Polsko – pamiętamy!

Tydzień upamiętniający 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęliśmy 5.11 wystawą w holu naszego przedszkola. Następnego odbył się program artystyczny przygotowany przez Panie z najstarszych grup dla zaproszonych gości i po południu dla rodziców i rodzin naszych przedszkolaków.
Nasza grupa przygotowała zajęcia pokazowe pt. „Polska – moja ojczyzna”. Mogliśmy wykazać się umiejętnościami i wiedzą dotyczącą barw i symboli narodowych. Wszystkie dzieci pamiętały o przywitaniu i pożegnaniu przybyłych gości. Nasze 4 –latki spisały się znakomicie, więc zostały oficjalnie pochwalone przez Panie prowadzące grupę, a także Panią dyrektor Anetę Pietrzak. Rodzicom gratulujemy pociech i zapraszamy na kolejne uroczystości.
A.W i R.D

Wystawa eksponatów

Występy dzieci

Zajęcia pokazowe „Polska – moja ojczyzna”

Kolejne spotkanie w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom

29 października odwiedziła Nas mama Wojtka, tym razem wysłuchaliśmy przygód dzielnego Psiego Patrolu. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wysłuchały bajki, a w nagrodę otrzymały słodki upominek. Dziękujemy i zapraszamy kolejnych rodziców.

A.W

Straż Graniczna w Brzoskwinkach

W miniony piątek Brzoskwinki odwiedzili funkcjonariusz Straży Granicznej, oraz ,,gość specjalny” – pies do zadań specjalnych o imieniu Drago. Dzięki spotkaniu dowiedzieliśmy się, czym zajmuje się straż graniczna, oraz jak zachowywać się w obecności psa, również tych mniej przyjaznych. Na zakończenie mogliśmy zobaczyć i wejść do samochodu służbowego
Serdecznie dziękujemy za spotkanie i odblaski, z pewnością poprawią naszą widoczność na drodze.

A.W.

Cała Polska czyta dzieciom – grupa Brzoskwinki

W miniony poniedziałek gościła u Nas mama Antka w ramach akcji ,, Cała Polska czyta dzieciom ”.
Brzoskwinki z uwagą wysłuchały opowiadania o niezdarnym misiu. Kubuś Puchatek to znana postać z bajek dla dzieci, więc miło było usłyszeć o kolejnych perypetiach zabawnego misia. Na zakończenie otrzymaliśmy słodką niespodziankę i kolorowanki. Dziękujemy Pani Karinie za wizytę i czekamy na kolejnych rodziców.
A.W

Spotkanie z panami policjantami

15 października 2018r w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panami policjantami z Komisariatu Policji w  Kołbaskowie. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Dziękujemy panom policjantom za pouczające spotkanie.

Bezpieczeństwo najważniejsze!

W Naszym Przedszkolu dbamy o bezpieczeństwo dzieci i w ramach spotkań z ciekawymi ludźmi zaprosiliśmy przedstawicielkę Straży Gminnej na terenie gminy Kołbaskowo.
W piątek 12.10 Brzoskwinki miały przyjemność po raz kolejny wziąć udział w spotkaniu z Panią Izą, która pracuje w Straży Gminnej.
Dzięki Niej dowiedzieliśmy się dużo o bezpieczeństwie na drodze, oraz dlaczego tak ważne jest noszenie odblasków każdego dnia. Na zakończenie spotkania całą zdobytą wiedzę utrwaliliśmy poprzez wspólną zabawę.
Serdecznie dziękujemy za wizytę oraz wspaniałe upominki, jakimi były opaski odblaskowe.