• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 915065800
 • -

Mikołajki w Motylkach

W dniu 07.12.2018r do naszego żłobka przybył Święty Mikołaj razem ze swoimi pomocnikami . Wizyta upłynęła w miłej i ciepłej atmosferze, podczas której dzieci bawiły się i śpiewały ze Świętym Mikołajem. Wizyta z Mikołajem była zorganizowana dla wszystkich dzieci i każde z nich otrzymało prezent, który sprawił radosny uśmiech na twarzy dziecka.

A.H, E.U, A.K

 

 


 • -

MIKOŁAJKI W ŻŁOBKU

Drodzy Rodzice informujemy, że zabawa Mikołajkowa z animatorem oraz rozdanie prezentów zostanie przeniesiona z czwartku 6.12.2018 (czwartek) na 7.12.2018 (piątek)

Prosimy również aby tego dnia dzieci były ubrane na CZERWONO.

 

 


 • -

Piankolina- Motylki

Nasze maluchy najlepiej rozwijają się poprzez integrację sensoryczną, czyli poznawanie świata wielozmysłowo. Piankolina zrobiona z mąki ziemniaczanej, pianki do golenia i płynu do naczyń dostarczyła dzieciom wielu doznań i świetnie oddziaływała na ich wyobraźnię. Masa plastyczna zachęciła dzieci do wąchania, dotykania, obserwacji oraz poznawania świata za pomocą zmysłów. Taka zabawa dostarczyła dzieciom wiele emocji i radości.

A.H, A.K, E.U

 

 


 • -

Dzień Misia w Motylkach

Miś pluszowy czy kudłaty,

Biały, czarny lub łaciaty,

Wszystkie misie my kochamy,

Bo ich święto dzisiaj mamy”

 

26.11.2018 dzieci z grupy żłobkowej Motylki obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Maluszki przyniosły ze sobą ukochanego pluszaka. Ten dzień w naszej grupie był pełen radości i wspólnej zabawy.

A.K, A.H, E.U

 


 • -

Zabawy sensoryczne w Motylkach

Dnia 16.11.2018 w grupie Motylków odbyły się zajęcia  rozwijające umiejętności manualne, cierpliwość oraz precyzję ruchów rąk.

Dzieci przesypywały łyżeczką do kubeczków różne drobne produkty spożywcze: kaszę, groch, ryż, makaron itp. Zabawy było co niemiara.

 

E.U,A.H, A.K

 


 • -

Czytanie to także zabawa

Książeczka sensoryczna to idealna , edukacyjna zabawka dla maluchów. Ma wszystko to, co dzieciom potrzebne jest do rozwoju. Zabawa nią dostarcza wielu wrażeń , stymuluje umiejętność odwzorowania wzrokowego i dotykowego, usprawnia motorykę małą oraz ćwiczy kojarzenie i pamięć.  Motylki bardzo lubią taką formę zabawy.

 

A.K, A.H, E.U

 

 

 


 • -

Roczek w Motylkach

Urodziny to dla każdego dziecka bardzo ważny dzień, dlatego warto obchodzić je w uroczysty sposób.

Swoje pierwsze urodziny w grupie Motylków obchodziła Alicja.

Oprócz różnorodnych zabaw dzieci uczyły się śpiewać „ Sto lat”,

i składać życzenia. Taka nauka zaowocuje z pewnością w przyszłości.

Rodzicom Alicji dziękujemy za poczęstunek.

Wszystkiego najlepszego Alu!

A.H, E.U, A.K


 • -

MALOWANIE NA MĄCE W MOTYLKACH

Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko…

Dziś w Motylkach odbyły się zajęcia polegające na malowaniu rączką po mące wysypanej na ciemną powierzchnię. Dzieci bawiąc się w ten sposób nabywają umiejętności przygotowujących w przyszłości do nauki pisania. Malowanie mąką kształtuje i pobudza zmysł dotyku i węchu.

Tego typu zajęcia to nie tylko pokaz wyobraźni twórczej dziecka, ale również element artterapii, która działa kojąco na zmysły. Pozwala dziecku odprężyć się i sprawia wiele radości.

A.K, E.U, A.H

 


 • -

TOR SENSORYCZNY W MOTYLKACH

Dnia 06.11.2018 w grupie Motylki odbyły się zajęcia z sensoryczne. Tor sensoryczny przygotowany przez opiekunki pobudzał malutkie stópki rozwijając przy tym wyobraźnię dotykową, która jest potrzebna do prawidłowego poznawania świata przez dziecko. Nasz jesienny tor rozwija:

– motorykę dużą

– równowagę i koordynację ruchową

– stymuluje receptory czucia

Dzieci poznały różne faktury: miękki, twardy, szorstki, gładki.

Zajęcia te sprawił naszym maluchom mnóstwo radości i znakomitej zabawy!

A.K, A.H, E.U


 • -