Konkurs pt. „Portret Nauczyciela” został rozstrzygnięty.

Niezmiernie miło nam poinformować Państwa, że na konkurs organizowany przez przedstawicieli Rady Rodziców Przedszkola Publicznego w Przecławiu został rozstrzygnięty i cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Na konkurs wpłynęło aż 41 prac – portretów nauczyciela/pomocy nauczyciela. Wszystkie prace były przepiękne. Cieszył nas fakt, iż większość prac została samodzielnie wykonana przez naszych przedszkolaków – bo o to właśnie chodziło – by zobaczyć oczami dziecka, to jak widzi ono nauczyciela. Na dzieci podczas rozdawania nagród czekało ostatnie zadanie związane z konkursem – dzieci musiały oznaczyć znaczkiem grupy swoją pracę, tak by panie nie miały problemu z rozpoznaniem siebie (a jak wiemy imiona lubią się powtarzać… ).

Wszystkie prace zostały nagrodzone. Każde dziecko otrzymało nagrodę z rąk pani Katarzyny Kurowskiej-Sirant oraz pani Bożeny Jakubczak.

Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Treści programowe listopad – Malinki

Temat tygodnia:

1. Kapie, kropi, mży…
  • zapoznanie ze zjawiskami atmosferycznymi występującymi jesienią (deszcz, wiatr, mgła)
  • wzbogacenie biernego i czynnego słownika dzieci
  • kształcenie poczucia rytmu i umiejętności gry na instrumencie wykonanym przez siebie
  • kształtowanie umiejętności współpracy w grupie
  • rozwijanie spostrzegawczości orientacji w przestrzeni

1. Dbamy o zdrowie
  • kształcenie pozytywnej motywacji do zajęć ruchowych poprzez rozbudzanie zainteresowań i zamiłowań w tej dziedzinie
  • doskonalenie umiejętności przeliczania w zakresie 5
  • rozróżnianie rożnych elementów muzycznych, tempo, dynamika
  • kształtowanie zamiłowania do czystości, nawyków higienicznych
  • kształtowanie umiejętności dokonywania prostych operacji umysłowych; klasyfikowania, uogólniania, odnajdywania związków przyczynowo – skutkowych

1. Opiekujemy się zwierzętami
  • zapoznanie z rolą zwierząt domowych w życiu człowieka
  • zapoznanie dzieci z teatrem cieni i potrzebnymi rekwizytami, jako formą przedstawienia utworu literackiego
  • zapoznanie dzieci z pojęciem: rzeźba i rzeźbiarz
  • wzbogacenie wiedzy na temat zwierząt wodnych i lądowych
  • kształcenie słuchu muzycznego i poczucia rytmu

1. Tutaj rosły paprocie
  • kształcenie umiejętności kojarzenia faktów i wyciągania z nich wniosków
  • zapoznanie z wyglądem małej i wielkiej litery „e”
  • kształcenie umiejętności dokładnego pisania po śladzie
  • zapoznanie z niektórymi nazwami dinozaurów i pterozaurów
  • doskonalenie sprawności manualnych

Wycieczka do Portu Lotniczego w Goleniowie – Malinki

Port Lotniczy Szczecin –  Goleniów

16 października Malinki udały się na wycieczkę autokarową do portu lotniczego Szczecin – Goleniów. Dzieci poznały ogólne zasady bezpieczeństwa obowiązujące na lotnisku,  przechodziły przez odprawę bagażową i celną, które potrafią wykryć wszystkie metalowe przedmioty i prześwietlić bagaż, a także były w pomieszczeniu bagażowym. Ogromnym przeżyciem dla Malinek było obserwowanie startującego samolotu.

N.P.

Robimy zdrowy i smaczny sok – Malinki

ROBIMY ZDROWY I SMACZNY SOK – MALINKI

Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych malinek nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Dzieci doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Dnia 08.10.2019 r. dzieci przyniosły do przedszkola owoce i warzywa. Z myślą o  witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok jabłkowo- marchewkowy, wieloowocowy jak i pomarańczowy.  Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką , jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Następnie dzieci kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok z jabłek i marchwi. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów 😊

P.R.

Uwaga! Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Rada Rodziców ogłasza konkurs dla Przedszkolaków na najładniejszy portret ulubionego nauczyciela / pomocy nauczyciela.
Technika prac dowolna. Oceniana będzie samodzielność, estetyka wykonania, oryginalność, ale przede wszystkim własna praca dziecka!

Na prace czekamy do piątku (11.10). Każdy przedszkolak może zgłosić do konkursu tylko 1 pracę!

Ogłoszenie wyników i zwycięzców nastąpi w Dniu Edukacji Narodowej 14.10, wraz z wystawą wszystkich prac zgłoszonych do konkursu. Dla laureatów konkursu przewidziane są upominki i nagrody!!

Gotowe portrety należy przekazać Pani Bożence ze żłobka (grupa Pszczółek).

Przedszkola Publicznego w Przecławiu