• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 915065800
 • -

Pierwszy dzień Wiosny

21.03 Gruszeczki wraz pozostałymi grupami z przedszkola przywitały kalendarzową wiosnę. Podczas marszu wraz z piękną kukłą Pani Wiosny wyruszyliśmy po okolicy Przecławia w poszukiwaniu oznak wiosny a pięknymi wiosennymi piosenkami odganialiśmy Panią Zimę. Dziękujemy Rodzicom za wiosenne kwiatki.

A.S.

 

 


 • -

Warsztaty z pszczelarzem w Gruszeczkach

Drodzy Rodzice,

prosimy o wpłatę 11 zł gdyż w dniu 25.03 odwiedzi nas Pan Pszczelarz – odbędą się warsztaty dotyczące pszczół i miodu.

Dziękujemy

 


 • -

Gruszeczki w Teatrze lalek „Pleciuga”

Gruszeczki w Teatrze Lalek „Pleciuga”

W Dzień Kobiet grupa Gruszek miała wiele niespodzianek. Dziewczynki otrzymały od chłopców puzzle i jajko niespodziankę ale także cała grupa pojechała na wycieczkę do magicznego miejsca – do Teatru Lalek Pleciuga na przedstawienie pt. Kum i Plum. Dzieci były zachwycone i zaczarowane. Oglądały ze skupieniem i zainteresowaniem przygód Pluma i Kuma. Na koniec aktorzy zrobili sobie z nami pamiątkowe zdjęcie. Dzień ten był pełen przygód ale dzieci w autokarze nie zasnęły wręcz przeciwnie – cały czas przeżywały obejrzane przedstawienie. 

A.S.

 


 • -

Wycieczka do księgarni Fika – „CHCIEĆ TO MÓC”

05.03. Grupa Gruszek została zaproszona (dzięki mamie Olka) do księgarni „Fika”, w której dzięki poznanej bajce „Dziewczynki latają wysoko” (którą otrzymaliśmy w nagrodę od pani z księgarni) zrozumiała znaczenie słów „CHCIEĆ TO MÓC!”. Dzieci już wiedzą, że mimo nieśmiałości i wstydliwości można osiągnąć co tylko się chce! I nie ma dla nas rzeczy niemożliwych, bo wystarczą dobre chęci. 

Dziękujemy za zaproszenie do pięknej księgarni, za zabawy i obrazki z „Wiewiórką Edziem”. 

Zachęcamy rodziców do jej odwiedzin i kupowania książek, dzięki którym wyobraźnia dzieci staje się także kopalnią wiedzy. 

A.S.


 • -

Kalendarium marzec – Gruszeczki

Kalendarium marzec

4.03 – mama Alexa czyta bajkę w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

5.03 – wycieczka do Urzędu Marszałkowskiego i biblioteki – tego dnia śniadanie o 8:15 (proszę o przyprowadzenie dzieci do 8:00)

8.03 – DZIEŃ KOBIET oraz wycieczka do Teatru Lalek Pleciuga – tego dnia również śniadanie będzie szybciej, proszę o przyprowadzenie dzieci do 8:00

21.03 – Pierwszy Dzień Wiosny

27.03 – warsztaty teatralne (starsze grupy występują, a młodsze oglądają)

29.03 – wizyta Pani Bibliotekarki – zajęcia biblioteczne

 


 • -

Treści programowe marzec – Gruszeczki

Zamierzenia edukacyjne marzec 2019 grupa Gruszki

 

 Tydzień I : ,,Czy to siostra , czy to brat, kolorowy z nimi świat’’

-Utrwalenie pojęcia ,,para”

-Uświadomienie pojęcia pokrewieństwa i właściwe nazywanie członków rodziny -Czerpanie radości z tworzenia przedmiotów o charakterze użyteczno-dekoracyjnym -Wdrażanie dzieci do współdziałania i współpracy

 

Tydzień II ,,Wiosna zaraz tu przybędzie ,kolorowo będzie wszędzie”

-Rozwijanie podstawowych umiejętności z zakresu uprawy i hodowli roślin -Obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie wczesna wiosną i wiązanie tych zjawisk z aktualną porą roku

-Rozwijanie mowy i myślenia dzieci w toku zabaw i zajęć, kształtowanie umiejętności językowych , bogacenie słownictwa

 

Tydzień III „Słychać śpiew wśród drzew i chmur – to artystów ptasich chór” -Zachęcanie do obserwacji świata przyrody ,dostrzeganie bieżących zmian -Doskonalenie funkcjonowania narządów artykulacyjnych

-Poznanie kształtu niektórych figur geometrycznych

 

Tydzień IV ,, Szybko biegnie każdy dzień, rosnę szybko, dużo wiem”

-Dostrzeganie zmian we własnej osobie

-Nabywanie coraz dojrzalszych cech kompetencji społecznej

-Doskonalenie budowania wypowiedzi na konkretny temat


 • -

Pro Musica koncert bajkowy – Gruszeczki

26.02 w naszym przedszkolu gościła Agencja Artystyczna Pro Musica, która zaprezentowała piękny koncert. Dzieci aktywnie uczestniczyły i poznały nowe instrumenty muzyczne poprzez muzyczną opowieść. Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie koncertu oraz artystom z Pro Musica za piękny występ.

A.S.


 • -

Zmiana terminu Dnia Dinozaura – Gruszeczki

Drodzy rodzice. 

DNIA 25.02. odbędzie się Dzień Dinozaura proszę o przyniesienie zabawek, książek lub maskotek o tej tematyce. Dziękujemy wychowawcy grupy Gruszki 

 • -

Dzień kota w Gruszeczkach

W poniedziałek w naszej grupie obchodziliśmy „Dzień Kota”. Dzieci były przebrane za kotki, niektórzy przynieśli swoje ulubione pluszowe kotki i różne bajki o kotkach.  Tego dnia było dużo świetnej zabawy. Zabawy z chustą animacyjną, z kolorowymi piłeczkami, zagadki i wiele innych atrakcji.

Dziękujemy rodzicom za piękne przebrania.

M.K.


 • -

Czytanie Rodziców Franka – Gruszeczki

         Gruszki odwiedzili drugi raz rodzice Franka, aby przeczytać nam kolejne przygody Tupcia Chrupcia. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o przygodach, Tupcia Chrupcia i nauczyły się jak nie wolno zachowywać się wobec innych kolegów i koleżanek.

Bardzo dziękujemy rodzicom Franka i zapraszamy kolejnych chętnych do czytania bajek.

M.K.