszczoły żądlą?, O czym uczą się w pszczelim przedszkolu?, Ile kwiatów muszą odwiedzić, by zebrać kropelkę miodu? … Na te i inne pytania dzieci z naszego żłobka poznały odpowiedzi na niezwykłych warsztatach edukacyjnych z cyklu „Fascynujący świat pszczół”, które miały miejsce dnia 20maja. Maluszki zobaczyły z bliska tajemnice z magicznego świata pszczół. Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół oraz ich wpływem na otaczający nas świat. Podczas warsztatów dzieci poznały pracę pszczelarza, zobaczyły tradycyjne ule oraz wysłuchały ciekawych opowieści o życiu pszczół, ich zwyczajach i niesamowitej drodze od kwiatka do miodu. Dzieci miały również okazję obejrzeć żywe owady w szklanym ulu. Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Zachwycającym akcentem okazało się pojawienie Pszczółki Mai- olbrzymiej maskotki, z którą dzieci się bawiły, tańczyły, zbierały kwiaty do kosza. Każdy uczestnik warsztatów degustował miodowe lizaki oraz otrzymał dyplom przyjaciela pszczół. Zajęcia wywołały u dzieci żywe emocje oraz szerokie uśmiechy na ich twarzach.

Pszczółki- zajęcia taneczne

19 maja 2021r.

Dlaczego ciocie codziennie prowadzą poranną rytmikę?

Dlatego, że wiek poniemowlęcy to dobry czas, aby dzieci zaczęły obcować z muzyką. Systematyczne obcowanie z muzyką w tym okresie ma największy wpływ na rozwój mózgu, osobowość i zdolności motoryczne. Dlatego już od najmłodszych lat warto osłuchiwać maluchy z dziecięcym repertuarem muzycznym by w przyszłości poprawić koordynację ruchową, koncentrację, pamięć słuchową i wzrokową, relacje społeczne i wiele innych czynników wpływających korzystnie na rozwój dziecka.

Żłobek- Festyn Rodzinny

Serdecznie zapraszamy rodziców na Festyn Rodziny który odbędzie się 28 maja 2021r.