Cała Polska Czyta Dzieciom – wizyta taty Olusia

10 czerwca odwiedził naszą grupę tata Olusia i przeczytał dzieciom opowiadanie o sympatycznym czerwonym samochodziku i jego przyjaciołach. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób Franek pomógł wozowi strażackiemu.

Po lekturze Jabłuszka rozwiązywały zagadki i quizy.

Bardzo dziękujemy za odwiedziny i czekamy na kolejne spotkania z książką w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom.

Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty

Czego Wam bardzo, bardzo życzymy?

Szczęścia, zdrowia dla całej rodziny.

Żeby na twarzach naszych rodziców

codziennie była wesoła minka,

bo najważniejsza na świecie

jest ukochana rodzinka!

6 czerwca w grupie Jabłuszek odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której dzieci zaprezentowały swój program taneczno – wokalno – recytatorski.

Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw.

Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności.

Festyn z okazji Dnia Dziecka

24 maja Jabłuszka świętowały Dzień Dziecka w Gospodarstwie Agroturystycznym w Smętowicach.

Humory i pogoda dopisały, a zabawa była wspaniała!

Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie atrakcji.

Poznajemy zawody naszych rodziców – Adwokat

22 maja odwiedziła nas pani Marta – mama Ali, by opowiedzieć o zawodzie prawnika, który na co dzień wykonuje.

Nasz gość wystąpił w todze adwokackiej i przyniósł ze sobą kodeks.

Dzieci dowiedziały się, że z prawem spotykają się na każdym kroku. Z tym, że dzieciom w rozwiazywaniu konfliktów pomagają rodzice lub pani w przedszkolu, a dorosłym ADWOKAT.

Na zakończenie maluchy stanęły do pamiątkowego zdjęcia.

Bardzo dziękujemy pani Marcie za interesujące spotkanie.

Dzień Kosmosu w Jabłuszkach

„W układzie słonecznym wirują planety
Wszystkie w innym tempie, okrążają słońce
Różnią się kolorem, masą i rozmiarem
Lata lecą, one stale kręcą się wytrwale”

Otwarte zajęcia muzyczne

Zajęcia otwarte dla rodziców to jedna z form współpracy przedszkola z rodzicami, w czasie których rodzice mają możliwość zapoznania się ze sposobami pracy nauczyciela z dziećmi oraz obserwowania funkcjonowania dziecka w grupie. I tak 16 maja zaprosiliśmy rodziców na zajęcia z edukacji muzycznej.

Jabłuszka bardzo lubą muzykę, co było można zaobserwować podczas zajęć. Wpływa ona korzystnie na ich rozwój – w tym rozwój mózgu. Poprzez zabawy muzyczne i piosenki połączone z ruchem, u dzieci kształtowane są: wrażliwość muzyczna, słuch, poczucie rytmu i sprawność fizyczna, uczą się one także wielu słów i zwrotów. Warto zachęcać maluchy do śpiewania, razem z nim tańczyć czy po prostu słuchać muzyki. W zależności od rodzaju, słuchane utwory mogą między innymi inspirować do tańca czy zachęcać do relaksu, uspokojenia się po zabawie. Dzięki temu maluch będzie ćwiczył wyobraźnię, wrażliwość muzyczną i poczucie rytmu.

Dziękuję Rodzicom za udział w zajęciach i wspaniałą wspólną zabawę.

M.Ś.

Wizyta mamy Piotrusia w ramach nowej akcji

W środę, 15 maja, rozpoczęliśmy nową akcję, której celem jest poznanie pracy rodziców, rozwijanie u dzieci zainteresowań pracą w różnych zawodach oraz ukazanie przydatności ich wykonywania.

I tak, jako pierwsza w ramach akcji: POZNAJEMY ZAWODY NASZYCH RODZICÓW odwiedziła nas mama Piotrusia.
Pani Kasia w obrazowy – warsztatowy sposób opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie nauczyciela.

Dziękujemy mamie Piotrusia za wspaniałe spotkanie.