• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole
 • -

☀️ Przerwa wakacyjna ☀️

                   PRZYPOMINAMY O  

PRZERWIE WAKACYJNEJ

         w Przedszkolu Publicznym w Przecławiu:

   która rozpoczyna się od dnia

01.08.2022  –  19.08.2022

 

W tym czasie Przedszkole Publiczne w Przecławiu będzie zamknięte.


 • -

Wakacje z dzieckiem.

W poniższym pliku znajdziemy kilka propozycji zabaw z dzieckiem podczas wakacji. 

 

WAKACJE Z DZIECKIEM


 • -

Picnic Cantry Krzysztof Gajewski grupa Malinki, Truskawki i Brzoskwinki

W naszym przedszkolu odbył się Picnic Cantry. Dzieci z naszego przedszkola z grup Malinki, Truskawki i Brzoskwinki bawiły się w klimacie Dzikiego Zachodu z aktorami Agencji Artystycznej Krzysztofa Gajewskiego. Przedszkolaki poznały historię groźnego Billa, tańczyły country, przeciągały linę i rzucały lassem. Muzyka, stroje, zabawne historie i wspólna zabawa wywołały dużo radości i pozytywnych emocji u dzieci. Zabawy uatrakcyjniły dzieciom ten dzień, dziękujemy Radzie Rodziców za organizację a aktorom za poświęcony nam czas.


 • -

Co piszczy w trawie – zajęcia przyrodnicze.

„My mieszkamy w blokach, wieżowcach lub domkach, a gdzie mieszka motyl, żabka i biedronka? Sypiają na kwiatkach, albo pod listkami, bawią się pomiędzy trawą i drzewami, albo wygrzewają się w promieniach słonka. Czy już wiesz, dlaczego? Bo ich dom to łąka!”

3 czerwca starszaki z grup Jagody i Brzoskwinie obserwowali przyrodę na pobliskiej łące. Wyprawa pod hasłem – co w trawie piszczy była udana. Dzieci miały możliwość zbadania przyrody za pomocą lupy. Obserwowały biedronki, mrówki, pająki, motyle, pszczoły oraz inne mniej znane robaczki, a także rosnące na łące rośliny: przeróżne trawy, stokrotki, mlecze, chabry, maki, koniczynę. Wyprawa nie mogła się obejść bez pikniku na trawie 😊 Wszystkie dzieci zrobiły sobie krótką przerwę na małe co nieco przygotowane przez rodziców.

Celem zajęć na łonie natury było poszerzanie wiedzy przyrodniczej, w szczególności w zakresie rozpoznawania wybranych gatunków roślin i zwierząt żyjących na łące, zwrócenie uwagi na tryb życia, zwyczaje oraz cechy charakterystyczne i różnorodność gatunków zwierząt zamieszkujących to środowisko przyrodnicze.


 • -

Dzień Dziecka w Przedszkolu Publicznym w Przecławiu

W dniu 30 maja 2022 r., w Naszym przedszkolu odbył się Dzień Dziecka. W tym dniu nie zabrakło wspaniałej zabawy, tańców, malowania buziek, dmuchania balonów i puszczania przecudownych baniek. Dzieci skorzystały ze wszystkich atrakcji i w tym dniu opuściły przedszkole z uśmiechem. Nie zabrakło również słodkości i prezentów. Dziękujemy Radzie Rodziców oraz Fundacji Sedina HS za pomoc i finansowe wsparcie przy zorganizowaniu zabaw i poczęstunku z okazji Dnia Dziecka. Dziękujemy równie wszystkim Nauczycielkom i pracownikom przedszkola za zaangażowanie w cudownym Dniu Dziecka.

 

 

 


 • -

 • -

 • -

 • -

Warsztaty „Wodny świat jest piękny, ale również niebezpieczny”.

20 maja 2022 r., dzieci z Przedszkola uczestniczyły w warsztatach „Wodny świat jest piękny, ale również niebezpieczny”. Celem warsztatów było uświadomienie przedszkolaków jakie niebezpieczeństwa czekają na nich przy wodzie, jak mają się zachować, gdy zobaczą niebezpieczeństwo podczas pobytu przy akwenach wodnych podczas wakacji, ale również w okresie zimowym. Nie zabrakło również tańca i zabawy z Rozgwiazdą i Rybkami. Na koniec każde dziecko otrzymało książeczkę, która w każdym momencie przypomni im o niebezpieczeństwach nad wodą.

 


 • -