Roczek w Motylkach

Urodziny to dla każdego dziecka bardzo ważny dzień, dlatego warto obchodzić je w uroczysty sposób.

Swoje pierwsze urodziny w grupie Motylków obchodziła Alicja.

Oprócz różnorodnych zabaw dzieci uczyły się śpiewać „ Sto lat”,

i składać życzenia. Taka nauka zaowocuje z pewnością w przyszłości.

Rodzicom Alicji dziękujemy za poczęstunek.

Wszystkiego najlepszego Alu!

A.H, E.U, A.K

MALOWANIE NA MĄCE W MOTYLKACH

Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko…

Dziś w Motylkach odbyły się zajęcia polegające na malowaniu rączką po mące wysypanej na ciemną powierzchnię. Dzieci bawiąc się w ten sposób nabywają umiejętności przygotowujących w przyszłości do nauki pisania. Malowanie mąką kształtuje i pobudza zmysł dotyku i węchu.

Tego typu zajęcia to nie tylko pokaz wyobraźni twórczej dziecka, ale również element artterapii, która działa kojąco na zmysły. Pozwala dziecku odprężyć się i sprawia wiele radości.

A.K, E.U, A.H

TOR SENSORYCZNY W MOTYLKACH

Dnia 06.11.2018 w grupie Motylki odbyły się zajęcia z sensoryczne. Tor sensoryczny przygotowany przez opiekunki pobudzał malutkie stópki rozwijając przy tym wyobraźnię dotykową, która jest potrzebna do prawidłowego poznawania świata przez dziecko. Nasz jesienny tor rozwija:

– motorykę dużą

– równowagę i koordynację ruchową

– stymuluje receptory czucia

Dzieci poznały różne faktury: miękki, twardy, szorstki, gładki.

Zajęcia te sprawił naszym maluchom mnóstwo radości i znakomitej zabawy!

A.K, A.H, E.U

Zabawa dziecka w Żłobku jako najlepsza forma wychowania.

„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił tego, czego pragnie”.

Paulo Coelho

Podczas zabawy dziecko rozwija wszechstronnie swoje możliwości, nabywa wiadomości, przygotowuje się do pracy, odzyskuje siły. Zabawa jest dla dziecka pracą, stwarza warunki pobudzające myślenie dziecka, jego twórczość i jest dla niego źródłem wielu przeżyć i radości.

A.H,A.K,E.U.

OSTATNI DZIEŃ PAŹDZIERNIKA W MOTYLKACH

Ostatni dzień października był dniem pełnym wrażeń . Motylki w tym dniu miały swoją małą sesje zdjęciową. Było mnóstwo radości, a efekt, widoczny poniżej.

A.H, A.K, E.U

Dzień spódniczki

Spódniczkę włóż, ale już!

Dnia 30 października obchodzony był„Dzień spódnicy” .

W tym dniu dziewczynki przyszły do żłobka ubrane w piękne, kolorowe spódniczki.

A.K,A.H,E.U.

INFORMACJA O PRZERWIE WAKACYJNEJ W PUBLICZNYM ŻŁOBKU GMINNYM W PRZECŁAWIU

W związku z organizacją roku szkolnego 2018/2019 informujemy, że PRZERWA WAKACYJNA w Publicznym Żłobku Gminnym planowana jest od 01.07.2019 – 31.07.2019.

Publiczny Żłobek Gminny będzie w tym czasie zamknięty.

Zajęcia z gazetami!

Dnia 23.10.2018. w najmłodszej grupie żłobkowej motylki zostały przeprowadzone zajęcia z gazetami. Gazeta jest materiałem łatwo dostępnym, dającym wiele możliwości i rozwijającym dziecko w różnych kierunkach. Daje się łatwo formować , wydaje dźwięki, rozrzucone zmienia otoczenie, daje wiele bodźców wzrokowych, słuchowych, dotykowych a dziecko bawiąc się nią nie napotyka na duże trudności.

Stosując zabawy z gazetami wpływamy na:

– rozwój motoryki małej i dużej

– ćwiczenia koncentracji i uwagi

– ćwiczenia spostrzegania

– rozwijanie kreatywności u dzieci

– rozwijanie więzi w grupie.

Zabawa z gazetami sprawiła wiele przyjemności i radości naszym maluszkom.

E.U,A.K,A.H