• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole
 • -

Zabawy z piaskiem kinetycznym w Biedronkach

2 stycznia

Zabawy z piaskiem kinetycznym- świetnie oddziałują na zmysł dotyku, integracje sensoryczną a także na koordynację wzrokowo-ruchową.


 • -

OWIECZKI

Kolejny przedświąteczny dzień Pszczółki poświęciły na wykonanie pracy plastycznej pt. „Owieczka”. Do jej wykonania użyłyśmy waty higienicznej. Celem była praca na zmysłach: dotyk, wzrok.


 • -

Festyn Rodzinny

W poniedziałek 27 maja wszystkie grupy żłobkowe wraz ze swoimi najbliższymi wzięły udział w Festynie Rodzinnym zorganizowanym przez Radę Rodziców Żłobka. Na całe szczęście tuż przed jego rozpoczęciem ciemne chmury rozstąpiły się i pojawiło się oczekiwane przez wszystkich słońce.

Biedronki, Pszczółki i Motylki mogły poszaleć na dmuchanych zamkach przygotowanych w dwóch wariantach wiekowych, spotkać się ze Sky z Psiego Patrolu, popróbować swoich sił w puszczaniu wielkich baniek mydlanych, wziąć udział w konkursach z nagrodami a także wszystkim chętnym baśniowe panie malowały na buźkach przepiękne rysunki.

Dziękujemy wszystkim Rodzinom za aktywny udział. Mamy nadzieję, że te kilka atrakcji sprawiło nieco więcej radości niż zazwyczaj, przede wszystkim dzieciom. Życzymy wszystkim naszym Maluszkom oraz ich Rodzinom udanego dalszego wspólnego świętowania!


 • -

Festyn Rodzinny – Biedroneczki

FESTYN RODZINNY

Dnia 27.05.2019 roku w naszym Żłobku odbył się Festyn Rodziny. Atrakcji było co niemiara: dmuchane zamki, malowanie buziek, konkursy z nagrodami i wiele, wiele innych… Nasze dzieciaczki z chęcią korzystały z przygotowanych dla nich zabaw. Chociaż z początku pogoda nie dopisywała, specjalnie dla nas przed samym Festynem wyszło piękne słońce, które pozwalało wszystkim w pełni cieszyć się z tego wspaniałego dnia. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji.

K.G.

 


 • -

2 Urodziny Jasia i Stasia

2 Urodziny Jasia i Stasia

Dnia 21.05.2019 swoje drugie urodziny obchodzili Jaś i Staś. Wszyscy żłobkowicze zaśpiewali naszym bliźniakom „sto lat” oraz złożyli życzenia, do których wszystkie ciocie się przyłączają.


 • -

Urodziny Piotrusia – Motylki

Urodziny Piotrusia

Dziś swoje drugie urodziny świętował Piotruś. Z tej okazji wspólnie złożyliśmy naszemu jubilatowi życzenia i zaśpiewaliśmy głośne „Sto lat”.

Wszystkiego najlepszego Piotrusiu!


 • -

2 urodziny Michalinki

25 kwietnia 2019 r. Motylki świętowały 2 urodziny Michalinki. Był cudowny tort i pyszny poczęstunek przygotowany przez mamę, a także głośne „Sto lat” wyśpiewane z pomocą cioć.

Wszystkiego najlepszego Michalinko!

 

A.K  A.H


 • -

Wielkanocna pisanka

Podczas zajęć integracyjnych mających na celu naukę współdziałania w grupie oraz przestrzeganie zasad życia żłobkowego staramy się pokazać dzieciom, że wspólnymi siłami również mogą dokonać czegoś pięknego. Wspólne wykonanie pracy plastycznej- PISANKI pobudziło również u dzieci ciekawość związaną z tradycjami świątecznymi.


 • -

Wielkanocny kurczak

Pszczółki  za pomocą dłoni zamoczonej w żółtej  farbce i odciśniętej na kartce wykonały wielkanocną kurę z młodymi. Pobudzając tym samym zmysł dotyku. Następnie przy pomocy cioć dorysowały kurczakom łapki, dzioby i grzywy ucząc się prawidłowo trzymać w ręku pisak. 


 • -

Wiosenny bukiet

Wraz z piękną wiosenną pogoda postanowiłyśmy zrobić piękne wiosenne bukiety. by je wykonać dzieci musiały owinąć tekturową rolkę papierową harmonijką i poodginać jej skrzydełka, dzięki takim ruchom dzieci ćwiczą sprawność ruchów kończyn górnych, pracują nad chwytem pesetowym. Doklejanie kwiatów miało na celu naukę samodzielnego posługiwania się klejem.