• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 915065800
 • -

Pszczółki majują folią bąbelkową

30 października wszystkie dzieci podwinęły rękawki by móc pobrudzić swoje rączki farbkami. Tego dnia malowaliśmy również folią bąbelkową bo białej kartce. Takie zajęcia przynoszą naszym podopiecznym wiele radości oraz wiele doznań sensorycznych.


 • -

Dyniowe drzewko Pszczółek

29 października Pszczółki wykonały pracę plastyczną polegającą na wyklejeniu drzewka kolorowymi pestkami dyni. To kolejna nasza praca plastyczna dzięki której uczymy się kolorów i pracujemy nad precyzją ruchu rąk oraz ćwiczymy spostrzegawczość i koncentrację.


 • -

Pszczółki poznają owoce i warzywa

23 października Pszczółki przyniosły do swojej sali owoce i warzywa. Najpierw w formie obrazkowej nauczyły się je rozpoznawać. Potem zagraliśmy w memo card. Dzieci chętnie próbowały różnych owoców i warzyw. Poznały w ten sposób nowe smaki, na sam koniec zajęć Pszczółki samodzielnie wykonały prace plastyczną polegającą na pomalowaniu farbką i paluszkiem wybranego przez siebie owocu lub warzywa. Dzieci rozwijały zmysł smaku, wzroku, dotyku.

Dziękujemy Rodzicom za przyniesienie owoców i warzyw.


 • -

Zajęcia plastyczne w Pszczółkach

21 i 22 październiki to dni w których Pszczółki mogły wykazać się plastycznie. Pierwszego dnia dzieci ozdabiały za pomocą zmywalnych pisaków chustę do kolorowania. Gdy chusta już była pięknie pokolorowana użyłyśmy jej do zabaw ruchowych. Następnego dnia ozdobiłyśmy białe płótno swoimi stópkami wcześniej mocząc je w farbkach. Kolejne zadanie jakie czekało na Pszczółki to samodzielne ubieranie skarpetek i kapci.

Dzięki takim zajęciom dzieci stymulują zmysł wzroku, dotyku, usprawniają ruchy kończyn górnych i dolnych, pobudzają wyobraźnię plastyczną i umiejętnie współpracują z rówieśnikami podczas zadań zespołowych.


 • -

Warsztaty leśne w Pszczółkach

14 października grupę Pszczółek odwiedziła pani z gospodarstwa agroturystycznego z Bobolina z „Warsztatami leśnym”. Dzieci poznały zwierzęta leśne oraz dowiedziały się jakie przysmaki jedzą na co dzień. Pani również przedstawiła w formie obrazkowej ślady łap zwierząt, potem pokazała i każde z chętnych dzieci mogło dotknąć pokarm dla kaczek w postaci ziaren oraz suszone robaki. Na koniec warsztatów zagraliśmy wspólnie w memo card. Jednak najciekawszym przeżyciem dla dzieci było spotkanie z żywą wiewiórką.


 • -

 • -

Kasztanobranie w Pszczółkach

15 października Pszczółki po raz kolejny do swoich zajęć edukacyjnych wykorzystały dary jesieni- kasztany. Dzieci dotykały kasztany w skorupkach oraz bez kłujących łupek. Dotykanie kasztanów przynosi nam wiele doznań sensorycznych. Następnie Pszczółki pracowały nad rozwojem koordynacji wzrokowej odkładając kasztany w wyznaczone miejsca.


 • -

Stonoga Pszczółek

10 października okazał się dniem pracy w zespołach. Tego dnia Pszczółki w zespołach wykonały „Stonogę z liści”. Dzięki takim zajęciom dzieci rozwijają umiejętność przestrzegania zasad bezpiecznej zabawy, uczą się współpracy, cierpliwości, integrują się z grupą, okazują uwagę i szacunek innym dzieciom. Część z dzieci wspaniale radzi sobie z panowaniem nad własnymi emocjami podczas wspólnych zadań, potrafią usiąść wspólnie i wykonać samodzielnie zadanie od początku do końca. 


 • -

Malowanie na foli w Pszczółkach

7 października dzieci wykonały pracę plastyczną pt. „Jesienny liść” przy pomocy farbek i foli. Dzieci musiały rozetrzeć farbkę po całej foli. Następnie przykleić kartkę papieru z wyciętym liściem. Podczas takich zadań manualnych i graficznych dzieci rozwijają precyzję ruchów dłoni oraz kształtują rozwój wyobraźni plastycznej.


 • -

Gra cieni w Pszczółkach

4 października postanowiłyśmy wykorzystać obrazki darów jesieni do kształtowania u dzieci umiejętności klasyfikowania ilustracji ze względu na podaną cechę. Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem bardzo dobrze.