☀️ Przerwa wakacyjna ☀️

PRZYPOMINAMY O

PRZERWIE WAKACYJNEJ

w Przedszkolu Publicznym w Przecławiu:

która rozpoczyna się od dnia

01.08.2022  –  19.08.2022

W tym czasie Przedszkole Publiczne w Przecławiu będzie zamknięte.

Wakacje z dzieckiem.

W poniższym pliku znajdziemy kilka propozycji zabaw z dzieckiem podczas wakacji.

WAKACJE Z DZIECKIEM

Dzień Mamy i Taty w grupie Gruszeczki

Mama i Tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dziećmi a rodzicami.

W dniu 8.06.2022 r., sala przedszkolna grupy Gruszeczek stała się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny. Wystrojone maluszki świętowanie Dnia Mamy i Taty rozpoczęły od powitania gości pięknym wierszykiem. Później  przyszedł czas na występ, w którym każde dziecko pięknie powiedziało swoją rolę. Nie zabrakło również piosenek dla mamy i taty. Cały występ musiał rodzicom się bardzo podobać, gdyż został uwieńczony gromkimi brawami. Dziękujemy Rodzicom za przybycie.

Dzień Dziecka w Przedszkolu Publicznym w Przecławiu

W dniu 30 maja 2022 r., w Naszym przedszkolu odbył się Dzień Dziecka. W tym dniu nie zabrakło wspaniałej zabawy, tańców, malowania buziek, dmuchania balonów i puszczania przecudownych baniek. Dzieci skorzystały ze wszystkich atrakcji i w tym dniu opuściły przedszkole z uśmiechem. Nie zabrakło również słodkości i prezentów. Dziękujemy Radzie Rodziców oraz Fundacji Sedina HS za pomoc i finansowe wsparcie przy zorganizowaniu zabaw i poczęstunku z okazji Dnia Dziecka. Dziękujemy równie wszystkim Nauczycielkom i pracownikom przedszkola za zaangażowanie w cudownym Dniu Dziecka.

Warsztaty „Wodny świat jest piękny, ale również niebezpieczny”.

20 maja 2022 r., dzieci z Przedszkola uczestniczyły w warsztatach „Wodny świat jest piękny, ale również niebezpieczny”. Celem warsztatów było uświadomienie przedszkolaków jakie niebezpieczeństwa czekają na nich przy wodzie, jak mają się zachować, gdy zobaczą niebezpieczeństwo podczas pobytu przy akwenach wodnych podczas wakacji, ale również w okresie zimowym. Nie zabrakło również tańca i zabawy z Rozgwiazdą i Rybkami. Na koniec każde dziecko otrzymało książeczkę, która w każdym momencie przypomni im o niebezpieczeństwach nad wodą.

Jabłuszka i Gruszeczki wspólnie wybrały się na spacer.

W środę 18 maja dzieci z grupy Jabłuszka i grupy Gruszki wybrały się na spacer na łąkę. Przewodnim tematem zajęć w terenie było hasło „Co w trawie piszczy”. Spacer na łąkę pozwolił poszerzyć doznania sensoryczne u dzieci poprzez obcowanie z przyrodą.