Kształtki rehabilitacyjne w Pszczółkach

28 stycznia

Pomimo niepozornego wyglądu kształtki rehabilitacyjne  znajdują swoje zastosowanie w różnego rodzaju ćwiczeniach – gimnastyce.  Rozwijają poszczególne cechy motoryczne u dzieci. Wpływają korzystnie na kształtowanie koordynacji ruchowej. Przysparzają również wiele radości dzieciom, gdy służą nam za wielkie klocki w budowaniu olbrzymiego zamku.

Dzień Babci i Dziadka w Pszczółkach

24 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Tego dnia nasi goście mieli okazję oglądać występy Pszczółek. Dzieci wystąpiły przepięknie. Wręczyliśmy również prezenty wykonane własnoręcznie.

Jesteśmy DUMNE z naszych Maluszków.

Babciom i Dziadkom życzymy przede wszystkim zdrowia i radości z wnuków na co dzień.

Pszczółki poznają kolory

16 stycznia

Dzieci nie rodzą się z umiejętnością rozpoznawania kolorów i ich nazywania. Potrzeba czasu, by narząd wzroku wystarczająco się wykształcił, następnie dziecko musi być gotowe do mówienia. Zatem nauka kolorów dla dwulatków czy trzylatków jest możliwa. Można zacząć naukę kolorów i zorganizować ją tak, by maluch w naturalny sposób poznał podstawowe barwy.

Tym razem do nauki kolorów kolorowych kartek i piłeczek. Zadanie Pszczółek polegało na dopasowaniu koloru piłeczki do kartki. Dzięki takim zajęciom kształtujemy percepcję wzrokową i logiczne myślenie oraz poznajemy kolory, a także uczymy się cierpliwości w oczekiwaniu na swoją kolej.

Urodziny w Pszczółkach

10 stycznia w grupie Pszczółek swoje „3” urodziny obchodziła Laura.

14 stycznia w grupie Pszczółek swoje „3” urodziny obchodziła Milena.

17 stycznia w grupie Pszczółek swoje „3” urodziny obchodziła Hania.

Dziewczynki świętowały swoje trzecie urodziny wraz z kolegami z grupy. Przyniosły do żłobka zdrowy i słodki poczęstunek. Koledzy odśpiewali koleżankom sto lat i podarowały im urodzinowy medal.

Rękawiczki w wykonaniu Pszczółek

8 stycznia Pszczółki wykonały pracę plastyczną mającą na celu kształtowanie umiejętności motorycznych oraz precyzję ruchu dłoni. Cieszy nas fakt, że dzieci zaczęły pracować w ciszy i skupieniu oraz to, że starają się wykonać zadanie bardzo starannie i dokładnie co widać na załączonych zdjęciach.

Pszczółki- Urodziny Ani

3 stycznia w grupie Pszczółek swoje 3 urodziny obchodziła Ania. Z tej okazji przyniosła swoim kolegom i koleżankom cukierki a sama w prezencie otrzymała  urodzinowy medal, lizaka oraz balonik.

Sensomotoryka w Pszczółkach

02 stycznia

Nowy rok zaczęliśmy od zajęć z dziedziny sensomotoryki i sensoplastyki. Do kształtowania prawidłowej postawy ciała i ćwiczeń z zakresu koordynacji ruchowej posłużyły nam kształtki rehabilitacyjne, a do zajęć kształtujących umiejętności motoryczne posłużył nam piasek kinetyczny.

Dzieci uwielbiają tego typu zadania i chętnie je wykonują.

Warsztaty świąteczne w Pszczółkach

16 grudnia Pszczółki zaprosiły swoich rodziców na występ taneczny oraz warsztaty świąteczne. Dzieci pięknie zatańczyły i zaśpiewały czym oczarowały swoich rodziców. Po udanym występie dzieci zaprosiły swoich rodziców do stolików by wykonać świąteczne kartki.