• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole
 • -

Grupa I „Poziomki”

Grupa Poziomki to 2,5-3 latki. Wychowawcami tej grupy są mgr Kinga Gaweł i mgr Monika Kubik. Najmłodsza grupa w Przedszkolu liczy 25 dzieci .Uczęszczają do niej dzieci z Przecławia i okolic. W oddziale ,,Poziomek” jest 12 chłopców i 13 dziewczynek. Dzieci uczą się zasad współżycia w grupie, samodzielności oraz zawierają nowe znajomości.


 • -

Grupa II „Jeżynki”

Hej, to my Jeżynki – chłopcy i dziewczynki. Naszą 25 osobową grupą opiekują się panie: Edytka Maciejczyk, Sylwia Kozłowska, Ola Jakubczak i Dorotka Szewczyk. Kiedy nas odwiedzisz z pewnością je tu spotkasz. Jesteśmy ciekawi świata, zainteresowani wszystkim co nas otacza. Energia, która nas rozpiera, rozładowujemy na wspólnych spacerach. Szaleństwa na placu zabaw lubimy i nigdy się nie nudzimy!


 • -

Grupa III „Jabłuszka”

W naszej grupie Jabłuszek jest piętnaście dziewczynek i dziesięciu chłopców. Dwadzieścioro dzieci kontynuuje swoją przygodę z przedszkolem, więc coraz lepiej się znają i nawiązują przyjaźnie. Serdecznie przyjęły nowych kolegów i koleżanki, którzy we wrześniu dołączyli do naszego grona. W roku szkolnym 2018/2019 wychowawcą grupy jest p. Monika Śmiałkowska. Wspomagają ją w codziennych obowiązkach: pani wicedyrektor Magdalena Jabłońska, pomoc nauczyciela Katarzyna Rudź oraz niezastąpiona woźna oddziałowa pani Anetka.
Jabłuszka bardzo lubią wykonywać prace plastyczne z zastosowaniem różnych technik. Wiele radości sprawiają im wszelkiego rodzaju zabawy ruchowe organizowane w sali przedszkolnej, jak i na podwórku. Dziewczynki lubią zabawę w kąciku kuchennym i w naszych „domkach”, a chłopcy tworzą piękne budowle z klocków oraz trasy kolejowe i samochodowe. Dzieci starają się być dla siebie miłe, są wdrażane do szanowania swojej pracy i pracy kolegów oraz uczą się samodzielności, a także współdziałania, dokonywania właściwych wyborów i dostrzegania możliwości pójścia na kompromis, starają się też przestrzegać grupowego kodeksu zachowania. Wszystkie Jabłuszka uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego prowadzonych przez panią Sylwię. Dodatkowo mają możliwość uczęszczania na zajęcia z rytmiki, tańca, baletu, piłki nożnej oraz karate. W nowym roku przedszkolnym czeka na nie dużo wspaniałej zabawy, nowych wyzwań, doświadczeń, ale też nauki. Chcemy, aby dzieci jak najwięcej poznawały, wiedziały i rozumiały. Razem będziemy odkrywać świat!


 • -

Grupa IV „Gruszeczki”

GRUSZECZKI to grupa trzylatków. W grupie pracują dwie nauczycielki: pani mgr Anna Socha i pani mgr Małgorzata Krahel.
W opiece nad dziećmi pomaga również pani Sylwia i nasza woźna pani Mirka.
Grupa liczy 25 dzieci, wśród których jest 12 dziewczynek i 13 chłopców. Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola i łatwiej rozstają się z rodzicami. Są uśmiechnięte, otwarte, ciekawe świata, koleżeńskie i chętnie pomagają innym. Gruszeczki bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane w sali i na placu zabaw. Podczas zajęć starają się skupić uwagę, żeby poznać wiele interesujących rzeczy. Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Dużo radości sprawia im wykonywanie różnego rodzaju prac plastycznych. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą w kącikach zainteresowań, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi oraz spacerami, dzięki czemu uśmiech nie znika dzieciom z twarzy.


