Pożegnanie pani Gosi „Śliweczki”

Drodzy Rodzice!

Bardzo dziękuję Wam za współpracę w minionym roku szkolnym, za zaufanie, życzliwość i zrozumienie. Gratuluję Wam wspaniałych dzieci! Mam nadzieję, że miałam swój mały wkład w ich rozwój 🙂

Życzę Wam jak najwięcej wspólnie spędzanego czasu w gronie rodziny, a Śliweczkom wielu miłych chwil w przedszkolu.

Do zobaczenia 😉

Nauczycielka Małgorzata Grodek

Kolejna impreza Śliweczek

Festyn w przedszkolu z okazji Dnia Dziecka

Ależ my lubimy Dzień Dziecka! 🙂 Chyba każdy przedszkolak świętował już z rodzicami, a jeszcze w przedszkolu mieliśmy aż dwie imprezy z okazji naszego święta. W poniedziałek 4 czerwca festyn w gospodarstwie agroturystycznym w Smętowicach, a dzisiaj tj. 8 czerwca na naszym placu zabaw i w ogrodzie przy przedszkolu.

Rano sprawdziliśmy jak rozkłada się dmuchany zamek i podekscytowani czekaliśmy na imprezę 😉 Był Minionek i Myszka Miki, dmuchańce-skakańce, zjeżdżalnia i basen z kulkami. Wszyscy chętni skorzystali z usługi malowania buziek i oczywiście każdy sobie wymyślał „makijaż” albo „tatuaż” 😉 Były też balonowe zwierzęta tworzone  na miejscu na indywidualne zamówienia dzieci. Nie zabrakło smakołyków, Śliweczki częstowały się popcornem, watą cukrową i własnoręcznie zrobionymi lizakami!

Bawiliśmy się wesoło, co widać na zdjęciach. Dziękujemy Urzędowi Gminy w Kołbaskowie za pozyskanie funduszy unijnych i organizację naszej imprezy 😀

Festyn w Smętowicach z okazji Dnia Dziecka

4 czerwca Śliweczki wraz z innymi grupami pojechały autokarem do Gospodarstwa Agroturystycznego do Smętowic. Obejrzeliśmy tam wiele zwierząt, między innymi: kury, gęsi, strusie, emu, kozy, sowy. Widzieliśmy też osła, lemura, wiewiórki, papugi i pawie. Zjedliśmy babeczki, ciastka, owoce i pobiegliśmy się bawić. Na dużym terenie mieliśmy wiele atrakcji: boiska, domki, huśtawki, zjeżdżalnie, statek piracki, dmuchańce do skakania 😉

Tradycyjnie już dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie festynu.

Przewidywane osiągnięcia dziecka 3- letniego na koniec czerwca

Temat tygodnia:

1. Tydzień I Święto dzieci:

Dziecko:

• Wypowiada się na temat wiersza, wie jak nazywa się osoba  która się chwali
  • Porównuje liczebność zabawek stosując określenia: mniej/więcej, o ile więcej o ile mniej
  • Łączy ruch z muzyką, reaguje na zmiany tempa w muzyce
  • Wie jak wyglądają dzieci z różnych stron świata
  • Wykonuje pracę plastyczną dla kolegi z użyciem czarnej kartki, wycinanek tworząc dowolną sylwetkę
  1. Tydzień II Moje podwórko

Dziecko:

• Wypowiada się na temat przyjaźni w oparciu o wiersz „Jak Wojtek szukał przyjaciela”
  • Przeliczania w zakresie czterech z wykorzystaniem piaskowych babeczek
  • Porusza się rytmicznie do  utworu muzycznego ”Z motylem na głowie”
  • Wykleja obrazek piłki wykorzystaniem różnych materiałów plastycznych
  • Rozwiązuje zagadki poprzez odgadywanie zakrytych częściowo obrazków
  1. Tydzień III Nadchodzą wakacje

Dziecko:

• Naśladuje odgłosy wydawane przez różne środki lokomocji
  • Tworzy pojazd z czterech figur geometrycznych (koło, kwadrat, prostokąt, trójkąt)
  • Śpiewa fragment piosenki ze słuchu
  • Porusza się rytmicznie przy muzyce, ilustruje ruchem słowa piosenki
  • Tworzy pracę plastyczną: łączy różne techniki plastyczne
  • Aktywnie bierze udział w zabawach ruchowych
  1. Tydzień IV Gimnastyka ważna sprawa

Dziecko:

• Zna skutki niezdrowego trybu życia, rozumie znaczenie ruchu dla zdrowia,
  • Klasyfikuje obiekty w sensowny sposób
  • Wykonuje prace plastyczną „Medal”
  • Potrafi zgodnie ćwiczyć w grupie,
  • Wie, jak można bawić się na świeżym powietrzu
  • Kształtuje właściwą postawę ciała
  • Rozwija sprawność fizyczną (marsz, bieg, skoki obunóż)

Dzień Mamy i Taty w grupie Śliweczki

Rankiem 25 maja 2018 r. była w Śliweczkach pani z biblioteki, a po południu… przyszli do nas rodzice! 🙂 Zorganizowaliśmy w naszej grupie uroczysty Dzień Mamy i Taty z występami i poczęstunkiem. Zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie o misiu, który zapomniał o Dniu Mamy i nie miał dla niej prezentu. Na scenie, czyli na łące, występowały też biedronki, motyle, pszczoły, świerszcze, korniki i kwiaty. Na szczęście kwiatki ocuciły niedźwiadka kroplami rosy, a pszczółki dały mu plaster miodu dla mamy.

Śliweczki mówiły wierszyki i śpiewały piosenki, wszystkie były o miłości do rodziców. Na koniec dostały brawa za zaprezentowane teatralne, wokalne i taneczne umiejętności. Były też prezenty i słodki poczęstunek. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów, a przedszkolakom gratulujemy talentów.

Dołączamy się do życzeń dla każdej mamusi i tatusia 🙂

Mam dopiero kilka lat

i Mama to dla mnie cały świat!

A gdy w pobliżu jest duży pies,

to Tata moim bohaterem jest!

Nauczyciele: Olga Nowicka i Małgorzata Grodek

Gminna Biblioteka Publiczna w Przecławiu i jej akcja „Z książką do przedszkolaka”

Rankiem 25 maja 2018 roku przyszła do nas pani Beata z biblioteki i przeczytała Śliweczkom książkę pt. „Motylek”. Akurat mieliśmy tydzień zajęć o łące, jej roślinach i zwierzętach, więc opowiadanie było na temat 😉 Jednak główny bohater nie był uprzejmy dla innych, co skłoniło nas do rozmów na temat zachowania.

Dziękujemy za odwiedziny, ciekawą opowieść i kolorowanki, a rodzicom przypominamy o możliwości zapisania przedszkolaków do biblioteki 🙂