Kino poduszkowe – Malinki

KINO PODUSZKOWE

10 Stycznia odbyło się u nas długo wyczekiwane Kino Poduszkowe, a mianowicie malinki oglądały bajkę Disneya  pt.: „Zakochany Kundel”! Dzieci mogły przynieść ze sobą do przedszkola swoją ulubioną poduszkę oraz popcorn. Celem naszego kina było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej.  Ważne dla nas było aby po skończonym seansie dzieci wyraziły swoją opinię. Pomyślały o tym  co zobaczyły, oceniły, wyciągnęły wnioski i właśnie dzięki temu dokonaliśmy wspólnej konkluzji. Zadowolenie i uśmiech naszych dzieci podczas oglądania był jak z bajki 😊

P.R.

Spotkanie Bożonarodzeniowe w Malinkach

12 grudnia w grupie Malinek odbyło się świąteczne spotkanie z Rodzicami, przepełnione nastrojem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Dzieci zaprezentowały  piosenki oraz układy taneczne o tematyce świątecznej. Po występie, zaprosiły Rodziców do wspólnego dekorowania pierniczków, które można było zabrać ze sobą do domu. Spotkanie rodzinne było radosnym doświadczeniem. Dziękujemy za hojność wszystkim Rodzicom, którzy zakupili potrzebne produkty i przygotowali ciastka.

A.  Kowalska

Czekoladowy autobus – Malinki

Czekoladowy Autobus

12 listopada w naszym przedszkolu odbyły się Warsztaty Czekoladowe. Malinki dowiedziały się, że czekolada powstaje z drzewa Kakaowca, a także miały okazję spróbować różnych rodzajów czekolady. Po degustacji każdy przedszkolak z zaangażowaniem wykonał swoją tabliczkę czekolady oraz czekoladowy rysunek, który później zabrał do domu. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplom mistrzów czekolady.

N.P.