 • -

Grupa V „Śliweczki”

Grupa „Śliweczki” to grupa dzieci czteroletnich, dwanaście dziewczynek i dwunastu chłopców. Większość dzieci z grupy uczęszcza do przedszkola drugi rok. Praca wychowawczo -dydaktyczna obejmuje treści zawarte w programie wychowania przedszkolnego „Olek i Ada” wydawnictwa „Mac” Edukacja. Dzieci są samodzielne i dobrze sobie radzą z obowiązkami przedszkolaka. Każdego dnia chętnie uczestniczą w zajęciach i zabawach z różnych obszarów edukacyjnych. Współpraca z rodzicami dzieci z grupy śliweczek przebiega prawidłowo.

 


 • -

Grupa VI „Truskawki”

Grupa Truskawki to dzieci 4-letnie. W grupie pracują dwie nauczycielki: Aleksandra Kurowska i Patrycja Raczykowska oraz pomoc nauczyciela Katarzyna Skurko.

Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się wszystkim co nas otacza. Poznajemy przedszkole, nasze Panie i rówieśników, z którymi spotykamy się codziennie. Dużo czasu spędzamy na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Podczas zajęć staramy się skupić uwagę, żeby poznać wiele ciekawych rzeczy. Uczymy się tańczyć, śpiewać, rysować i malować. Lubimy zabawy na placu zabaw i spacery na świeżym powietrzu. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek. Staramy się być dla siebie mili i koleżeńscy, dzięki czemu atmosfera na grupie jest wspaniała. Przedszkole to nasz drugi dom. Czujemy się tu bezpiecznie i swobodnie. U nas nikt się nie nudzi i nie marudzi. Kreatywność, twórczość, głowa pełna pomysłów to nasza wspólna dewiza :)

 

 

 


 • -

Grupa VII „Brzoskwinki”

Jesteśmy grupą liczącą 25 dzieci. Jest w niej 7 dziewczynek i 18 chłopców. W swoim gronie jesteśmy już od ponad roku. Dobrze znamy nasze Panie: panią Romę i panią Anię. Pomagają Nam Panie: Małgosia i Wiola.
Podczas pobytu w przedszkolu czas spędzamy zdobywając nową wiedzę, umiejętności i wiadomości. Bardzo lubimy bawić się na świeżym powietrzu, gdzie uczymy się współpracy w grupie.

 


 • -

Grupa VIII „Malinki”

Malinki to grupa dzieci 4 i 5 – letnich. W grupie pracują dwie nauczycielki mgr Natalia Pawłowska – Ciemcioch i mgr Patrycja Raczykowska oraz pomoc nauczyciela Anna Szot.
Malinki to radosne i ciekawe świata dzieciaki. Dzieci są zgraną grupą, w której każdy czuje się ważny i potrzebny, są bardzo pomocni dla kolegów jak i dla swoich pań. Chłopcy uwielbiają zabawy konstrukcyjne, a z ich rąk powstają wspaniałe budowle. Dziewczynki uwielbiają malować, ich prace są staranne, pomysłowe i barwne. Malinki chętnie uczestniczą we wszystkich działaniach proponowanych przez panie, uwielbiają tańczyć, śpiewać, słuchać bajek i opowiadań. Równie chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu oraz na spacerach. Dzieci są ciekawe świata i otwarte na innych.
N.P.


 • -

 • -

Grupa X „Boróweczki”

Do grupy Boróweczek w roku szkolnym 2018/2019 chodzi 25 dzieci – 13 dziewczynek i 12 chłopców. Nauczycielami w grupie są: mgr Beata Figurska i mgr Agnieszka Rejter, pomocą nauczycielom i dzieciom służy pani Marzena. Dzieci spędzają aktywnie czas w przedszkolu, lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, bawić się wspólnie z kolegami. W tym roku szkolnym szczególną uwagę poświęcamy na doskonalenie samodzielności w zakresie organizowania sobie pracy – wprowadzany elementy pracy wg planu daltońskiego. Dzieci bardzo chętnie pełnią rolę dyżurnych, pracują w swoim tempie w oparciu o instrukcje.
W czasie zajęć doskonalimy liczenie, poznajemy pierwsze litery, uczymy się żyć w zgodzie z kolegami i rozwiązywać problemy bez używania przemocy.