Jabłuszka poznają zawód policjanta

Kiedy dzieje się coś złego,
to zwracamy się do niego.
Jeśli czegoś się boimy,
to o pomoc go prosimy,
a on nam o każdej porze
i doradzi i pomoże,
ale złapie też przestępcę,
by nie łamał prawa więcej.
Niebezpieczny zawód ma –
jego nazwę każdy zna.
Kto to taki? Wiemy już?
To policjant – prawa stróż!

Policjant W. Szwajkowski

W środę, 19 września, do przedszkola przyjechał  radiowóz policyjny!

Ale bez obawy – nic się nie stało 😉 To do Jabłuszek na spotkanie przybyli bardzo mili policjanci, pani Iza i pan Wojtek.

Podczas tej wizyty nasi goście opowiedzieli nam o swojej pracy.
Dowiedzieliśmy się, że policjanci jeżdżą nie tylko radiowozem, ale i na motocyklach, rowerach, quadach, a nawet konno. W pracy często pomagają im specjalnie wyszkolone psy. Pani Iza opowiadała nam również o zasadach bezpieczeństwa w różnych miejscach: na drodze, w samochodzie, podczas jazdy rowerem itd. Ale największą frajdą w tym dniu było wyjście do radiowozu policyjnego, który był zaparkowany przy przedszkolu. Wszystkie chętne dzieci mogły zasiąść za kierownicą i włączać syrenę policyjną!
Bardzo dziękujemy policjantom z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie za ciekawe i pouczające odwiedziny i obiecujemy przestrzegać zasad bezpieczeństwa!

Wizyta w bibliotece

We wtorek 18. września odwiedziliśmy bibliotekę. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w tak niezwykłym miejscu. Pani Ewa – bibliotekarka opowiedziała nam o rodzajach książek dla dzieci, czym się różnią i dla jakiego wieku są przeznaczone. Dowiedzieliśmy się także w jaki sposób można zapisać się do biblioteki i jak z niej korzystać. Wysłuchaliśmy opowiadania Sama McBartney’a o dwóch brązowych zającach „Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham kiedy jest jesień”.
Wędrując pociągiem między półkami pani bibliotekarka opowiedziała o tym, jak należy zachować się w bibliotece. Następnie mogliśmy wybrać sobie książeczki, które na miejscu – czyli w czytelni – samodzielnie „przeczytaliśmy”

W prezencie dostaliśmy kolorowanki z zającem, bohaterem opowiadania – dziękujemy 🙂

Kropkowany dzień w Jabłuszkach

14. września w naszej grupie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

Tego dnia wszystko było w kropki: nasze ubrania, tance i zabawy.

Dzieci z radością i optymizmem uczestniczyły w kropkowych zadaniach i wykonały piękne prace plastyczne.