Warsztaty literackie w Borówkach

Warsztaty literackie

W czwartek 17 listopada odbyły się warsztaty literackie. Pani Dorota Schrammek autorka książek przeczytała dzieciom książkę pt: „Karolek i łóżeczko”.

☀️ Przerwa wakacyjna ☀️

PRZYPOMINAMY O

PRZERWIE WAKACYJNEJ

w Przedszkolu Publicznym w Przecławiu:

która rozpoczyna się od dnia

01.08.2022  –  19.08.2022

W tym czasie Przedszkole Publiczne w Przecławiu będzie zamknięte.

Wakacje z dzieckiem.

W poniższym pliku znajdziemy kilka propozycji zabaw z dzieckiem podczas wakacji.

WAKACJE Z DZIECKIEM

Z wizytą w Szkole Podstawowej w Przecławiu.

Wizyta w Szkole Podstawowej w Przecławiu

W dniu 20.06.2022 r., dzieci z najstarszych grup przedszkolnych odwiedziły Szkołę Podstawową w Przecławiu w ramach adaptacji. Dzieci zapoznały się z pomieszczeniami szatni, kuchni. Podczas odwiedzin w szkole dzieci miały możliwość zobaczenia 2 przedstawień teatralnych wystawionych przez starszych kolegów i koleżanki z klas VII. Pierwsze przedstawienie Jaś i Małgosia wystawione było w języku niemieckim, drugie „Mały Książę” – po polsku. Po przedstawieniu dzieci zostały poczęstowane cukierkami. Szkoła okazała się dla dzieci bardzo przyjemna.

Piknik Country u Jagódek i Borówek

14 czerwca Jagody i Borówki przeniosły na Dziki Zachód, a to za przyczyną aktorów z Agencji Artystycznej Krzysztofa Gajewskiego.

Podczas interaktywnego przedstawienia dzieci poznały historię groźnego Billa, tańczyły w rytmach country, przeciągały linę i rzucały lassem. Muzyka, stroje, zabawne historie i wspólna zabawa wywołały dużo radości i pozytywnych emocji. Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie atrakcji.

Dzień Dziecka w Przedszkolu Publicznym w Przecławiu

W dniu 30 maja 2022 r., w Naszym przedszkolu odbył się Dzień Dziecka. W tym dniu nie zabrakło wspaniałej zabawy, tańców, malowania buziek, dmuchania balonów i puszczania przecudownych baniek. Dzieci skorzystały ze wszystkich atrakcji i w tym dniu opuściły przedszkole z uśmiechem. Nie zabrakło również słodkości i prezentów. Dziękujemy Radzie Rodziców oraz Fundacji Sedina HS za pomoc i finansowe wsparcie przy zorganizowaniu zabaw i poczęstunku z okazji Dnia Dziecka. Dziękujemy równie wszystkim Nauczycielkom i pracownikom przedszkola za zaangażowanie w cudownym Dniu Dziecka.

Warsztaty „Wodny świat jest piękny, ale również niebezpieczny”.

20 maja 2022 r., dzieci z Przedszkola uczestniczyły w warsztatach „Wodny świat jest piękny, ale również niebezpieczny”. Celem warsztatów było uświadomienie przedszkolaków jakie niebezpieczeństwa czekają na nich przy wodzie, jak mają się zachować, gdy zobaczą niebezpieczeństwo podczas pobytu przy akwenach wodnych podczas wakacji, ale również w okresie zimowym. Nie zabrakło również tańca i zabawy z Rozgwiazdą i Rybkami. Na koniec każde dziecko otrzymało książeczkę, która w każdym momencie przypomni im o niebezpieczeństwach nad wodą.