Dzień Przedszkolaka w Brzoskwinkach

W czwartek 20 września, nasza grupa razem z Malinkami świętowała Dzień Przedszkolaka.
Tego dnia odbyły się zabawy i konkurencje sportowe. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w zawodach, a także kibicowały swoim koleżankom i kolegom z grupy. Starsza grupa okazała się nieco sprawniejsza od nas, ale wszyscy świetnie się bawili i z niecierpliwością czekają na kolejne wydarzenia i imprezy.

A.W.

Wycieczka do Remizy Strażackiej

18 września nasza grupa udała się do remizy strażackiej w Kołbaskowie.

Dzięki uprzejmości Strażaków mogliśmy zobaczyć remizę, obejrzeć z bliska i wejść do wozu strażackiego. Była możliwość przymierzenia różnego rodzaju elementów stroju strażaka, obejrzenia sprzętu gaśniczego, a nawet próba użycia prawdziwego węża strażackiego. Po tych wspaniałych atrakcjach, dzięki pani Agacie  utrwaliliśmy kolory sygnalizacji świetlnej w ramach tygodnia bezpieczeństwa na drodze. Bardzo dziękujemy Strażakom za możliwość wizyty w remizie i zdobycia tak ważnych dla nas wiadomości i umiejętności.

A.W.

W poszukiwaniu darów jesieni

W piątek 14 września Brzoskwinki wyruszyły na poszukiwania darów jesieni.
Podczas spaceru w okolicy przedszkola znaleźliśmy kasztany, żołędzie i  piękne liście. Wszystkie skarby zostały wyeksponowane w kąciku przyrodniczym w sali Brzoskwinek.

R.D i A.W