Mikołajki w Gruszeczkach

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Nasza grupa wykonała prace plastyczną na talerzyku papierowym, na którym oczywiście króluje Mikołaj.
Gruszeczki również przygotowały dla Mikołaja 2 piosenki i wiersz, które z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały przed tak wyjątkową osobą jednak na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze dzieci w pozostałych grupach.
My jako wychowawcy dziękujemy Radzie Rodziców za piękne podarunki dla dzieci.

A.S.

Mikołajki w Śliweczkach

Do grupy Śliweczek zawitał Święty Mikołaj. Rozdał wszystkim dzieciom prezenty. Miał też rózgę ze sobą, ale wyrzucił ją ponieważ w naszej grupie nie miałby jej komu podarować. W śliweczkach są przecież tylko grzeczne dzieci.

A.S.

Mikołajki w Truskawkach

6 grudnia od rana czekaliśmy z niecierpliwością na specjalnego gościa. Z daleka dobiegał do nas dźwięk dzwoneczków, co świadczyło, że zbliża się do nas Mikołaj. Przygotował on dla dzieci piękne prezenty, które miał ukryte w wielkim worze. Truskaweczki odwdzięczyły się za prezenty wierszykiem, wyściskały Mikołaja i obiecały, że będą grzeczne.

A.K.

Mikołajki w Poziomkach

6 Grudnia obchodziliśmy Mikołajki, tego dnia każde dziecko miało okazję uczestniczyć w zabawach tanecznych organizowanych na korytarzu Przedszkola, a także spotkać się i porozmawiać ze Świętym Mikołajem. Po wspólnej zabawie nadszedł czas na wręczenie prezentów oraz złożenie świątecznych życzeń.

K. Gaweł

Mikołajki w Jeżynkach

Mikołajki
Ponieważ w tym roku Mikołaj był bardzo zapracowany, Jeżynki oraz Poziomki pomagały mu dostarczać prezenty dla wszystkich grzecznych dzieci. W tym celu musiały odbyć podróż: pieszą, rowerową, przeprawiały się przez rzekę w łódce oraz leciały samolotem…

Barbórka w Śliweczkach

Dzień Górnika to święto o którym warto było wspomnieć naszym przedszkolakom. Dzieci dowiedziały się jak ciężka jest praca górnika. Okazało się, węgiel drzewny służy nie tylko do ogrzewania ,lecz również do malowania. Troszkę się pobrudziliśmy, ale warto było poznać technikę malowania węglem.

A. S.