Pierwszy wiosenny spacerek – Motylki

PIERWSZY WIOSENNY SPACEREK

21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny, wybraliśmy się na spacer by powitać Panią Wiosnę, która przyszła zielona, pełna kwiatów i ptaków. Pięknie ją przywitaliśmy i mamy nadzieję, że Wiosna już z nami zostanie a Zima wróci dopiero za rok!

Klocki waflowe – Motylki

Zabawa klockami konstrukcyjnymi  rozwija  wyobraźnię małych budowniczych  i zachęca je do wspaniałej zabawy w budowanie. Dla najmłodszych kontakt z klockami to również okazja do poznawania nowych faktur, kształtów i kolorów, stymulowania zmysłu wzroku i dotyku, a także treningu mięśni małych rączek i ćwiczenia rozmaitych rodzajów chwytu.

Teatrzyk pt. „Balonik oraz rodzinka Bum, Bum”

Teatrzyk pt. „Balonik oraz rodzinka Bum , Bum”

Dnia 15.03.19r. odwiedziła nas rodzinka Bum Bum, która wprowadziła nas w cudowny świat kolorowych baloników. Dzieci wraz z balonikami śpiewały  i tańczyły z radością w bajkowym nastroju.

Walentynki w Motylkach

14 lutego był dla dzieci prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Maluchy tego dnia przyszły ubrane na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Motylki wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in. bawiły się chustą animacyjną, balonami oraz tańczyły w parach, a także przygotowały laurki dla rodziców z okazji tego wyjątkowego święta.

A.K, E.U, A.H

BAL KARNAWAŁOWY

31.01.2019 odbył się bal karnawałowy. W tym dniu dzieci przybyły do żłobka w pięknych przebraniach przygotowanych przez rodziców. Wszystkie grupy żłobkowe bawiły się razem, a czas umilali im animatorzy przebrani za klauny. Było wiele atrakcji m.in. dmuchany zamek, namiot z piłkami, dmuchanie baniek mydlanych oraz zabawy i tańce. Dzieci bawiły się świetnie co widać na załączonych zdjęciach.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie balu.

A.H, A.K, E.U

MOTYLKI NA SPACERZE

12.02.2019 nad naszym żłobkiem pięknie zaświeciło słoneczko i z tej okazji najmłodsza grupa żłobkowiczów wybrała się na spacer. Odwiedziliśmy także nasz taras, na którym dzieci świetnie się bawiły. Radości było co nie miara.

A.K, E.U, A.H

Bal karnawałowy w żłobku!

W czwartek 31 stycznia na wszystkie dzieci ze żłobka czekać będzie wspaniała zabawa przy dużej dawce muzyki! Bal rozpocznie się około godziny 9:00 i potrwa do 11:00. Zawita najpierw do najmłodszych Motylków, aby następnie rytmicznym krokiem przejść do Pszczółek oraz Biedronek.

W miarę możliwości zachęcamy do przyjścia w wybranym przez siebie przebraniu 🙂

Życzymy udanej zabawy!

Papierowe śnieżki

Zima, zima, zima

Pada, pada śnieg…

3 stycznia najmłodsza grupa żłobkowa urządziła w sali zabawę ze śnieżkami. Celem było usprawnienie motoryki małej i dużej oraz rozbudzenie wyobraźni. Dzieci samodzielnie darły i gniotły białe kartki papieru formując z nich kule a następnie podrzucały nimi do góry. Zabawa ta sprawiła naszym Motylkom ogromną frajdę.

A.K, A.H, E.U

Karmnik- praca plastyczna

Zima długa i surowa naszym ptaszkom ziarno chowa.

Ptaszki głodne przyfruwają i w okienko zaglądają.

Zima to trudny czas dla ptaków, dlatego dzieci z grupy Motylki z pomocą opiekunek wykonały na dużej kartce papieru karmnik i dokarmiły skrzydlatych przyjaciół ziarnami i słoninką. Maluszki ćwiczyły koordynację wzrokowo-ruchową uwrażliwiając się tym samym na przyrodę i kształtując poczucie odpowiedzialności.

A.H, E.U, A.K

Mikołajki w Motylkach

W dniu 07.12.2018r do naszego żłobka przybył Święty Mikołaj razem ze swoimi pomocnikami . Wizyta upłynęła w miłej i ciepłej atmosferze, podczas której dzieci bawiły się i śpiewały ze Świętym Mikołajem. Wizyta z Mikołajem była zorganizowana dla wszystkich dzieci i każde z nich otrzymało prezent, który sprawił radosny uśmiech na twarzy dziecka.

A.H, E.U, A.K