• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole
 • -

☀️ Przerwa wakacyjna ☀️

                   PRZYPOMINAMY O  

PRZERWIE WAKACYJNEJ

         w Przedszkolu Publicznym w Przecławiu:

   która rozpoczyna się od dnia

01.08.2022  –  19.08.2022

 

W tym czasie Przedszkole Publiczne w Przecławiu będzie zamknięte.


 • -

Zakończenie roku przedszkolnego i Dzień Mamy i Taty w Malinkach

Mama i Tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dziećmi a rodzicami. 

 

W dniu 24.06.2022 r., sala przedszkolna grupy Malinki stała się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny z okazji zakończenia roku przedszkolnego 2021/2022 oraz Dnia Mamy i Taty. Wystrojone starszaki świętowanie Dnia Mamy i Taty rozpoczęły od powitania gości pięknym wierszykiem. Nie zabrakło również piosenek dla mamy i taty, a także wesołych piosenek wakacyjnych. Cały występ musiał rodzicom się bardzo podobać, gdyż został uwieńczony gromkimi brawami. Dziękujemy Rodzicom za przybycie.

 


 • -

Wakacje z dzieckiem.

W poniższym pliku znajdziemy kilka propozycji zabaw z dzieckiem podczas wakacji. 

 

WAKACJE Z DZIECKIEM


 • -

W przedszkolnym ogrodzie.

W dniu 23.06.2022 r., dzieci z grupy Malinki poszły przesadzić do ogródka przedszkolnego rośliny z wcześniej zasianych w sali zajęć przyrodniczych. Dzieci były bardzo zadowolone, że mogły wsadzić do ziemi poziomki, pomidory i zioła. Nie zabrakło też zabawy w podlewaniu całego ogródka przedszkolnego.

 


 • -

Picnic Cantry Krzysztof Gajewski grupa Malinki, Truskawki i Brzoskwinki

W naszym przedszkolu odbył się Picnic Cantry. Dzieci z naszego przedszkola z grup Malinki, Truskawki i Brzoskwinki bawiły się w klimacie Dzikiego Zachodu z aktorami Agencji Artystycznej Krzysztofa Gajewskiego. Przedszkolaki poznały historię groźnego Billa, tańczyły country, przeciągały linę i rzucały lassem. Muzyka, stroje, zabawne historie i wspólna zabawa wywołały dużo radości i pozytywnych emocji u dzieci. Zabawy uatrakcyjniły dzieciom ten dzień, dziękujemy Radzie Rodziców za organizację a aktorom za poświęcony nam czas.


 • -

Z wizytą w Szkole Podstawowej w Przecławiu.

Wizyta w Szkole Podstawowej w Przecławiu

W dniu 20.06.2022 r., dzieci z najstarszych grup przedszkolnych odwiedziły Szkołę Podstawową w Przecławiu w ramach adaptacji. Dzieci zapoznały się z pomieszczeniami szatni, kuchni. Podczas odwiedzin w szkole dzieci miały możliwość zobaczenia 2 przedstawień teatralnych wystawionych przez starszych kolegów i koleżanki z klas VII. Pierwsze przedstawienie Jaś i Małgosia wystawione było w języku niemieckim, drugie „Mały Książę” – po polsku. Po przedstawieniu dzieci zostały poczęstowane cukierkami. Szkoła okazała się dla dzieci bardzo przyjemna.


 • -

Projekt ekologiczny – jestem małym przyjacielem przyrody.


 • -

Sadzimy rośliny grupa Malinki

W dniu 3.06.2022 r., dzieci z grupy Malinki uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych, które miały na celu pokazanie im jak z nasionka wyrasta roślina. Przedszkolaki same sadziły poziomki, cebulki kwiatowe, siały warzywa tj pomidory, paprykę, marchewkę, brokuła, kalafiora i ogórki. Samodzielnie przesadzały rozsady sałaty, pietruszki i szczypiorka, a także zioła różnego rodzaju. Podczas zajęć dzieci poszerzały wiadomości na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin. Codzienna pielęgnacja i obserwacja da dzieciom możliwość poznania cyklu rozwoju rośliny „Od nasionka do rośliny i owocu ”. W niedlugim czasie nasze warzywa zostaną wysadzone w przedszkolnym ogrodzie przy placu zabaw.

M. Stodziesz

 

 

 


 • -

Dzień Dziecka w Przedszkolu Publicznym w Przecławiu

W dniu 30 maja 2022 r., w Naszym przedszkolu odbył się Dzień Dziecka. W tym dniu nie zabrakło wspaniałej zabawy, tańców, malowania buziek, dmuchania balonów i puszczania przecudownych baniek. Dzieci skorzystały ze wszystkich atrakcji i w tym dniu opuściły przedszkole z uśmiechem. Nie zabrakło również słodkości i prezentów. Dziękujemy Radzie Rodziców oraz Fundacji Sedina HS za pomoc i finansowe wsparcie przy zorganizowaniu zabaw i poczęstunku z okazji Dnia Dziecka. Dziękujemy równie wszystkim Nauczycielkom i pracownikom przedszkola za zaangażowanie w cudownym Dniu Dziecka.

 

 

 


 • -