• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole
 • -

Wycieczka – Gruszeczki

Wycieczka

         17.06. nasza grupa wraz z Jeżynami pojechała na wycieczkę do straży pożarnej w Stargardzie. Na wstępie gorące podziękowania dla taty Kuby, który ją dla nas zorganizował. Dzieci miały ogromną frajdę z przejażdżki autokarem następnie zwiedzaliśmy ogromną remizę strażacka. Poznaliśmy, na czym polega praca strażaka słyszeliśmy dźwięk alarmu, gdy strażacy są wzywani na akcję, zobaczyliśmy łodzie i nowoczesne wozy strażackie – a nawet do nich wsiadaliśmy. Największą atrakcją były węże strażackie, którymi dzieci same mogły lać wodę. 

Kolejnym miejscem jakie odwiedziliśmy było pogotowie ratunkowe

i policja. Pan policjant pokazał nam posterunek policji, miejsce gdzie siedzą więźniowie oraz przedstawił nam najlepszego psa w policji. Dzieci mogły go pogłaskać, ale przede wszystkim zobaczyły, w jaki sposób nie można zachowywać się przy takim psie, a także w jaki sposób on pracuje. To był dzień pełen atrakcji i zmęczeni wróciliśmy do przedszkola na obiad.

A.S. i M.K.


 • -

Dzień Mamy i Taty – Gruszeczki

Dzień Mamy i Taty

         11.06. Gruszeczki zaprezentowały swoje umiejętności taneczne i wokalne przed rodzicami. To dla nich ćwiczyli przez kilka tygodni oraz robili prezenty
z okazji Dnia Mamy i Taty. 

Wszyscy pięknie powiedzieli wiersze, zatańczyli Poleczkę, zaśpiewali wiele piosenek a na końcu swoje show pokazali chłopcy w piosence disco polo „Wymarzona”. Chłopcy do tej piosenki zatańczyli specjalnie dla Mam! 

Na koniec dzieci rozdały prezenty, ale i same otrzymały podarunki od pań wychowawczyń za rok pełen zabawy, ale i nauki. To był dzień pełen wrażeń dla Gruszeczek.

 

M.K i A.S.


 • -

 • -

 • -

Dzień Dziecka w Smętowicach – Gruszeczki

W dniu 24.05 pojechaliśmy do Smętowic świętować Dzień Dziecka. Pogoda była piękna, więc najpierw odwiedziliśmy zwierzątka, które zamieszkują to piękne miejsce, a później ruszyliśmy na ogromny plac zabaw. Najbardziej nam się podobała zjeżdżalnia na linach oraz statek piratów. Po godzinie zabaw byliśmy zmęczeni i głodni, więc poszliśmy napić się i zjeść kiełbaski oraz smakołyki z naszych plecaczków. Dzień minął nam na wesołej i przyjemnej zabawie i z chęcią wrócimy w to miejsce jeszcze nie raz. Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie wycieczki.

M.K. i A.S.


 • -

Warsztaty z pierwszej pomocy – Gruszeczki

07.05 Nasze przedszkole odwiedził Misiu Edziu, który uczył dzieci jak udzielić Pierwszą Pomoc. Dzieci uczyły się, co należy zrobić, gdy zakrztuszą się klockiem i jak pomóc koledze w takiej sytuacji. Czym należy oczyścić ranę, gdy leci krew z palca. Dzieci szybko nauczyły się numerów alarmowych oraz do czego służy woda utleniona, bandaż itp. Dzieci chętnie udzielały pomocy misiowi Edziowi i dzięki temu w praktyczny sposób nauczyły się jak udzielać pomocy osobie potrzebującej.

A.S.


 • -

Cała Polska czyta dzieciom

Naszą grupę odwiedziła tym razem mama Natalki z ciekawą książeczką związaną z porami roku. Była to super zabawa, ponieważ dzieci mogły pomóc w czytaniu bajki poprzez mówienie, co znajduje się na obrazkach.

Bardzo dziękujemy mamie Natalki i zapraszamy kolejnych chętnych rodziców.

M.K.


 • -

 • -

 • -

Zajęcia otwarte z Rodzicami – Gruszeczki

15.04 Gruszeczki zaprezentowały przed rodzicami swoje umiejętności gry na Kolor Piano. Dzięki znajomości kolorów utrwalały sobie znajomość kształtów i przy okazji naciskały klawisz z odpowiednim dźwiękiem. Dzięki dobrej zabawie jest też nauka. Każde dziecko zagrało także na pianinie swoje ulubione dźwięki. Później były zabawy z rodzicami którzy dzielnie wspierali maluchy gdy te musiały zagrać kilka dźwięków po kolei. Było również wspólnie z rodzicami granie na instrumentach oraz Budowaliśmy wspólnie Ciszę – kto był wie o co chodzi 😉  A na koniec po wielu muzyczno – ruchowych zabawach usiedliśmy aby wspólnie zrobić kurczaczki wielkanocne. Osobom przybyłym na zajęcia bardzo dziękujemy szczególnie dzieciom było miło gdyż  razem z rodzicami nie często mogą uczestniczyć w zajęciach. Zapraszamy za rok do wspólnej nauki przez zabawę 😊 

A.S.