• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 915065800
 • -

Warsztaty z pierwszej pomocy – Gruszeczki

07.05 Nasze przedszkole odwiedził Misiu Edziu, który uczył dzieci jak udzielić Pierwszą Pomoc. Dzieci uczyły się, co należy zrobić, gdy zakrztuszą się klockiem i jak pomóc koledze w takiej sytuacji. Czym należy oczyścić ranę, gdy leci krew z palca. Dzieci szybko nauczyły się numerów alarmowych oraz do czego służy woda utleniona, bandaż itp. Dzieci chętnie udzielały pomocy misiowi Edziowi i dzięki temu w praktyczny sposób nauczyły się jak udzielać pomocy osobie potrzebującej.

A.S.


 • -

Cała Polska czyta dzieciom

Naszą grupę odwiedziła tym razem mama Natalki z ciekawą książeczką związaną z porami roku. Była to super zabawa, ponieważ dzieci mogły pomóc w czytaniu bajki poprzez mówienie, co znajduje się na obrazkach.

Bardzo dziękujemy mamie Natalki i zapraszamy kolejnych chętnych rodziców.

M.K.


 • -

 • -

 • -

Zajęcia otwarte z Rodzicami – Gruszeczki

15.04 Gruszeczki zaprezentowały przed rodzicami swoje umiejętności gry na Kolor Piano. Dzięki znajomości kolorów utrwalały sobie znajomość kształtów i przy okazji naciskały klawisz z odpowiednim dźwiękiem. Dzięki dobrej zabawie jest też nauka. Każde dziecko zagrało także na pianinie swoje ulubione dźwięki. Później były zabawy z rodzicami którzy dzielnie wspierali maluchy gdy te musiały zagrać kilka dźwięków po kolei. Było również wspólnie z rodzicami granie na instrumentach oraz Budowaliśmy wspólnie Ciszę – kto był wie o co chodzi 😉  A na koniec po wielu muzyczno – ruchowych zabawach usiedliśmy aby wspólnie zrobić kurczaczki wielkanocne. Osobom przybyłym na zajęcia bardzo dziękujemy szczególnie dzieciom było miło gdyż  razem z rodzicami nie często mogą uczestniczyć w zajęciach. Zapraszamy za rok do wspólnej nauki przez zabawę 😊 

A.S.


 • -

 • -

Wiosenne kwiaty

Drodzy Rodzice,

prosimy Państwa o przyniesienie wiosennych kwiatków doniczkowych. Będziemy je sadzić przed przedszkolem oraz zrobimy kącik przyrodniczy w naszej sali. 

Dziękuje. 


 • -

Odwiedziny Pana Pszczelarza

25.03 Gruszeczki i Śliweczki miały wspólne warsztaty pszczelarskie. Dzieci poznały życie pszczół różne ciekawostki na temat królowej oraz jak powstaje miód. Na koniec odwiedziła nas Pani Pszczółka i wspólnie z dziećmi tańczyła, bawiła się i rozdała prawdziwe mini miody oraz Dyplomy Przyjaciela Pszczół. 

Dziękujemy za piękną lekcję przyrody Gospodarstwu Pszczelarskiemu Adama Redlarskiego.


 • -

Sadzimy cebulkę

Wraz z nadejściem wiosny Gruszeczki postanowiły zasadzić cebulkę. Każdy nasypał ziemi do kubeczka, wsadził kilka cebulek i podlał swoją roślinkę. Teraz będziemy obserwować jak szczypiorek rośnie. 

A.S.


 • -

Pierwszy dzień Wiosny

21.03 Gruszeczki wraz pozostałymi grupami z przedszkola przywitały kalendarzową wiosnę. Podczas marszu wraz z piękną kukłą Pani Wiosny wyruszyliśmy po okolicy Przecławia w poszukiwaniu oznak wiosny a pięknymi wiosennymi piosenkami odganialiśmy Panią Zimę. Dziękujemy Rodzicom za wiosenne kwiatki.

A.S.