• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole
 • -

Festyn Rodzinny

W poniedziałek 27 maja wszystkie grupy żłobkowe wraz ze swoimi najbliższymi wzięły udział w Festynie Rodzinnym zorganizowanym przez Radę Rodziców Żłobka. Na całe szczęście tuż przed jego rozpoczęciem ciemne chmury rozstąpiły się i pojawiło się oczekiwane przez wszystkich słońce.

Biedronki, Pszczółki i Motylki mogły poszaleć na dmuchanych zamkach przygotowanych w dwóch wariantach wiekowych, spotkać się ze Sky z Psiego Patrolu, popróbować swoich sił w puszczaniu wielkich baniek mydlanych, wziąć udział w konkursach z nagrodami a także wszystkim chętnym baśniowe panie malowały na buźkach przepiękne rysunki.

Dziękujemy wszystkim Rodzinom za aktywny udział. Mamy nadzieję, że te kilka atrakcji sprawiło nieco więcej radości niż zazwyczaj, przede wszystkim dzieciom. Życzymy wszystkim naszym Maluszkom oraz ich Rodzinom udanego dalszego wspólnego świętowania!


 • -

2 Urodziny Jasia i Stasia

2 Urodziny Jasia i Stasia

Dnia 21.05.2019 swoje drugie urodziny obchodzili Jaś i Staś. Wszyscy żłobkowicze zaśpiewali naszym bliźniakom „sto lat” oraz złożyli życzenia, do których wszystkie ciocie się przyłączają.


 • -

Urodziny Piotrusia – Motylki

Urodziny Piotrusia

Dziś swoje drugie urodziny świętował Piotruś. Z tej okazji wspólnie złożyliśmy naszemu jubilatowi życzenia i zaśpiewaliśmy głośne „Sto lat”.

Wszystkiego najlepszego Piotrusiu!


 • -

2 urodziny Michalinki

25 kwietnia 2019 r. Motylki świętowały 2 urodziny Michalinki. Był cudowny tort i pyszny poczęstunek przygotowany przez mamę, a także głośne „Sto lat” wyśpiewane z pomocą cioć.

Wszystkiego najlepszego Michalinko!

 

A.K  A.H


 • -

Pisanki, pisanki, jajka malowane…

16 kwietnia nasze maluchy ozdabiały styropianowe jajka za pomocą plastokulek.

Plastokulki jest to masa plastyczna składająca się z drobnych kolorowych kuleczek, które łatwo się przyklejają.

Radość tworzenia, pobudzona wyobraźnia i rozwijające się umiejętności manualne są dodatkowym atutem.

Następnie Motylki pomalowały farbkami swoje jajka, które będą pięknie prezentowały się na świątecznym stole.

Celem zajęć było poznanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

A.H  A.K


 • -

Siejemy owies – Motylki

Siejemy owies – Motylki

Dzieci z naszej grupy rozpoczęły przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Każdy maluch w swojej doniczce wysiał owies, który później ozdobi jego wielkanocny stół

A.H.  A.K.


 • -

ZAJĘCIA RUCHOWE Z ELEMENTAMI SENSOMOTORYKI

Sensomotoryka dostarcza zewnętrznych bodźców dotykowych i wizualnych, odgrywa bardzo istotną rolę w rozwoju poznawczym dziecka.

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy Motylki bawiły się z ciociami taśmą klejącą. Przyklejanie i odklejanie kolorowych piłeczek do taśmy sprawiło im ogromną radość. Na pewno jeszcze powrócimy do tego typu zajęć.

A.K. A.H.

 

 


 • -

„Budujemy ciszę”- w Motylkach

„Budujemy ciszę”- w Motylkach

11 kwietnia dzieci z najmłodszej grupy żłobkowej budowały ciszę ilustrując słowa piosenki ruchem. Jest to świetna zabawa wyciszająca pozwalająca odreagować nagromadzone emocje, a ponadto wspomaga rozwój muzyczny i integruje grupę.

A.K.  A.H.


 • -

Zabawy na tarasie – Motylki

Motylki korzystają z pięknej pogody i  bawią się na żłobkowym tarasie.


 • -

Spotkanie z pszczelarzem – Motylki

Dnia 01.04.19r. w naszym żłobku gościliśmy pana pszczelarza, który posiada własną pasiekę. Pan pszczelarz opowiadał dzieciom o życiu i zwyczajach pszczół oraz jak powstaje miód. Dzieci dowiedziały się też jak bardzo są to pracowite owady. Dzieci mogły z bliska obejrzeć plastry miodu, akcesoria pszczelarza tj. specjalny kapelusz, dymkę, ramkę oraz mały ul.