• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 915065800 Przedszkole
 • -

Przedstawienie teatralne „Urodziny Misia” wraz z rozdaniem prezentów Mikołajkowych.

W dniu 3.01.2022 r. zaraz po przedstawieniu teatralnym pt. „Urodziny Misia” zostaną rozdane przedszkolakom prezenty Mikołajkowe. Prosimy aby dzieci w tym dniu były ubrane na czerwono i miały ze sobą czapki mikołajkowe.

Mikołajki 2021. Ulubione święto dzieci - RMF 24

 


 • -

Zabawa Mikołajkowa.

Drodzy Rodzice

W związku z wysoką absencją dzieci spowodowaną zachorowaniami na Covid – 19 wręczenie paczek i zabawy z Mikołajem na grupach zostają przeniesione na czas powrotu dzieci z kwarantanny. O terminie zostaniecie Państwo poinformowani przez nauczycieli poszczególnych grup.

 

Aneta Pietrzak

Dyrektor Przedszkola Publicznego w Przecławiu


 • -

Zmiana terminu Mikołajek

Informujemy, że Mikołajki w Przedszkolu Publicznym w Przecławiu zostaną przełożone na inny termin. O nowym terminie będziemy informować na bieżąco. 


 • -

Szlachetna Paczka

Po raz kolejny Nasze Przedszkole bierze udział w akcji Szlachetna Paczka. 

Serdecznie prosimy rodziców o pomoc. 

Historia Rodziny  

 Pani Alicja i Mariusz są rodzicami 3 dzieci – Pawła, Weronikę i Aleksandra. Ich życie zmieniło się z chwilą utraty pracy Pani Alicji i nagłej zmiany mieszkania. Przenieśli się do dawno niezamieszkanego domu w lesie, który wymaga remontu. Pan Mariusz stara się na własną rękę kończyć prace, jednak nie zawsze ma na to pieniądze. Wykończył już dodatkowy pokój i teraz remont stanął na wybiciu części ściany w celu wstawienia drzwi. Obecnie rodzina mieszka w jednym pokoju. Rodzice dzielą się pracą oraz opieką nad dziećmi. Mieszkają blisko natury, więc woda i las to ich codzienność, dzieci bardzo lubią bawić się na dworze. Dochód rodziny to 3950pln. Po odliczeniu kosztów mieszkania i przedszkola 2230, na jednego członka rodziny zostaje 344pln. 

 

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

 1. Bon do sklepu budowlanego

Rodzina potrzebuje pomocy w sfinansowaniu materiałów potrzebnych do wykończenia remontu. Obecnie prawie w pełni mają przyszykowany nowy pokój dla dzieci.

 1. Żywność
 2. Środki czystości

  Potrzebne artykuły będzie można zostawiać  w kartonie, który będzie w holu. 

Zbiórka trwa do 10 grudnia 2021r.

Dziękujemy!

 

 


 • -

Zawód fotograf w Gruszeczkach


 • -

 • -

Dla Olafa – charytatywny kiermasz ciast

Drodzy Rodzice,

zwracamy się z gorącą prośbą o włączenie się w akację charytatywną „Dla Olafa – kiermasz ciast”.

W dniach od 3 do 5 listopada w naszym przedszkolu odbędzie się kiermasz, z którego dochód zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Olafa – syna nauczycielki naszego przedszkola. 

Prosimy rodziców z każdej grupy przedszkolnej o upieczenie minimum 3 ciast. Szczegółowe informacje dotyczące akcji zostaną przekazane przez wychowawców oraz na bieżąco będą umieszczane na stronie przedszkola.

Jeżeli któryś z rodziców ma możliwość wspomóc organizatorów to prosimy o przynoszenie talerzyków, serwetek i pojemniczków na ciasto i przekazywać je wychowawcom grup. 


 • -

Jabłuszka i Gruszeczki na „Pokazie mody” w Truskawkach

 

 

 


 • -

Światowy dzień bez skarpetek w Jabłuszkach i Gruszeczkach

Światowy Dzień bez Skarpetek  

w Jabłuszkach i Gruszeczkach. 

 

21.10.2021 r., obchodziliśmy w naszym przedszkolu “Dzień bez skarpetek”. Jabłuszka razem z Gruszeczkami postanowiły to święto uczcić w sposób szczególny i na bosaka chcieli zdobyć nowe doświadczenia. Do spędzenia cudownych chwil w tym szczególnym dniu pomogły nam jesienne skarby przyrody. Pani Katarzyna Skurko razem z panią Martą Stodziesz przygotowały ścieżkę sensoryczną. Do jej wykonania wykorzystaliśmy dary jesieni – kasztany, szyszki, liście, orzechy, igły sosny. 

Rozwój sensoryczny u dzieci jest bardzo ważny.  

Chodzenie po różnego rodzaju darach jesieni nie było łatwe. Taka ścieżka sensoryczna miała bardzo duże znaczenie dla dziecięcych stópek – usprawnia motorykę dużą, rozwija wrażenia dotykowe, poprawia równowagę i koordynację ruchową i przede wszystkim stymuluje receptory.  Ścieżka sensoryczna pozwala rozwijać wyobraźnię dotykową, która jest niezbędna do prawidłowego poznawania świata przez dziecko. Spacer po wyznaczonej trasie sprawił Jabłuszkom i Gruszeczkom mnóstwo radości i satysfakcji.  

Z pewnością kiedyś ją powtórzymy. 

 

 


 • -

Dzień Poczty Polskiej w Gruszeczkach

18 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Poczty Polskiej. Poznaliśmy zawód listonosza i jego obowiązki. Teraz już wiemy, że to on dostarcza do domów wszystkie listy i paczki.

Dzieci, dowiedziały się jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, by w końcu trafić do naszej skrzynki pocztowej, a także nauczyły się w odpowiednim miejscu nakleić znaczek pocztowy. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Dzieci podchodziły do wcześniej przygotowanej przez Panią skrzynki na listy i po kolei wrzucali swoje własnoręcznie zrobione listy. Wspólnymi siłami napisaliśmy również kartkę do Pani Dyrektor.

Dzieci z ogromną radością przykleiły znaczek na wcześniej przygotowany przez nas list zaadresowany do Naszego Przedszkola, który następnie Pani sama wrzuciła do prawdziwej skrzynki pocztowej, gdyż pogoda nie pozwoliła nam na wspólny spacer do Urzędu Pocztowego w Przecławiu. Teraz z niecierpliwością czekamy, aż listonosz doręczy kartkę pocztową do naszego Przedszkola.

M. Stodziesz