Spotkanie ze Straż Graniczną

19 października naszą grupę odwiedzili funkcjonariusze Straży Granicznej wraz ze swoim psem służbowym o imieniu Drago. Panowie opowiedzieli dzieciom o wyjątkowych umiejętnościach swojego podopiecznego oraz przekazali wiele cennych wskazówek dotyczących ogólnych zasad postępowania z psami, w tym sposobu zachowania podczas ataku agresywnego zwierzęcia. Na koniec dzieci otrzymały prezenty- odblaski oraz zobaczyły jak wygląda samochód Straży Granicznej.
A.K.

Wyprawa Śliweczek na pocztę

18 października był Dzień Listonosza i z tej okazji Śliweczki odwiedziły pobliski Urząd pocztowy.
Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia poczty, miały okazję z bliska zapoznać się z zawodem listonosza, oraz zakres usług wykonywanych na poczcie, poznały drogę listu od nadawcy do adresata. Dowiedzieliśmy się że na poczcie można przesłać list, nadać paczkę, i załatwić bardzo dużo spraw, co uświadomiło dzieciom że praca Urzędu pocztowego ma duże znaczenie w życiu codziennym.
Przedszkolaki poznały pomieszczenia w których sortuje i segreguje się listy aby mogły dotrzeć w różne części Polski i świata.
Poznaliśmy wyposażenie poczty, skrzynki pocztowe, worki na listy oraz logo poczty.
Wyprawa okazała się bardzo interesująca, ponieważ, nic tak nie zaznajomi dzieci ze środowiskiem jak możliwość obejrzenia z bliska na żywo.
Dzieci powróciły szczęśliwe do przedszkola z małymi upominkami od Pana Listonosza😊

O.N.

Spotkanie z panami policjantami

15 października 2018r w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panami policjantami z Komisariatu Policji w  Kołbaskowie. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Dziękujemy panom policjantom za pouczające spotkanie.

Spotkanie z policją

15.10. 2018r. w naszej grupie odbyło się spotkanie z Policją. Tego dnia zaprosiliśmy do naszej sali dzieci z grupy „Poziomek”. Tematem spotkania było utrwalenie zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Dowiedzieliśmy się również jak dbać o swoje bezpieczeństwo i do kogo się zwracać o pomoc w sytuacji zagrożenia. Na pożegnanie nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia.

E.M.

Spotkanie z panami policjantami

Grupa śliweczek miała okazję spotkać się z Panami policjantami. Dzieci dowiedziały się jak należy poprawnie zachowywać się będąc uczestnikiem ruchu drogowego. Panowie policjanci dowiedzieli się , że mama z grupy śliweczek przejeżdża przy czerwonym świetle. No, no należy sobie przypomnieć zasady ruchu drogowego 😉

Spotkanie z Panem Policjantem

15 października grupę gruszeczek odwiedzili Panowie Policjanci. Tematem spotkania było utrwalenie zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci
w przedszkolu i domu. Dzieci również poznały numery alarmowe. Na pamiątkę tego spotkania przedszkolacy dostali opaski odblaskowe, dzięki którym będą bardziej widoczni podczas spacerów, wycieczek oraz magnesy z numerami alarmowymi, które mogą przyczepić w widocznym miejscu w domu.

M. K.

Spotkanie z Panią bibliotekarką

Dzieci z grupy śliweczek odwiedził miś z biblioteki. Z uwagą i ciekawością wysłuchaliśmy książeczki, którą czytała Pani z biblioteki. Mieliśmy okazję poprzytulać się do misia, który bardzo lubi czytać książki. Poprosił również dzieci, aby przyszły ze swoimi rodzicami i wypożyczyły książeczki z biblioteki.

A.S.

Mama Szymka czyta nam bajkę pt.”Tupcio Chrupcio – Dbam o zęby”

Tupcio Chrupcio jest już dużą myszką, ale…… nie lubi mycia zębów i zdrowego jedzenia, za to uwielbia czekoladę. Co na to powie pan dentysta?

Jabłuszka już widzą jak skończy się ta historia. W piątek 12 października w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom odwiedziła nas mama Szymona i przeczytała dzieciom opowieść o naszej ulubionej myszce.
Jabłuszka z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały kolejnych przygód Tupcia – tym razem o tym jak dbać o zęby.

Bardzo dziękujemy pani Ani za odwiedziny, a chętnych rodziców zapraszamy do włączenia się w akcję.

M.Ś.

Bezpieczeństwo najważniejsze!

W Naszym Przedszkolu dbamy o bezpieczeństwo dzieci i w ramach spotkań z ciekawymi ludźmi zaprosiliśmy przedstawicielkę Straży Gminnej na terenie gminy Kołbaskowo.
W piątek 12.10 Brzoskwinki miały przyjemność po raz kolejny wziąć udział w spotkaniu z Panią Izą, która pracuje w Straży Gminnej.
Dzięki Niej dowiedzieliśmy się dużo o bezpieczeństwie na drodze, oraz dlaczego tak ważne jest noszenie odblasków każdego dnia. Na zakończenie spotkania całą zdobytą wiedzę utrwaliliśmy poprzez wspólną zabawę.
Serdecznie dziękujemy za wizytę oraz wspaniałe upominki, jakimi były opaski odblaskowe.

Wizyta w Teatrze Lalek Pleciuga

W tym tygodniu, nasza grupa wybrała się na wycieczkę do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie, na przedstawienie pt. ,, Czerwony Kapturek”.  Jest to jedna z najbardziej znanych i lubianych bajek dla dzieci. Historię małej dziewczynki, która dzielnie przemierza las, by zanieść chorej babci koszyk pełen pyszności, a potem zamiast babci spotka wilka, kojarzy pewnie każdy.  Bajka zaskoczyła Nas jednak energetycznymi piosenkami, wspaniałymi lakami prowadzonymi przez aktorów na naszych oczach.
Wszystko to, sprawiło że,  w ogromnej ciszy i skupieniu obejrzeliśmy spektakl.
Dziękujemy rodzicom za możliwość uczestnictwa w tak wspaniałym widowisku.
R.D