• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole
 • -

Powitanie jesieni – Śliwki

 


 • -

Mały Miś w świecie literatury – Śliweczki

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze naszych dzieci. Czytanie książek dzieciom aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, a także rozwija ekspresję twórczą dziecka.

W ramach realizacji projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” zaprosiliśmy  mamę Stasia i mamę Antosia do czytania bajek. Pani Agata i Pani Ania czytały książeczki w miłej atmosferze, a dzieci były wsłuchane w treść czytanych bajek.

Miłą niespodzianką dla dzieci były słodkości, które przyniosły zaproszone mamy.

Dziękujemy za odwiedziny   🙂

                                                                                                                                              A.S.


 • -

„Pyszne lody dla ochłody” – Śliweczki

Nasze  „Śliweczki” na zakończenie roku przedszkolnego wybrały się na lody do pobliskiej „Czerwonej Torebki”.  Każde dziecko mogło samodzielnie  wybrać swój ulubiony smak lodów.   Ta pyszna i smaczna niespodzianka  w tak upalny dzień sprawiła ogromną radość dzieciom.  Miło było popatrzeć na uśmiechnięte i kolorowe buzie naszych maluchów. Wyjście na lody było okazją do przypomnienia zasad obowiązujących podczas wyjścia poza teren przedszkola oraz do kulturalnego  zachowania się  w miejscu publicznym. Po smacznym poczęstunku zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do przedszkola 🙂

                                                                                                                                                   A.S


 • -

Zabawa Śliweczek

W piękny słoneczny dzień nasze „Śliweczki” miały przyjemność bawić się na zamkach dmuchanych.  Dzieci zjeżdżały, podskakiwały i robiły fikołki, a uśmiech i radość na twarzy dzieci nie znikał przez cały czas zabawy.

A.S.


 • -

 • -

Olimpiada Sportowa Śliweczek

Na terenie Szkoły Podstawowej w Przecławiu odbyła się olimpiada sportowa,  na którą  zaprosiliśmy  przedszkolaków  z przedszkola „Wyspa Malucha”.   Celem naszej olimpiady było przede wszystkim wdrażanie dzieci do zainteresowania sportem oraz aktywne  wspólne spędzenie czasu. Naszą olimpiadę rozpoczęliśmy od poznania zasad „fair play”, a następnie wysłuchaniu hymnu olimpijskiego. Po rozgrzewce przystąpiliśmy do konkurencji sportowych. Ciekawe zabawy sportowe zachęcały dzieci do aktywności fizycznej i umysłowej, a przy  okazji sprawiły im nie lada przyjemność.  Nasze zmagania sportowe uprzyjemnił nam występ taneczny naszych  czirliderek do piosenki zespołu ABBA. Po zakończonych konkurencjach sportowych nastąpiło rozdanie dyplomów dla każdego uczestnika olimpiady.  Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej za udostępnieni nam boiska szkolnego.

A.S


 • -

Wycieczka – Gruszeczki

Wycieczka

         17.06. nasza grupa wraz z Jeżynami pojechała na wycieczkę do straży pożarnej w Stargardzie. Na wstępie gorące podziękowania dla taty Kuby, który ją dla nas zorganizował. Dzieci miały ogromną frajdę z przejażdżki autokarem następnie zwiedzaliśmy ogromną remizę strażacka. Poznaliśmy, na czym polega praca strażaka słyszeliśmy dźwięk alarmu, gdy strażacy są wzywani na akcję, zobaczyliśmy łodzie i nowoczesne wozy strażackie – a nawet do nich wsiadaliśmy. Największą atrakcją były węże strażackie, którymi dzieci same mogły lać wodę. 

Kolejnym miejscem jakie odwiedziliśmy było pogotowie ratunkowe

i policja. Pan policjant pokazał nam posterunek policji, miejsce gdzie siedzą więźniowie oraz przedstawił nam najlepszego psa w policji. Dzieci mogły go pogłaskać, ale przede wszystkim zobaczyły, w jaki sposób nie można zachowywać się przy takim psie, a także w jaki sposób on pracuje. To był dzień pełen atrakcji i zmęczeni wróciliśmy do przedszkola na obiad.

A.S. i M.K.


 • -

 • -

 • -

Dzień Mamy i Taty – Gruszeczki

Dzień Mamy i Taty

         11.06. Gruszeczki zaprezentowały swoje umiejętności taneczne i wokalne przed rodzicami. To dla nich ćwiczyli przez kilka tygodni oraz robili prezenty
z okazji Dnia Mamy i Taty. 

Wszyscy pięknie powiedzieli wiersze, zatańczyli Poleczkę, zaśpiewali wiele piosenek a na końcu swoje show pokazali chłopcy w piosence disco polo „Wymarzona”. Chłopcy do tej piosenki zatańczyli specjalnie dla Mam! 

Na koniec dzieci rozdały prezenty, ale i same otrzymały podarunki od pań wychowawczyń za rok pełen zabawy, ale i nauki. To był dzień pełen wrażeń dla Gruszeczek.

 

M.K i A.S.